Nawigacja

 • Powiatowe Mistrzostwa w Pływaniu

  W piątek 16.02.2018r. 4 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w powiatowych mistrzostwach w pływaniu. Klaudia Dziuszko z kl.IVb zajęła 6 miejsce w stylu klasycznym i zakwalifikowała się do zawodów regionalnych. Gratulacje

 • Szkolny etap diecezjalnego konkursu rozstrzygnięty.

  W grupie wiekowej klas I - III szkoły podstawowej na "Najpiękniejszą suknię dla naszej Królowej" prace plastyczne złożyli: Jakub Miąsek kl. II, Radosław Patoleta kl. II, Hubert Sielski kl II, Anna Bielecka kl. III, Weronika Czyz kl.III, Wiktoria Kowalska kl. III. Jury zakwalifikowało do etapu diecezjalnego prace Jakuba Miąska, Weroniki Czyż i Radosława Patolety.

  Natomiast w konkursie dla klas IV - VI "Piszemy do Królowej Polski" wpłynęły 3 listy autorstwa: Ewy Anyadubalu, Wiktorii Gajowniczek i Wiktorii Sitkowskiej, które zostaną przesłane do etapu diecezjalnego.

  Dziękuję bardzo wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

  Irena Nowak

 • Powiatowy Drużynowy Tenis Stołowy

  11.01.2018

  Drużyna w składzie Oliwia Poręba, Judyta Biardzka wywalczyły mistrzostwo Gminy Mińsk Mazowiecki i wicemistrzostwo Powiatu Mińskiego oraz awansowały do regionu.

  Gratulacje

 • Dzień Babci i Dziadka

  13.01.2018

  Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji zbliżającego się święta życzymy dużo zdrowia, aby jak najdłużej mogli obdarzać swoje wnuki miłością, byli dumni z ich osiągnięć i uczyli tego co piękne, ważne i mądre. W dowód miłości dzieci z klas I- III przygotowały występ artystyczny oraz upominki.

 • Dnia 20 grudnia 2017 roku do naszej szkoły, na zaproszenie nauczyciela bibliotekarza p. Elżbiety Raszkowskiej, przyjechała dr Dorota Sumińska wraz z prezes Fundacji Karuna Beatą Krupiniak. Zaproszeni goście opowiedzieli o swej pracy i działalności fundacji. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej wzięli udział w konkursie piosenki o zwierzętach. Laureatami zostali: w kategorii kl. I-III - uczennica klasy III Anna Bielecka, w kategorii kl. IV-VI - uczennica kl. IVa Roksana Barańska. Specjalne wyróżnienie od jurorów otrzymał uczeń klasy VI - Piotr Bielecki. Nagrodę publiczności otrzymała Anna Bielecka z klasy III. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

 • DLACZEGO JEST ŚWIĘTO BOŻEGO NARODZENIA?
  ks. Jan Twardowski


  Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

  Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

  Dlaczego śpiewamy kolędy?

  Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.

  Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

  Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.

  Dlatego, żeby sobie przebaczać.

  22 grudnia klasa 2 spędziła dzień w świątecznym nastroju. Dzieliliśmy się opłatkiem, biesiadowaliśmy przy wspólnym stole. Były prezenty i śpiewanie kolęd. 

 • 07.12.2017 6 grudnia nasze przedszkolaki odwiedził bardzo miły gość z dalekiej północy. Święty Mikołaj, bo o nim mowa , obdarował dzieci upominkami, a dzieci w podziękowaniu zaśpiewały dla niego piosenki. Wszystkie przedszkolaki bawiły się w tym dniu bardzo wesoło . Dziękujemy święty Mikołaju.
 • LISTA LEKTUR OBOWIĄZKOWYCH WG WYTYCZNYCH OKE

   Szanowni Państwo!

  Zamieszczam dla Was  - rodziców, ale także dla uczniów, nowe wytyczne OKE na egzamin ósmoklasisty  z języka polskiego dotyczące obowiązkowych lektur.

   

  W arkuszu egzaminacyjnym znajdą się zadania sprawdzające znajomość treści i problematyki lektur obowiązkowych:

  1. W latach 2019–2021 na egzaminie będą pojawiały się pytania dotyczące lektur obowiązkowych tylko dla klasy VII i VIII, tj.:

  Charles Dickens, Opowieść wigilijna

   Aleksander Fredro, Zemsta

  Jan Kochanowski, wybór fraszek, pieśni i trenów, w tym treny I, V, VII, VIII

  Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec

  Ignacy Krasicki, Żona modna

  Adam Mickiewicz, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Świtezianka, II część Dziadów, wybrany utwór z cyklu Sonety krymskie, Pan Tadeusz (całość)

   Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę

   Henryk Sienkiewicz, Quo vadis, Latarnik

  Juliusz Słowacki, Balladyna

  Stefan Żeromski, Syzyfowe prace

  Sławomir Mrożek, Artysta

  Melchior Wańkowicz, Ziele na kraterze (fragmenty), Tędy i owędy (wybrany reportaż).

