• ZADANIA DLA PSZCZÓŁ 22-26.06

• Pożegnania nadszedł czas.

piątek 26.06 - pożegnania nadszedł czas

Dzień dobry Pszczółki , dzisiaj to już ostatni dzień zadań dla Was sad

Dzisiaj zaczynamy piosenką

posłuchajcie zagadek związanych z latem smileyi spróbujcie na nie odpowiedzieć.

piosenka- Hej przedszkole smiley

powspominajcie najfajniejsze chwile w przedszkolu

Ogłaszamy Wakcje !!!

Powodzenia, pozdrawiamy serdecznie .heart

czwartek 25.06 - Zabawy z porami roku

Dzień dobry Pszczółki!

Dziś dalej rozmawiamy o lecie, ale również o miesiącach i porach roku. Pierwsze zadanie dla Was na dziś to praca z wierszem P. Beręsewicza "Czemu?". Poproście rodziców o przeczytanie go najpierw jeden raz. Wsłuchajcie się uważnie. Potem mama lub tata czytają wersy nieparzyste z pytaniem, a Wy postarajcie się na nie odpowiedzieć. Zastanówcie się również: Jakie miesiące wchodzą w skład poszczególnych pór roku? Jak możemy jednym słowem nazwać wszystkie miesiące?

Teraz dla utrwalenia zapraszamy do obejrzenia filmu o nazwach miesięcy.

Powiedzieliśmy o nazwach miesięcy, więc nie możemy zapomnieć o porach roku. Posłuchajcie piosenki i spróbujcie narysować każdą z pór roku. Możecie wykorzystać informacje z dzisiejszego dnia, ale również swoje własne skojarzenia i pomysły.

Pozdrawiamy Was cieplutko!

środa 24.06 - Letnie zabawy

Dzień dobry!

Mamy nadzieję, że spędziliście wczoraj wspaniały dzień i że minął on na zabawach spędzonych wspólnie z Tatą!

Dzisiaj wracamy do letnich tematów. W poniedziałek mówiliśmy głównie o odgłosach lata. Dzisiaj porozmawiamy o cechach tej pięknej pory roku oraz o zabawach i aktywnościach, które możecie wykonywac podczas letnich wakacji.

Na początek obejrzyjcie film edukacyjny opowiadający o tym jak wygląda lato w Polsce.

Teraz poproście mamę lub tatę o przeczytanie wiersza G. Lech „Co robią latem dni tygodnia?”. Spróbujcie odpowiedzieć na pytania: Jaka pora roku już nadeszła? O co zapytał swoje dni Tydzień? Co zrobił i odpowiedział poniedziałek? Co zrobiły i odpowiedziały kolejne dni tygodnia? Wy również zastanówcie się co lubicie robić latem? Co robicie najczęściej w poniedziałek… w sobotę i w niedzielę? Ile dni wchodzi w skład tygodnia?

Czas, aby dowiedziec się jak Olek i Ada, którzy mieszkają w mieście mogą spędzać czas podczas wakacji. Pomogą Wam w tym ilustracje w książkach na stronach 90-93.

Na dziś dziękujemy i do usłyszenia. Pozdrawiamy!

wtorek 23.06 - Dzień Taty

Witajcie!

Dziś bardzo ważny dzień – Święto Taty!

Dlatego też dzisiejszego dnia główną rolę gra Tata! Dziś świętujcie razem z Tatą i pamiętajcie o życzeniach i uściskach!

Na początek posłuchajcie piosenki. Zachęcamy do nauki jej słów i zaśpiewania jej tacie.

A teraz spróbujcie odpowiedzieć na poniższe pytania.

Może macie też pomysł z jakiego malutkiego prezentu od Was Tata najbardziej by się ucieszył? Spróbujcie zrobić coś miłego dla Taty w tym dniu. Pamiętajcie, że przepięknym prezentem będzie na pewno Wasza pomoc, laurka, rysunek czy zaśpiewanie piosenki.

Proponujemy Wam dzisiaj również bajkę o Franklinie.

Pozdrawiamy serdecznie Was i Waszych rodziców!

Do usłyszenia!

poniedziałek 22.06 - Smaki, zapachy i odglosy lata

Dzień dobry ! smiley

Na dobry poczatek dnia zapraszamy  Was do wysłuchania piosenki o bohaterach naszej książeczki. Może spróbujecie jej się nauczyć.

Pośłuchajcie uważnie wiersza pt. " Tato czy to już lato ?" i spróbujcie wymienić kilka chrakterystycznych cech związanych z latem.

Za co lubimy lato?

smiley Odgłosy natury, które kojarzą nam się z latem

Zagadki dźwiękowe - spróbujcie odgadnąć  smiley

Na zakończenie namalujcie obrazek o lecie. Możecie namalować go kredkami, flamastrami bądź farbami.

Trzymajcie się. pozdrawiamy Was serdecznie.