• ZADANIA DLA PSZCZÓŁ 14.04 - 30.04

        • WIOSNA NA WSI - tydzień 14.04 - 17.04

          14.04

          Witajcie Pszczółki!

          Zaczynamy poświąteczny tydzień. Mamy nadzieję, że odpoczęliście i macie się dobrze. Przez kilka najbliższych dni będziemy mówić o zwierzątkach mieszkających na wsi. Dzisiaj zaczniemy od piosenki o cioci Teci i jej zwierzątkach. Posłuchajcie!

          A teraz spotkamy się z Olkiem i Adą, którzy są wraz z dziadkami na wycieczce u cioci. Popatrzcie na obrazek. Odszukajcie i nazwijcie przedstawione na nim zwierzęta. Potem poproście mamę o przeczytanie tekstu poniżej obrazka i pobawcie się w naśladowanie zwierzątek.

          http://old.mac.pl/UserFiles/egzemplarze_okazowe_2018/przedszkole/olekiada/oa_kp_5_4/mobile/index.html#p=64

          Na koniec mamy dla Was projekt plastyczny. Przez ten tydzień codziennie będziemy przygotowywać jedno zwierzątko mieszkające na wsi. Dziś wykonamy krówkę. Przygotujcie zieloną kartkę w rozmiarze A4. Wytnijcie elementy z kartki z dokumentu poniżej. Zginamy na pół małe białe koła (uszy) oraz małe czarne (kopytka). Doklejamy jak na rysunku oraz malujemy łatki, oczy, nogi, ogon, szyję i doklejamy język.

          krowka.docx

          Oto nasza krówka! Każde zwierzątko naklejamy na oddzielnej kartce. A w piątek będziemy mogli złączyć wszystko w całość.

          Miłej pracy Pszczółki! Pozdrawiamy!

           

          15.04

          Dzień dobry Kochani!

          Dzisiaj na pobudkę teatrzyk o porannym budzeniu zwierzątek w gospodarstwie. Zapraszamy do oglądania!

          Kogutek.MP4

          Mamy nadzieję , że teatrzyk Wam się spodobał. Teraz spróbujcie odpowiedzieć na kilka pytań.

          1.       Jakie zwierzątka występowały w przedstawieniu?

          2.       Jaki problem miały zwierzęta?

          3.       Jakie zdanie miały zwierzęta na temat porannej pobudki?

          4.       Jak zakończyła się ta historia?

          Teraz obejrzyjcie historię pieska, który zgubił się w gospodarstwie i nie wiedział jak wrócić do domu. Posłuchajcie dokładanie jak nazywają się miejsca, w których mieszkają wiejskie zwierzęta. Spróbujcie je zapamiętać.

          I na koniec zadanie plastyczne. Dzisiaj wykonamy świnkę. Elementy do wycięcia znajdują się w dokumencie poniżej. Różowe elementy i białe koło należą do świnki, reszta kół to błotko! Wykonajcie świnkę na oddzielnej zielonej kartce zgodnie ze zdjęciem. Oczywiście w razie pytań zapraszamy do kontaktu z nami. Bardzo cieszymy się, że pracujecie i korzystacie z materiałów, które Wam wysyłamy. Pamiętajcie również, że jeśli nie macie możliwości wydrukowania elementów do wycięcia możecie je bez problemu narysować, pokolorować i następnie wyciąć.

          swinka.docx

          Pozdrawiamy! Pani Beatka i pani Anetka!

           

          16.04

          Witajcie Kochani!

          Dzisiaj zacznijmy od zabawy ruchowej! Poproście mamę lub tatę o przeczytanie tekstu, a wy wykonajcie zadania zgodnie z ich poleceniem. (tekst: „W wiejskiej zagrodzie”, autor: Bożena Forma)

          „Nastał ranek, z kurnika wychodzi domowe ptactwo - marsz po pokoju, naśladowanie głosów ptactwa domowego:

          •   kury - ko, ko, ko
          •   indyki - gul, gul, gul
          •   kogut - kukuryku

          - Zatrzymują się, machają skrzydłami - wykonywanie ruchów rękami.

          - Rozglądają się czy gospodarz niesie dla nich ziarno - wykonanie skrętów szyi w prawą i lewą stronę.

