• 14 kwietnia

•                      heartheart      WITAJCIE KOCHANE DZIECI :)       heartheart

Czas przerwy wielkanocnej szybko minął, więc pora zabrać się do pracy. Przedszkole stacjonarnie wciąż zamknięte, ale to nie znaczy, że będziemy leniuchować :)  Wręcz przeciwnie, kontynuujemy naszą pracę zdalnie.

TEMAT NA DZIŚ : ZWIERZĄTA NA WSI.

1."Dzień dobry zwierzątka" - zabawa fabularyzowana usprawniająca narządy mowy.

Bardzo wcześnie rano wszystkie zwierzęta jeszcze smacznie spały. Kogut i kury w kurniku na grzędzie (oblizywanie czubkiem języka górnych zębów po wewnętrznej stronie), krowa i koń w oborze (unoszenie języka za górne zęby i cofanie go do podniebienia miękkiego) , a piesek w budzie (język w przedsionku jamy ustnej, oblizywanie górnych zębów).

Pierwszy obudził się kogut, wyskoczył z kurnika (szerokie otwieranie buzi i wysuwanie języka nie dotykając o zęby), rozejrzał się po podwórku (kierowanie języka w kąciki ust, przy szeroko otwartych ustach), wyskoczył na płot (unoszenie języka nad górną wargę) i głośno zapiał - kukuryku!!

Głośne pianie koguta obudziło kury, które zawołały - ko - ko - ko!! Na śniadanie kurki zjadły ziarenka (chwytanie ziarenek ryżu preparowanego wargami).

Obudził się też piesek, zaszczekał - hau hau, hau!! Pobiegał w koło podwórka (usta szeroko otwarte, oblizywanie warg ruchem okrężnym). Zmęczył się bardzo tym bieganiem i dyszy (wysuwanie szerokiego języka do brody).

Wyszedł także ze swej kryjówki kotek i zamiauczał - miau, miau!! Wypił mleczko z miseczki (wysuwanie języka nad dłońmi ułożonymi w kształcie miseczki).

W chlewiku świnka zaczęła potrącać ryjkiem drzwi .

Krowa zaryczała - muu, muu!! A koń zaparskał, że też już nie śpi (parskanie, kląskanie).

A ty co mówisz wszystkim rano, gdy się obudzisz? (dzień dobry)

2.Ćwiczenia analizy i syntezy sylabowej wyrazu: zabawa "Kto to?"

Myślę, że każdy z Was ma w domu różne zwierzątka :) Proszę,aby rodzic rozkłożył zestaw obrazków (figurek) zwierząt - kot, pies, kura, krowa, koza, kogut, świnka, koń itp. Dziecko nazywa zwierzęta (ustalenie, że dziecko je rozpoznaje). Następnie rodzic mówi wyraz sylabami, a dziecko dokonuje syntezy i wypowiada cały wyraz wskazując zwierzątko (po kilku razach następuje zmiana ról).

3.Ćwiczenia orientacji przestrzennej - zabawa "Kotek bawi się razem z nami"

Rodzic kładzie maskotkę w różne miejsca. Dziecko określa położenie kotka, np. kotek jest za mną, z prawej strony, pod stołem, na półce itp.
          Rodzic mówi gdzie jest kotek, a dziecko go tam kładzie.

4.Piosenka  na dziś

5. Praca plastyczna: odbijamy na kolorowej kartce rękę pomalowaną białą farbą. Następnie ozdabiamy zgodnie ze wzorem poniżej.

heart     POWODZENIA SKARBECZKI :):):):)   heart