   

  2 . Od roku 2022 na egzaminie będą pojawiały się pytania dotyczące lektur obowiązkowych dla klas IV–VIII, czyli – poza lekturami wymienionymi powyżej – również: 

  Jan Brzechwa, Akademia Pana Kleksa

   Janusz Christa, Kajko i Kokosz. Szkoła latania (komiks)

  René Goscinny, Jean-Jacques Sempé, Mikołajek (wybór opowiadań)

   Rafał Kosik, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

   Ignacy Krasicki, wybrane bajki

   Clive Staples Lewis, Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa

   Adam Mickiewicz, Powrót taty, Pani Twardowska,

   Ferenc Molnár, Chłopcy z Placu Broni

  Bolesław Prus, Katarynka

  Juliusz Słowacki, W pamiętniku Zofii Bobrówny

  John Ronald Reuel Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem

  Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy

  Józef Wybicki, Mazurek Dąbrowskiego

  Wybrane mity greckie, w tym mit o powstaniu świata oraz mity o: Prometeuszu, Syzyfie, Demeter i Korze, Dedalu i Ikarze, Heraklesie, Tezeuszu i Ariadnie, Orfeuszu i Eurydyce

  Biblia: stworzenie świata i człowieka oraz wybrane przypowieści ewangeliczne, w tym o siewcy, o talentach, o pannach roztropnych, o miłosiernym Samarytaninie

  Wybrane podania i legendy polskie, w tym o Lechu, o Piaście, o Kraku i o Wandzie

  Wybrane baśnie polskie i europejskie, w tym: Charles Perrault, Kopciuszek, Aleksander Puszkin, Bajka o rybaku i rybce. 

   

  Zainteresowanych zapraszam na stronę  https://www.oke.waw.pl/ . W zakładce Informatory znajdziecie Państwo informacje dotyczące egzaminów z  poszczególnych przedmiotów oraz przykładowe zadania.

   W razie pytań proszę o kontakt osobisty lub przez dziennik elektroniczny.

  Anna Woźniak

 • 02.12.2017

  Samorząd uczniowski odwiedził 28.11.2017 dom dziecka w Siennicy prowadzony przez Siostry Kapucynki NSJ. Uczniowie przekazali zebrane wcześniej dary dla dzieci przebywających w domu dziecka. Podczas wizyty dzieci obejrzały prezentację na temat zakonu Sióstr Kapucynek oraz odbyły wspólną modlitwę w kaplicy.

  Wszystkim bardzo dziękujemy za przyłączenie się do tej akcji!

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta samorządu uczniowskiego w domu dziecka w Siennicy.

 • Awaria internetu.

  01.12.2017

  Informujemy, że w ostatnich dniach wystapiły utrudnienia w dostępie do sieci internetowej i awarie prądu. Z tego powodu  w dzienniku elektonicznym jest dużo brakujących wpisów. Liczymy, że w kolejnym tygodniu uda się uzupełnić wszystkie braki. 

 • 01.12.2017

  Informujemy, że  w dniu dzisiejszym wszedł w życie Statut Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej. Z treścią Statutu można zapoznać się na szkolnej stronie internetowej w zakładce Dokumenty. Trwają prace nad aktualizacją kolejnych dokumentów, które będziemy zamieszczać na naszej stronie. Zachęcamy do lektury.

 • Pasowanie na Przedszkolaka

  Dnia 15 listopada w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci, rozpoczynających swoją przedszkolną przygodę. Skrzaty przygotowane przez Panią Anetę Kokoszka, Aleksandrę Kraszewską oraz Annę Sitkowską zaprezentowały krótki program artystyczny, a nstępnie złożyły ślubowanie. Pani Wice Dyrektor Grażyna Zawistowska za dotknięciem magicznej różdżki zamieniła Skrzaty w prawdziwych przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy za przybycie oraz zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Gratulujemy pięknego występu dzieciom i życzymy sukcesów w kolejnych wystąpieniach. 

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 • RADA RODZICÓW ZAPRASZA

  Zapraszamy do pomocy w dekoracji sali gimnastycznej w dniach 22 i 24 listopada od godz. 16:30.

  Salę dekurujemy na bal andrzejkowy, który odbędzie się 25 listopada.