          - Kogut wskoczył na płot - wykonywanie podskoków obunóż.

          - Gospodarz sypie ziarno - skłony w przód.

          - Gospodarz idzie do obory. Wyprowadza konie, krowy na pastwisko - przemieszczają się na czworakach.

          - Zwierzęta się najadły. Odpoczywają ciekawie się rozglądając - przejście do leżenia przodem, podparcie dłońmi o podłogę, unoszenie głowy jak najwyżej, spoglądanie raz w jedną, raz w drugą stronę.

          - Zapadają w drzemkę, leżą na jednym boku, po chwili odwracają się na drugi bok - przechodzą z leżenia na prawym boku do leżenia na lewym boku.

          - Zbliża się wieczór, zwierzęta wracają do obory - chód na czworakach.

          Na zakończenie ćwiczenie rozluźniające - stanie w lekkim rozkroku, swobodny zwis tułowia i rąk.

          A teraz usiądźcie wygodnie i posłuchajcie opowiadania o wycieczce Olka i Ady do cioci. Poniżej znajdziecie również zdjęcia do opowiadania z naszej książki.

           

           

          Spójrzcie na ilustracje w książce i spróbujcie opowiedzieć rodzicom o wizycie Olka i Ady na wsi? Czy spotkało ich coś ciekawego? Spróbujcie zapamiętać jak nazywają się dzieci poszczególnych zwierząt.

          Dla utrwalenia obejrzyjcie film, w którym usłyszycie o rodzinach zwierzątek, a na koniec rozwiążecie zagadki.

          I dodatkowo wykonajcie zadania z naszych kart pracy. Jeśli nie macie ich w domu, możecie wydrukować przesłane przez nas zdjęcia.

           

          I na koniec do zrobienia konik! Wycinamy elementy i naklejamy!

          Dziś w naszym planie macie dużo zadań, ale pamiętajcie, że część z nich możecie wykonać póżniej, wieczorem, kiedy będziecie mieli ochotę.smiley

          kon.docx

          Do usłyszenia jutro!

           

          17.04

          Witajcie Pszczółki!

          Dziś zostajemy jeszcze w temacie zwierząt mieszkających na wsi. Dziś dowiecie się jakie produkty od nich otrzymujemy. Obejrzyjcie prezentację, a następnie spróbujcie wykonać poniższą kartę pracy.

           

          karta pracy:

          http://przedszkolankowo.pl/wp-content/uploads/2017/03/co-otrzymujemy...-karty-pracy6.jpg

           

          Dziś mamy dla Was jeszcze troszkę zabaw ze zwierzątkami. Poproście rodziców o wydrukowanie sylwetek zwierząt z karty poniżej. Należy wydrukować ją 3 razy, tak aby każdego ze zwierząt było po 6. Dzisiaj będziemy utrwalać przeliczanie w zakresie 6. Oprócz zwierzątek przygotujcie 2 kartki, które będą służyły nam jako zagrody dla zwierząt, białe kartki do zaznaczania kropek, kredki.

          Zadanie 1 – Rodzic układa 6 sylwet kogutów w jednej zagrodzie, w drugiej 3 sylwety kur. Dzieci liczą ile jest kogutów, a ile kur. Rysują na kartce kredką w jednym kolorze tyle kropek, ile jest kogutów, a kredką w drugim kolorze tyle kropek, ile jest kur. Określają, których zwierząt jest więcej i o ile.

          Zadanie 2 – Rodzic podaje dzieciom 6 sylwetek zwierząt oraz dwie kartki – zagrody. Rodzic prosi, aby dzieci ułożyły w zagrodach zwierzęta tak, aby w każdej było ich tyle samo.

          Zadanie 3 – Rodzic umieszcza w zagrodzie 6 zwierząt. Rodzic mówi: „Z zagrody uciekło dwoje zwierząt. Ile zwierząt jest teraz w pierwszej zagrodzie?” Dzieci odkładają na bok dwie sylwety zwierząt i liczą. Rysują tyle kropek ile zwierząt zostało.

          Podane przez nas zadania są przykładowe, zachęcamy, aby poćwiczyć z dziećmi także w innych wariantach. Można również ułożyć do zadań krótką historię np. o ucieczce zwierzątek.

