• Klasa 8

• Zdanie domowe dla klasy 8A grupa 2:

1. Napisz program w języku C++ zawierający, funkcję, która wyświetla podaną liczbę

2. Napisz program w języku C++ zawierający 4 funkcje: funkcję, która dodaje 2 liczby, funkcję, która odejmuje 2 liczby, funkcję, która mnoży 2 liczby, funkcję, która dzieli 2 liczby

3. Napisz program w języku C++ zawierający funkcję, która oblicza obwód prostokąta o bokach długości a i b

Zadanie domowe:  Napisz w języku C++ programy, w których zastosujesz instrukcję powtórzeń WHILE:

1. Wyświetlający na ekranie 5 razy słowo SZKOLA

2. Obliczający sumę liczb:  1+2+3+4+5+6+7+8+9+10

3. Wyznaczający największy wspólny dzielnik dwóch liczb całkowitych na podstawie algorytmu Euklidesa.

(Osoby, który zrobiły to na lekcji i wysłały mi swoje prace nie muszą tego robić):

Zadanie domowe (osoby, który zrobiły to na lekcji i wysłały mi swoje prace nie muszą tego robić):

Napisz 4 programy w języku C++ :

1. Wyświetlający na ekranie 10 razy Twoje imię

2. Obliczający sumę liczb:  1+2+3+4+5+6+7+8+9+10

3. Obliczający iloczyn liczb: 1*2*3*4*5*6*7*8*9*10

4. Wyświetlający na ekranie kwadraty liczb od 1 do 10

Lekcje online z informatyki dla klasy 8A grupa 1 będą odbywały się w czwartki w godzinach 14:35-15:20  za pomocą SKYPE.  Nazwa grupy na SKYPE, na której prowadzone będą lekcje to:  Klasa 8A Informatyka Huta Mińska.

Lekcje online z informatyki dla klasy 8A grupa 2 będą odbywały się w piątki w godzinach 14:35-15:20  za pomocą SKYPE.  Nazwa grupy na SKYPE, na której prowadzone będą lekcje to:  Klasa 8A Informatyka Huta Mińska.

2 kwietnia (czwartek) w godzinach 14:35-15:20  (grupa 1)  i 3 kwietnia (piątek) w godzinach 14:35-15:20 (grupa 2) zgodnie ze szkolnym planem lekcji odbędzie się lekcja online z informatyki dla klasy 8  za pomocą komunikatora SKYPE. Nazwa mojego konta na SKYPE to: SP 6 Leszek Pietrzykowski. Zapraszam uczniów do udziału w lekcji.

W przypadku trudności z wykonywanie zadań domowych zapraszam do kontaktu na Skype  (postaram się pomóc)  codzienie od poniedziałku do czwartku w godz. 17:00-18:00.  Moje dane na Skype:  nazwa użytkownika  Skype:  live:leszekpt   SP 6 Leszek Pietrzykowski

W piątek 27 marca w godzinach 13:00-14:00 odbędzie się lekcja informatyki dla klasy 8 w formie wideokonferencji. Link do lekcji przesłałem uczniom i rodzicom w wiadomości przez dziennik Vulcan oraz na konta e-mail uczniów.  Należy go wpisać w przeglądarce internetowej a następnie zarejestrować się podając swoje imię, nazwisko i adres e-mail i kliknąć przycisk zapisz się. Dobrze byłoby, gdyby komputer wyposażony był w głośniki, mikrofon i kamerkę (przynajmniej głośniki, aby słyszeć nauczyciela i w mikrofon aby mówić do nauczyciela).

Proszę, aby uczniowie klas 8 rozwiązali do 25 marca zadania:

Zadanie 1. Napisz w języku C++ program obliczający  pole powierzchni  prostopadłościanu o krawędziach długości a, b, c

Zadanie 2. Napisz w języku C++ program obliczający  objętość  prostopadłościanu o krawędziach długości a, b, c

Rozwiązania w postaci plików przesyłamy na adres:    prace.domowe@op.pl    Przesyłamy tylko pliki  z rozszerzeniem  cpp  (zawierające kod źródłowy) utworzone i zapisane (np. na pulpicie) w czasie kompilacji  napisanego programu.