  Dodatkowo zapraszamy w sobotę 25 listopada od godz. 12:00 do pomocy w przygotowaniu balu i od godziny 20:00

  oraz w niedzielę od godz. 12:30 na sprzatanie sali.

  Ważne!! Prosimy deklarować chęć pomocy u wychowawców

   

 • 10.11.2017

  Uczniowie klas V i VI, wraz z wychowawczyniami panią Anną Woźniak oraz panią Elżbietą Raszkowską, przygotowali dla szkolnej społeczności piękną lekcję historii i patriotyzmu. Wierszem i piosenką przeprowadzili kolegów i koleżanki przez kolejne lata historii Ojczyzny. Wzruszać mogło zaangażowanie młodych aktorów, ich skupienie i wielki szacunek dla tematu spotkania. Na duże brawa zasługiwała też bezbłędna znajomość tekstu i piękny śpiew. Wielkie brawa nalężą się także gimnazjalistkom, których śpiew zachwycił publiczność. Na uznanie zasługują uczennice szkoły podstawowej: Ania Bielecka i Roksanka Barańska, które wzruszająco wykonały piosenki patriotyczne.

  Dziękując klasom za przygotowaną inscenizację, a pozostałym uczniom za uważne jej obejrzenie, dyrektor szkoły Piotr Matzanke zachęcał do radosnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 • Nasz mały, piękny jubileusz

  W tym roku już po raz dziesiąty wspólnie z dwiema zaprzyjaźnionymi szkołami organizowaliśmy Powiatowy Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. W ciągu minionych lat angażowaliśmy różne grupy wiekowe i społeczne. Tym razem zaproszenie skierowaliśmy do najmłodszych dzieci, by zrobiły „Laurkę dla Papieża” i razem z burmistrzem miasta – panem Marcinem Jakubowskim dokonały uroczystego otwarcia ulicy Jana Pawła II w centrum Mińska Mazowieckiego. Była to wspaniała uroczystość; udekorowana ulica, mnóstwo przepięknych laurek, wspólny śpiew piosenki „Taki duży, taki mały może świętym być” i machanie kolorowymi wiatraczkami. Całości dopełniła słoneczna pogoda. Natomiast w drugiej części obchodów, które miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II, trzej dyrektorzy szkół organizatorów, przypomnieli  zaproszonym  gościom historię powstania tej pięknej inicjatywy. Oglądając zdjęcia  z kolejnych uroczystości, widzieliśmy, jak dużo osób angażowaliśmy do wspólnej zabawy i integrowaliśmy różne środowiska. Następnie zaprezentowali się uczniowie z trzech naszych szkół w piosenkach nawiązujących do postaci Papieża. Nasze dzieci, pod kierunkiem p. Ewy Olszewskiej, wykonały piosenkę „Nie bój się, nie lękaj się”, za którą otrzymały gromkie brawa. Na koniec wszyscy zaśpiewaliśmy „Barkę” i pojawiła się niespodzianka – tort! Oczywiście, nie zabrakło kremówek i innych słodkości.

   Jubileuszowe obchody przeszły do historii, a my z nadzieją myślimy już o kolejnych inicjatywach.

  Irena Nowak

 • 01.11.2017

  W dniu 25.10.2017 Samorząd Szkolny wraz z opiekunem p. Dorotą Kamelą oraz klasa III z wychowawcą p. Elwirą Solecką oraz z p. Elżbietą Raszkowską odwiedzili schronisko dla zwierząt w Celestynowie. Nasi uczniowie przekazali zebrane pieniądze i dużą ilość karmy dla potrzebujących zwierząt. 

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta uczniów w schronisku dla zwierząt w Celestynowie.

 • 01.11.2017

  Dnia 18.10.2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto bibliotek szkolnych. Na zaproszenie p.Elżbiety Raszkowskiej i p.Doroty Kameli przybyli do szkoły pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Pani dyrektor biblioteki Elżbieta Sieradzińska ze swoimi pracownikami opowiedzieli uczniom jak wygląda praca bibliotekarzy. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że zachęci to dzieci do częstszych wizyt w bibliotece.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto bibliotek szkolnych.

 • Pismo Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim

  mł. Insp. Sławomira Rogowskiego

  do mieszkańców powiatu mińskiego

 • 2 XI 2017 Konferencja z prof. Mariuszem Jędrzejko dla RODZICÓW

   2 XI 2017 Konferencja z prof. Mariuszem Jędrzejko dla RODZICÓW - Obrazek 1

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z/s w Cielechowiźnie
  Cielechowizna 1a, 05-300 Mińsk Mazowiecki
 • 25 758 49 78

Galeria zdjęć