          Karty możecie wykorzystać też do innych zabaw, np. do gry w memory, dopasowywanie kart do figurek zwierząt, zabawa z zamianą miejsca zwierzątek lub znikającym zwierzątkiem.

          https://drive.google.com/file/d/0BzD2URs2Hx4eTWU0Q3N3TUNtNVU/view

           

          Na koniec kogut! Wycinamy i przyklejamy zgodnie ze zdjęciem na zieloną kartkę. Po przyklejeniu koguta możemy połączyć nasze zwierzątka w jedno wielkie gospodarstwo!

          kogut.docx

           

          Dla chętnych wysyłamy również propozycję bajki do obejrzenia:

          Miłej i owocnej pracy oraz miłego weekendu!

           

          DBAMY O PRZYRODĘ - tydzień 20.04-24.04

          Poniedziałek 20.04 - Potęga wody

          Witajcie Drogie Pszczółki!

          Zaczynamy nowy tydzień, w którym będziemy mówić o tym jak ważne jest dbanie o przyrodę i jak wiele zależy od nas samych. Na początek posłuchajcie piosenki „Ziemia to wyspa zielona”.

          Zachęcamy do nauki piosenki i wspólnego śpiewania jej z rodzicami.

          Ale to nie wszystko na dziś. Dzisiaj zajmiemy się jeszcze znaczeniem wody w przyrodzie, dowiemy się dlaczego oszczędzanie wody oraz zapobieganie jej zanieczyszczaniu jest tak bardzo ważne dla naszego życia.

          Obejrzyjcie film, z którego dowiecie się w jaki sposób woda, którą codziennie zużywamy wraca do nas.

          Teraz posłuchajcie rozmowy myszek i spróbujcie odpowiedzieć na pytania:

          O czym rozmawiały myszki?

          Czy Franek oszczędzał wodę?

          Dlaczego powinniśmy oszczędzać wodę?

          A teraz zastanówmy się gdzie znajdują się największe zbiorniki wodne na świecie. Odszukajcie je na globusie lub w albumach, książkach, atlasach geograficznych, które macie w domu.

          Na koniec wysyłamy wyklejankę naszej planety. Proponujemy poćwiczyć dziś z bibułą, zróbcie z niej kuleczki i przyklejcie. Ale jeśli nie macie jej w domu możecie również użyć plasteliny lub pokolorować brakujące miejsca kredkami. Z podanego linku wybierzcie kartę nr 1.

          https://lecibocian.pl/dzien-ziemi-nasza-planeta-karty-pracy-do-druku/

          Miłego dnia Kochani! Pozdrawiamy panie Anetka i Beatka!

           

          Wtorek 21.04 - Jestem przyjacielem przyrody

          Dziś Kochani zabieramy Was na wycieczkę na łąkę! Rozłóżcie w wygodnym miejscu koc, najlepiej zielony!:), połóżcie się, zamknijcie oczy i wsłuchajcie się w odgłosy przyrody. A może komuś z Was uda wybrać się na prawdziwą łąkę? Ciekawe co uda Wam się usłyszeć?:)

          Mamy nadzieję, że wyobraziliście sobie piękną, zieloną łąkę pełną kwiatów i ptaków. Zastanówmy się co stałoby się z łąką i zwierzętami, które ją zamieszkują gdybyśmy nie dbali o przyrodę? Nie moglibyśmy posłuchać szumu traw, śpiewu ptaków czy innych odgłosów przyrody, zaobserwować zwierząt i powąchać kwiatów. Dlatego pamiętajmy o tym, aby dbać i szanować każde żywe stworzenie oraz jego środowisko.

          Teraz spójrzcie na obrazek. Poproście mamę i tatę o przeczytanie wiersza. Odszukajcie zwierzęta z wiersza na ilustracji. Spróbujcie zastanowić się co oznaczają słowa: Dlaczego dla zwierząt kwitnie łąka i rośnie dla nich las? Co oznaczają słowa: Jak i ty -żyją tylko raz?

          Może spróbujecie nauczyć się wiersza na pamięć?

