• KLASA IV

• 19.06.2020

Temat. Bezpieczne wakacje.

Niedługo rozpoczną się wakacje. Z pewnością będą udane, jeśli tylko zadbasz o swoje bezpieczeństwo. Na dzisiejszym spotkaniu omówimy zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, w górach, w lesie, na wsi. Zapraszam na spotkanie na MS Teams o godz. 13.00.Wykonajcie zadanie domowe umieszczone w zakładce – Notes zajęć – zdanie domowe.

Pozdrawiam!

5.06.2020

Temat. Pamiątkowy album

Zadanie na dzisiaj.

Wykonaj album pamiątkowy zgodnie z instrukcją w podręczniku str. 74-75. Na zakończenie każdego etapu określ, ile czasu zajęła Ci jego realizacja. Na zdjęcie Twojej pracy czekam do 12.06. Życzę przyjemnej pracy!

Pozdrawiam!

Temat. Piesza wycieczka

Zajęcia na TEAMS godz. 13.00

Temat. W podróży

Podręcznik str. 68 - 70

Pozdrawiam i zapraszam na spotkanie na Teamsie godz. 13.00

Temat. Jak dbać o Ziemię? – ciąg dalszy

Pozdrawiam i zapraszam na spotkanie na MS Teams godz. 13.00

8.05.2020

Dzień dobry

Temat. Jak dbać o Ziemię?

1. Otwórz podręcznik str. 64

2. Odczytaj „Śmietnik – i co dalej?” ze s. 64 podręcznika, wykonaj ćw. 1/ 64, uzupełnij schemat przedstawiający różne sposoby postępowania ze śmieciami, zapisz w zeszycie.

3. Przeczytaj ramkę „Warto wiedzieć”- podręcznik str. 64 i wypisz w zeszycie wymienione w niej nazwy odpadów oraz czas ich rozkładu.

4. Wykonaj ustnie ćw. 2/ 65 (podręcznik) - odczytaj znaczenie symboli umieszczanych na opakowaniach produktów.

5. Przeanalizuj infografikę ze s. 66 i wykonuj w zeszycie ćwiczenie „Praca z infografiką”, polegające na posegregowaniu wymienionych odpadów.

Praca domowa - ćw. 5 str.67

Pozdrawiam i zapraszam na spotkanie na Teamsie godz. 13.00

Witajcie

Temat. Bezpieczeństwo rowerzysty.

Spotkanie na skype godz. 12.45

1. Zapisz temat w zeszycie.

2. Zastanów się, kiedy rowerzysta narażony jest na największe niebezpieczeństwo na drodze?

3. Przeczytaj tekst z podręcznika str. 60 - Znaki chronią rowerzystę. Wykonaj ustnie polecenia z ćw. 1 str. 60

Na str. 61 w podręczniku znajdują się informacje czego nie wolno rowerzyście. Na podstawie tego tekstu i własnej wiedzy zapisz w zeszycie odpowiedź na pytanie: JAK NALEŻY DBAĆ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS JAZDY ROWEREM?

Zadanie zachowaj do kontroli. Nie przesyłaj do sprawdzenia.

Witam!

Temat. To takie proste! Makieta skrzyżowania.

Naukę zasad poruszania się po drogach ułatwi Ci makieta skrzyżowania składającą się z planszy, znaków, modeli pojazdów. Będziesz mógł ćwiczyć określanie pierwszeństwa na drodze przez dowolne dobieranie i zmianę ustawień poszczególnych elementów. Wykonaj makietę skrzyżowania zgodnie z instrukcją, która znajdziesz w podręczniku na str. 58-59. Zrób zdjęcie gotowej pracy i wyślij do 24.04.2020.

3.04.2020

Temat. Wisząca pisanka

Proponuję dzisiaj pracę praktyczną – Wiszącą pisankę. Wykonaj zadanie zgodnie z instrukcją. Na zakończenie każdego etapu określ, ile czasu zajęła Ci jego realizacja.

Instrukcja.

Instrukcja.docx

Miłej zabawy. Zachowaj pracę do oceny. Pozdrawiam HJ

Witam.

Mam nadzieję, że w minionym tygodniu dzielnie trenowaliście testy na kartę rowerową. Pochwalicie się swoimi wynikami po powrocie do szkoły. Na ostatnich zajęciach w szkole omawialiśmy zagadnienia dotyczące zasad poruszania się rowerem przez skrzyżowanie równorzędne i skrzyżowanie z drogą z pierwszeństwem przejazdu. Czas na kolejne zadania.

1. Zapisz temat w zeszycie.

Temat. Rowerem przez skrzyżowanie o ruchu okrężnym i kierowanym.

2. Uważnie przeczytaj tekst str.56 – 57.Wykonaj ustnie ćw. 5 i 6.

3. Po kolei wykonuj zadania – będzie to dla Ciebie notatka z lekcji. Pobierz Kartę, uzupełnij ją, wydrukuj lub przepisz do zeszytu. Zachowaj do kontroli.

Karta.docx

Praca domowa – ćw.1, 2 str.53

Dzień dobry.

Na lekcjach techniki przygotowujemy się do egzaminu na kartę rowerową. Zamieszczam link do przykładowych testów na kartę rowerową. Po zakończeniu rozwiązywania testu, dzięki przyciskowi "Sprawdź", uzyskasz informację ile odpowiedzi było prawidłowych. Życzę powodzenia.