Rozkład dnia

7.00-8.30

BAWIMY SIĘ

Schodzenie się dzieci, gry, zabawy i zajęcia dowolne wg pomysłów dzieci lub przy niewielkim udziale nauczyciela. Obserwacja pedagogiczna. Rozmowy kierowane z dziećmi zgodne z tematyką kompleksową i zainteresowaniem dzieci.

8.30-9.00

BAWIMY SIĘ I PRZYGOTOWUJEMY DO ŚNIADANIA

Ćwiczenia poranne ze śpiewem, przy muzyce, zabawy integracyjne w grupie organizowane przez nauczyciela oraz zabawy dowolne. Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych, związanych z samoobsługą dziecka i przygotowaniem do śniadania.

9.00-9.30

JEMY ŚNIADANIE

Kształtowanie nawyków samodzielnego, estetycznego i kulturalnego zjadania posiłku, zabawy dowolne.

9.30-10.30

UCZESTNICZYMY W ZABAWACH I SYTUACJACH EDUKACYJNYCH

Zajęcia wychowawczo-edukacyjne, realizowane w oparciu o podstawę programową, wyzwalające aktywność dziecka w różnych sferach rozwojowych.

10.30-10.45

PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO WYJŚCIA (na spacer, plac zabaw)

Zabawy dowolne oraz czynności samoobsługowe dzieci związane z przygotowaniem do wyjścia na świeże powietrze.

10.45-11.45

BAWIMY SIĘ W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

Gry i zabawy ruchowe na powietrzu, w tym zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, spacery i wycieczki.

(W przypadku nieodpowiedniej pogody – gry i zabawy ruchowe w sali)

11.45-12.00

PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO OBIADU

Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych, związanych z samoobsługą dziecka i przygotowaniem do obiadu.

JEMY OBIAD

Kształtowanie nawyków samodzielnego, estetycznego i kulturalnego zjadania posiłku.

12.45-13.00

PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO LEŻAKOWANIA

Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, samoobsługowych, mycie zębów.

13.00-14.30

ODPOCZYWAMY

Poobiedni relaks, słuchanie literatury dziecięcej czytanej przez nauczyciela lub z nagrań.

14.30-14.45

PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO POSIŁKU

Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych, związanych z samoobsługą dziecka i  przygotowaniem do posiłku.

14.45-15.00

PODWIECZOREK

15.00-17.00

BAWIMY SIĘ W KĄCIKACH ZAINTERESOWAŃ LUB W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

Zabawy ruchowe, edukacyjne i wychowawcze organizowane przez nauczyciela oraz podejmowane z inicjatywy dzieci, obserwacja pedagogiczna, praca indywidualna, organizacja gier i zabaw dydaktycznych, wspomagających rozwój psychoruchowy  dziecka, gry i zabawy badawcze rozwijające zainteresowania, zajęcia muzyczne lub plastyczne, zabawy na świeżym powietrzu.