          Na koniec zabawa ruchowa. Nauczymy się jak szanować zieleń! Wytnijcie z zielonej bibuły dwa długie, szerokie paski. Kawałki bibuły będą trawnikiem. Ułóżcie je na podłodze, pozostawiając między nimi wąską dróżkę. Na bibule połóżcie sylwetki kwiatów lub drobnych zwierząt. Waszym zadaniem jest przechodzić wąską dróżką stopa za stopą, uważając, aby nie nadepnąć na trawnik. Pamiętajcie aby przy przechodzeniu palce jednej stopy dotykały pięty drugiej!

          Powodzenia i miłej zabawy!

           

          Środa 22.04 - Eko nawyki

          Witajcie Pszczółki!

          Na początek piosenka o „Bąkach z łąki”. Przypomnijcie sobie o wczorajszych zadaniach, o potrzebie ochrony środowiska i dbałości o wszystkie zwierzęta, nawet te najmniejsze i posłuchajcie piosenki. Posłuchajcie co nam dają te malutkie stworzenia.

          Ale dziś obchodzimy Dzień Ziemi. Dlatego zostajemy w temacie ochrony środowiska i dbałości o przyrodę. Skoro jesteśmy przyjaciółmi przyrody posłuchajmy piosenki o ekokulturze. Zastanówcie się co możemy zrobić, żeby dbać o nasze środowisko i być bardziej eko!

          Jeśli dokładnie słuchaliście, na pewno wiecie już jakie powinny być nasze eko nawyki. Starajcie się o nich codziennie pamiętać.

          Dla utrwalenia spróbujcie wykonać poniższą kartę pracy nr 3. Poproście rodziców o przeczytanie haseł, a z resztą na pewno poradzicie sobie samismiley

          https://lecibocian.pl/dzien-ziemi-nasza-planeta-karty-pracy-do-druku/

          I na koniec mamy eko - zadanie od Pani Moni. Wykonując zadania możecie sami właśnie dziś pomóc naszej planecie. Pamiętajcie o dobrych ekologicznych nawykach!

          https://panimonia.pl/wp-content/uploads/2020/04/ekozadania.pdf

           

          Czwartek 23.04 – Mali ekolodzy

          Witajcie Pszczółki!

          Dziś zaczynamy od ćwiczenia logopedycznego. Poproście rodziców o przeczytanie wierszyka. Najpierw powtarzajcie kolejne wersy za mamą lub tatą. Następnie mówimy rymowankę kolejno:

          - szeptem,

          - jak najgłośniej,

          - jak małe dzieci,

          - grubym głosem dorosłego mężczyzny,

          - z zatkanym nosem,

          - piskliwym głosem,

          - ziewając.

           

          Przed nami bardzo ważne zadanie,

          co się nazywa segregowanie.

          Tu papier, tu plastik, tam butelki szklane,

          Nie trzeba dużo czasu i posegregowane.

           

          Kolejnym dzisiejszym zadaniem jest wysłuchanie opowiadania M. Strękowskiej – Zaręby „Kosz”. Posłuchajcie i przyjrzyjcie się ilustracjom w książce. Następnie spróbujcie opowiedzieć co robili ludzie ze śmieciami w parku oraz jak wyglądał potem kosz na śmieci w ich snach.

          Kosz.mp3

          A teraz mamy dla was bajkę o rodzinie Treflików. Zobaczcie co się dzieje kiedy na pozostawione sterty śmieci nie działają nawet czary!wink Zastanówcie się jaki jest najlepszy sposób na śmieci według mamy Treflików.

          Dziś jeszcze mamy dla was zadanie matematyczne. Na rysunku zobaczycie jak ktoś strasznie naśmiecił w parku. Waszym zadaniem będzie odnaleźć na ilustracji różnego rodzaju śmieci i narysować odpowiednią liczbę kropek w tabelce przy każdym rysunku.

          A jutro przypomnimy sobie jak segregować śmieci. Do usłyszenia Pszczółki!

          Pozdrawiamy panie Beatka i Anetka!

           

          Piątek 24.04 – Segregujemy śmieci

          Dzień dobry Kochani!

          Zacznijmy dziś nasze zadania od piosenki.

          Już pewnie wiecie co to segregacja i recykling, ale dodatkowo obejrzyjcie film o inżynierce wilczycy oraz drugi, w którym Pan Śmietnik wyjaśni wam jeszcze dokładniej zasady segregacji śmieci. Po wysłuchaniu piosenki i obejrzeniu bajek spróbujcie odpowiedzieć na pytania:

          Co to jest segregacja i recykling?

