• Szczepienie przeciw COVID-19 dzieci od 12 roku życia

• 01.09.2021 15:04
      • Szanowni Państwo,

Informuję, że zgodnie z decyzją Ministra Zdrowia od 7 czerwca 2021 rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Szczepienia odbywają się w istniejącej bazie punktów szczepień. Od 01.09.2021 istnieje możliwość organizacji szczepień w szkołach. W związku z tym:

1. Dyrektor szkoły wystąpił do Centrum Medyczno-Diagnostycznego Sp. z o. o. w Siedlcach, które sprawuje opiekę w ramach medycyny szkolnej, o zorganizowanie szczepień przeciw COVID-19 dla uczniów Szkoły w Hucie Mińskiej.

2. Od 06.09.2021 do 10.09.2021 w sekretariacie szkoły będzie można pobrać i złożyć deklaracje dotyczącą udziału dziecka w szczepieniu (oraz ewentualnie dodatkowych osób: członka rodziny ucznia lub pracownika szkoły), a także kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej. (Kwestionariusz równocześnie zawiera zgodę rodzica/ opiekuna dziecka na szczepienie.)

3. Szkoła powiadomi punkt szczepień o liczbie złożonych deklaracji i liczbie osób chętnych do zaszczepienia w wyznaczonym terminie.

4. W przypadku szczepienia na terenie szkoły zostanie przygotowane miejsce:

➢ dla uczniów/osób oczekujących na szczepienie,

➢ do weryfikacji formalnej kwestionariusza,

➢ do kwalifikacji do szczepienia przez lekarza,

➢ do szczepienia,

➢ do obserwacji po podaniu szczepionki.

5. Minimalna liczba chętnych do szczepień na terenie szkoły to 12 osób.

6. W przypadku mniejszej liczby chętnych szczepienia będą odbywać się na terenie najbliższej dla szkoły przychodni „Centrum”.

7. Terminy szczepień ustalane będą indywidualnie dla szkoły zgodnie z harmonogramem pracy przychodni.

8. Preparaty dopuszczone do szczepień dzieci 12-18 lat to Pfizer i Moderna.

9. Podanie drugiej dawki szczepionki może odbyć się za 21 dni na terenie szkoły lub też w najbliższym punkcie szczepień

10. Dzieci w wieku 12-15 lat kwalifikuje lekarz.

12. Kwestionariusz równocześnie zawiera zgodę rodzica/ opiekuna dziecka na szczepienie. Według założeń programu rodzic nie musi być obecny podczas szczepienia. Obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa dziecku w trakcie i po szczepieniu spoczywa na zespole obsługującym punkt szczepień i nauczycielach.

Piotr Matzanke