• klasa 4

• 25.06.2020 r. Temat: Powtórzenie wiadomości. Podsumowanie pracy w kl. 4.  Spotkanie na Teams o 8.30.

22.06.2020 r.  Temat: Afryka i Azja - Ewangelia na krańcach świata. Podsumowanie pracy w mijającym roku szkolnym. (nr  60)

15.06.2020 r. Temat: Łagiewniki - iskra miłosierdzia. Świątynia Opatrzności Bożej.  Dwa tematy nr: 57,59.

08.06.2020 r. Temat: Na rozstaju dróg – przy-drożne krzyże i kapliczki. Częstochowa - niezwykła wycieczka.  Katecheaz o 13.00 na Teams.

04.06.2020 r. Temat: Dom Ojca - cel naszej wędrówki. (nr 54)   Katecheza o 8.30.

01.06.2020 r. Temat: Po krańce ziemi - apostolska misja.  (nr 53)  Spotykamy się na katechezie na Teams o 13.00.

28.05.2020 r. Temat: Więzienna cela - moc modlitwy. (nr 52)  Katecheza na Teams o 8.30.

25.05.2020 r. Temat: Góra Oliwna - zapatrzeni w niebo.   (nr 51)  Katecheza na Teams o 13.00.

21.05.2020 r. Temat: Lourdes - troska o chorych.  (nr 39) Katecheza na Teams o 8.30.

18.05.2020 r. Temat: Wadowice - tu wszystko się zaczęło. 100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II. Katecheza na Teams o 13.00. Do zobaczenia.

14.05.2020 r.  Temat: Betania - przy grobie. Spotykamy się na Teams o 8.30 :)

11.05.2020 r. Temat: Góra Błogosławieństw - wskazówki na drodze do szczęścia.

07.05.2020 r. Temat: Na pustkowiu - niespotykana uczta.  Omówimy temat na spotkaniu o 8.30 na Teams.

04.05.2020 r. Temat: Kafarnaum - wystarczy wierzyć.   Proszę, przeczytajcie treści w temacie nr 34, przypomnijcie sobie, co jest warunkiem przyjęcia Pana Jezusa w Komunii Świetej, wypełnijcie polecenia w ćwiczeniu. Spotykamy się na Teamsie o 13.00.

30.04.2020 r. Temat: Jezioro Genezaret - uciszenie burzy.  Proszę, tradycyjnie, najpierw przeczytajcie temat nr 33 w podreczniku, następnie zapiszcie w zeszycie i zapamiętajcie, że "Cud to niezwykłe zjawisko, przez który Bóg daje ludziom znak, aby umocnić ich wiarę". Wypełnijcie polecenia w ćwiczeniu i przysyłajcie do mnie.

27.04.2020 r. Temat: Góra i równina - modlitwa i moc.  Kochani, przeczytajcie temat nr 32 podręczniku (str. 76-77). Przepraszam, że tak "skaczemy" po podręczniku :(  Wypełnijcie polecenia do tego tematu w ćwiczeniu. Chętni mogą wykonać w zeszycie ilustrację do fragmentu ewangelicznego znajdującego się w temacie. Przypominam, spotykamy się oneline o 13.00. Do zobaczenia

23.04.2020 r. Dzień dobry. Dzisiejszy temat: Przez zamknięte drzwi - niezwykłe wejście.  Proszę przeczytajcie treść tematu nr 50 w podręczniku zapiszcie w zeszycie i ZAPAMIĘTAJCIE! kiedy, gdzie i jakimi słowami Pan Jezus ustanowił sakrament pokuty, czyli w dniu zmartwychwstania (w niedzielę), wieczorem, w wieczerniku, słowami: "Weźmijcie Ducha Świętego! itd. macie te słowa w sekcji "Zapamiętaj" i w fragmencie Ewangelii Św. Jana. Następnie wykonajcie polecenia w ćwiczeniu. Czekam na Wasze prace. Na Skypie spotykamy się w poniedziałek o 13.00. Do zobaczenia :)

20.04.2020 r. Temat: Droga do Emaus - odkrywcza podróż.   Kochani, proszę przeczytajcie uważnie treść tematu nr 49 i wykonajcie polecenia z ćwiczenia. Przypominam, żebyście przysyłali mi zrobione ćwiczenia. Śpotykamy się na skypie w poniedziałek o 13.00. Do zobaczenia

16.04.2020 r. Dzień dobry.  Witam Was po świętach. Temat: Pusty grób - największe zwycięstwo.  Proszę zapiszcie ten temat w zeszycie, przeczytajcie treści z podręcznika zwracając szczególną uwagę na fragment Ewangelii Mateusza i sekcję "Zapamiętaj", następnie wykonajcie polecenia w ćwiczeniu. Pamiętajcie o przysyłaniu zdjęć swoich prac.

06.04.2020 r. Temat: Powtórzenie i utrwalenie wiadomości.

Kochani, powtórzcie i utrwalcie swoją wiedzę na podstawie sekcji "Sprawdź swoją wiedzę" w podręczniku (str. 110), uzupełnijcie zaległości w ćwiczeniach z tego rozdziału i przysyłajcie mi do sprawdzenia. W razie pytań, jestem na skypie lub messengerze.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teraz kontaktuję się z uczniami klas od 4 do 6 przez Messengera. Wiedzą, co mają zrobić. Jeśli mają jakieś pytania, to zwracają się do mnie pisemnie.

Dzień dobry.

Kochani, w obliczu panującej pandemi bardzo ważny jest spokój, nadzieja, wiara i modlitwa. Pewnie nie będziemy mieć możliwości uczestniczenia w rekolekcjach wielkopostnych (obym się myliła), dlatego proszę, byście obejrzeli i wysłuchali świadectwa wiary Kamila Stocha i przemyśleli, "jak ja wyrażam swoją wiarę?, czy i jak się modlę?, czy nie wstydzę się swojej wiary w Chrystusa?"  Życzę owocnych refleksji.

Kamil Stoch - świadectwo wiary

Wszelkie pytania proszę kierować na adres: i.nowak@sphuta.edu.pl

25.03.2020 r. Dzień dobry. Jutro będziemy pracować z tematem 44 i 45. Proszę przeczytajcie oba tematy i na podstawie zdobytej wiedzy, wypełnijcie polecenia w ćwiczeniu, a w zeszycie narysujcie ilustrację do wybranego wydarzenia opisanego w temacie. W razie pytań, czekam na Skypie lub Massengerze.

Dziękuję

30.03.2020 Temat: Golgota - cena zbawienia.  Proszę, najpierw przeczytajcie cały temat nr 46 (str 106 - 107), następnie narysujcie w zeszycie duży krzyz i podpiszcie:  " Krzyż to znak miłości Jezusa do ludzi, to znak naszego zbawienia i naszej wiary."  Zróbcie zadania do tego tematu w ćwiczeniu.  Dziękuję.

Dzień dobry. 2.04.2020 r. Temat: Grób Jezusa - sobotnie czuwanie. Proszę, żebyście przeczytali treści tematu w podręczniku (str. 108 -109), odpowiedzieli ustnie na trzy pytania zawartr w sekcji "sprawdź swoją wiedzę" w podręczniku i rozwiązali zadania w ćwiczeniu. W razie pytań, jestem na Skypie i Massengerze. Przypominam, przysyłajcie zrobione prace do sprawdzenia.

Pozdrawiam.