          Do pojemnika jakiego koloru wrzucamy plastik?

          Do pojemnika jakiego koloru wrzucamy szkło?

          Do pojemnika jakiego koloru wrzucamy papier?

          Do pojemnika jakiego koloru wrzucamy resztki jedzenia, trawę?

          Jak postępujemy ze zużytym sprzętem elektronicznym oraz starymi lekami?

          Pamiętajcie, że nie zawsze w miejscach gdzie wyrzucamy śmieci znajdują się białe i zielone pojemniki na szkło. Często możemy szkło wrzucić jedynie do zielonego lub białego pojemnika! (tak jak u inżynierki wilczycy). Zawsze dopytajcie rodziców o zasady jakie obowiązują w miejscowości, w której mieszkacie.

          Na koniec, aby utrwalić zasady segregacji odpadów wysyłamy zadanie z wycinaniem o żarłocznych śmietnikachlaugh. Nie zapomnijcie wyciąć śmietnikom buziwink. Śmietniki można nakleić na karton/pudełko, aby wygodnie wrzucać do nich śmieci. Dopasujcie kolory pojemników do zasad, które obowiązują w waszych domach.

          https://www.dzieckiembadz.pl/2020/04/zaroczne-smietniki-gra-do-druku.html

          Miłego weekendu! Serdeczne pozdrowienia Drogie Pszczółki!

           

           

          MOJA OJCZYZNA - tydzień 27.04-30.04

          Poniedziałek 27.04 – Polska i jej symbole narodowe

          Witajcie!

          Zaczynamy nowy ciekawy tydzień, w którym będziemy mówić o naszym kraju, o naszych symbolach narodowych, o stolicy Polski, a także troszkę wirtualnie popodróżujemy.

          Zaczynamy od piosenki!

          W tym tygodniu 2 maja będziemy obchodzić Dzień Flagi. My o naszej fladze i o naszych symbolach narodowych powiemy sobie już dziś. Na początek wysłuchajcie uważnie opowiadania pt. "Dzień Flagi" i spróbujcie odpowiedzieć na pytanie: Co oznaczają kolory naszej flagi?

          Dzien_Flagi_-_opowiadanie.m4a

          A teraz obejrzyjcie film o polskich symbolach narodowych. 

          Jeśli uważnie słuchaliście na pewno zapamiętaliście jakie są nasze symbole narodowe. Możecie dziś w dowolny sposób wykonać flagę Polski, którą będziecie mogli tak jak Olek i Ada ozdobić swoje okno w Dniu Flagi.

          Dla chętnych wysyłamy również wyklejanki.

          https://lecibocian.pl/symbole-narodowe-nasza-ojczyzna-karty-pracy-od-druku/

          Pozdrawiamy Was serdecznie!

           

          Wtorek 28.04 – Warszawa - stolica Polski

          Witajcie Pszczólki!

          Na początek posłuchajcie wiersza „Kim jesteś?”. Czy wiecie jak mówią o sobie ludzie, dla których Ojczyzną jest Polska? Przypomnijcie sobie jakie są znaki bliskie ich sercu? Czy potraficie je wymienić? Jakie miasto jest stolicą Polski?

          Kim_jestes_wiersz.m4a

          Tak oczywiście my jesteśmy Polakami, a stolicą naszego kraju jest Warszawa – miasto syrenki. I dzisiaj zabieramy Was na wycieczkę właśnie do Warszawy! Pamiętacie naszą wspólną wycieczkę do tego miasta w tym roku szkolnym? Może czasami też podróżujecie z rodzicami do Warszawy?

          Obejrzyjcie filmy, w którym zobaczycie Warszawę. Może znacie niektóre miejsca, które zobaczyliście na filmach?

          A teraz zastanówmy się dlaczego Warszawa została dziś w wierszu nazwana miastem syrenki? Posłuchajcie legendy o Warszawskiej Syrence, a na pewno dowiecie się dlaczego. Podczas słuchania spróbujcie narysować postać syrenki tak jak sobie ją wyobrażacie. Spójrzcie również na zdjęcia pomników Warszawskiej Syrenki.

          Na koniec dodatkowo jeślii macie ochotę możecie wykonać zadania z naszych kart pracy od strony 16 do 19 z częsci 5 oraz wysłuchać innej legendy związanej z Warszawą.

