• "Zerówka"

• 24.06.2020 r. Temat: Spotykam się z Jezusem w mojej parafii. W wakacje spotykam się z Jezusem.  tematy nr 55,56. Drodzy Rodzice, proszę powiedzcie dzieciom pod jakim wezwaniem jest kościół parafialny, do którego należycie, poszukajcie wspólnie różnic między kościołem a innymi budynkami, powiedzcie o prawidłowym zachowaniu w kościele. Starajcie się w czasie wakacji, by dzieci nie zapominały o modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej. Niech dzieci wykonają polecenia w tych tematach. Pozdrawiam, życząc dobrego, letniego wypoczynku :)

10.06.2020 r. Temat: Zmartwychwstały Jezus odwiedza moją miejscowość - Boże Ciało.  nr 45. Szanowni Rodzice, wyjaśnijcie dzieciom, że Pan Jezus pod postacią białego chleba - hostii, w monstrancji odwiedza nasze wioski, miasta, my zapraszamy Go, żeby "zobaczył, jak i gdzie miszkamy, pracujemy, uczymy się,..." Idąc w procesji wyznajemy nasza wiarę w Niego. Pozdrawiam.

03.06.2020 r. Temat: Jezus nad jeziorem. Praca Jezusa.  Tematy nr 28,29.    Drodzy Rodzice, opowiedzcie dzieciom o uciszeniu burzy na jeziorze (Łk8, 22-24), a także o nauczaniu i cudach Jezusa (Mt 4, 23-24), następnie, kochane dzieci wykonajcie polecenia w podręczniku. Dziękuję. Pozdrawiam :)

27.05.2020 r. Temat: Zmartwychwstały Jezus posyła swego Ducha Pocieszyciela.  (nr tematu 44)  Kochane dzieci, dziś z pomocą rodziców dowiecie się, że Pan Jezus zesłał na Apostołów i Maryję (znajdujących się w Wieczerniku) Ducha Świętego - Pocieszyciela (J14,16. 18-19. 26 oraz Dz 2,1-4). Na ilustracach zobaczycie też jak Marek pociesza Kasię i pomaga jej znaleźć spinkę. Wykonajcie polecenia w temacie i zastanówcie się, kto Was pociesza, jka jesteście smutni, kto Wam pomaga? Myślę, że pewnie, najczęsciej jest to mama. Wczoraj był Dzień Matki, więc proszę zróbcie też laurkę dla mamy i taty w temacie nr 53: Kocham moich rodziców. Pamiętajcie również, by modlić się za rodziców. Pozdrawiam :)

20.05.2020 r. Temat: Uczniowie Jezusa. (nr tematu 27)   Drodzy Rodzice, proszę zapoznajcie dzieci z historią biblijną o powołaniu uczniów (Mt 4,18-20), przekażcie, że słowa "Pójdź za Mną" oznaczają "zostań moim uczniem". Wskażcie, że my wszyscy ochrzczeni jesteśmy uczniami Pana Jezusa i powinniśmy być wobec siebie uprzejmi, mili, pomocni, wybaczający, chętnie dzielący się tym, co mamy,... Następnie niech dzieci wykonają polecenia w podręczniku. Dziękuję. Pozdrawiam :)

13.05.2020 r. Dzień dobry. Dzisiejszy temat: Kościół domem Bożym. Znaki religijne, które rozpoznaję w kościele.  Są to tematy nr14 i 15. Szanowni Rodzice, proszę pomózcie dzieciom odnaleźć różnice między kościołem a innymi budynkami, zwróćcie uwagę na to, że jest to "dom Boży", gdzie przychodzimy spotkać się z dobrym Panem Bogiem na Mszy Św., jak należy zachować się w kościele. Pokażcie też na ilustracji kropielnicę, witraż, ołtarz,... oraz wyjaśnijcie, że znak przekazania pokoju może być przez podanie ręki lub skinienie głową. Pozdrawiam :)

06.05.2020 r. Dzień dobry. Dzisiejszy temat: Zmartwychwstały Jezus spotyka się ze mna przy swoim stole (nr 42) i dodatkowo - Maryja Matką i Królową Polski (nr 52). Proszę Rodziców, by wytłumaczyli w miarę możliwości treści tematów i pomogli Wam w wypełnieniu poleceń. Pozdrawiam serdecznie :)

29.04.2020 r. Dzień dobry. Kochani, proszę byście dziś zmierzyli się z tematem nr 41 Zmartwychwstały Jezus mówi do mnie podczas Mszy Świętej. Postarajcie się zapamiętać, że Ewangelia to księga, w której spisane są wydarzenia z życia Pana Jezusa. W czasie Mszy Św. słuchamy słów Ewangelii w postawie stojącej. Następnie wypełnijcie polecenia w podręczniku. Pozdrawiam :)

22.04.2020 r. Dzień dobry.  Kochane dzieci, drodzy rodzice, proszę, byście dziś wykonali polecenia w temacie nr 40 Zmartwychwstały Jezus jest ze mną.                                                                                                                                  Proponuję też Wam obejrzenie legendy „Trzy drzewa”. https://www.youtube.com/watch?v=UIQbInBqqxk

Pozdrawiam :)

15.04.2020 r. Dzień dobry. Mam nadzieję, że wszyscy jesteście zdrowi, wypoczęci po świętach, pełni radości i nadziei na lepszy czas. Proszę, żebyście z pomocą rodziców uzupełnili temat nr 39 i 43. Pozdrawiam serdecznie Was i Waszych rodziców.

08.04.2020r. Dzień dobry. Kochane dzieci, kto ma podręcznik do religii, niech uzupełnia tematy, które podałam, czyli od 36 do 38 . Życzę Wam i Waszym najbliższym błogosławionego świątecznego czasu.

-------------------------------------------------------------------------

Dzień dobry.

Szanowni Rodzice, kochane dzieci, ze względu na zaistniałą sytuację, proszę, by w ramach katechezy dzieci z pomocą rodziców zrealizowały temat nr 35, 36, 37 i 38.

Proszę też, by obejrzały z Państwem rekolekcje bp-a M. Solarczyka "Rybacy Boga"                          https://www.youtube.com/watch?v=UljD_WsHg5k

Służę pomocą i kontaktem: i.nowak@sphuta.edu.pl

Pozdrawiam serdecznie,

Irena Nowak

31.03.2020 r. Dzień dobry.  Kochane ZUCHY, bardzo proszę, jutro w ramach katechezy obejrzyjcie II część rekolekcji dla dzieci z biskupem Markiem. Link do strony podałam wczoraj (powyżej). Proszę też, byście uzupełniały w podręczniku podane wcześniej tematy.

Pozdrawiam Was