          Do usłyszenia jutro!

           

          Środa 29.04 - Jak Polska długa i szeroka

          Dzień dobry Pszczółki!

          Dziś również zapraszamy Was w podróż. Ale żeby się do niej dobrze przygotować zacznijmy od zabawy z podskokami. Należy odrysować ślady swoich stóp i dłoni albo odbić je farbami lub po prostu wydrukować gotowe rysunki (najlepiej jednak aby ich wielkość była zbliżona do dłoni i stóp naszych dzieci). Potem przyklejamy kartki z rysunkami na podłodze i skaczemy, przechodzimy, szukamy i utrwalamy lewą i prawą stronę ciała.

          Czy już poćwiczyliście? Jeśli tak to zapraszamy was dzisiaj w podróż po Polsce. Obejrzyjcie film i zastanówcie się czy może poznajecie miejsca w nim przedstawione?

          A teraz krajobrazowe puzzle. Wydrukujcie przesłane przez nas puzzle, wytnijcie elementy i spróbujcie złożyć je na nowo.

          puzzle_1.docx

          puzzle_2.docx

          puzzle_3.docx

          A na koniec zbudujemy osiedle mieszkaniowe w jednym wybranym mieście w Polsce. Ułóżcie na podłodze dwie kolorowe kartki z bloku technicznego i przygotujcie klocki. Mama lub tata będzie architektem, a wy wykonawcami projektów architekta. Architekt zaplanował, że na naszym osiedlu będą znajdowały się budynki różnej wielkości.

          Przykłady projektów architekta:

          1.   1. Na osiedlu w miejscu oznaczonym kolorem czerwonym mają stanąć tylko budynki dziesięciopiętrowe, w miejscach oznaczonych kolorem niebieskim tylko ośmiopiętrowe. Dzieci budują z klocków takie budynki.

          2.   2. Architekt zmienia zdanie – w wysokich budynkach często psują się windy, budynki stojące na placu oznaczonym kolorem czerwonym mają mieć osiem pięter, a te stojące na placu w kolorze niebieskim – sześć pięter. Architekt pyta: Co trzeba zrobić? Dzieci odejmują po dwa klocki. Liczą, ile pięter mają teraz domy.

               3. Po prawej stronie budynku ma stanąć niższy budynek. Dzieci same decydują, ile pięter ma mieć dom. Architekt pyta: Ile pięter ma twój dom? Który z budynków jest wyższy? Który jest niższy?  

               4. Architekt przygląda się domom i stwierdza, że chciałby wprowadzić zmiany. Oba budynki mają być tej samej wielkości. Dzieci wykonują polecenie. Architekt pyta: Ile pięter trzeba było dobudować?

               Na koniec można ozdobić swoje osiedla zrobionymi przez dzieci kwiatami, strefą zieleni, drzewami, wszystkim na co pozwoli wyobraźnia.

               Podane zadania są przykładowe, prosimy zwrócić uwagę na pytania, które zadaje architekt oraz dostosować liczbę pięter i zadania do umiejętności dziecka. Podstawą zadania jest przeliczanie obiektów w zakresie 6, ale wiemy że Pszczółki radzą sobie z trudniejszymi zadaniami:)

               Dodatkowo dla chętnych zadania z naszych kart pracy do dzisiejszego tematu znajdują się na stronach 20-23.  

               

               Czwartek 30.04 – Kto ty jesteś – Polak Mały!

               Witajcie!

               Dziś utrwalimy sobie wiadomości o naszym kraju i naszych symbolach narodowych. Najpierw posłuchajcie wiersza. Może już go znacie? 

               

               Kto ty jesteś - Polak Mały! Jaki znak twój - Orzeł Biały! Na pewno pamiętacie jak wygląda godło naszego kraju, ale czy pamiętacie jak według legendy powstało? Obejrzyjcie film na ten temat.

                

                 Czy zapamiętaliście jak nazywali się trzej bracia z legendy? Który z nich był założycielem Polski? Jakie miasto było pierwsza stolicą Polski i skąd wzięło swoją nazwę?

               A teraz bardzo ważny symbol narodowy – Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Mówiliśmy o nim już w poniedziałek, ale nie słuchaliśmy go. Pamiętajcie, że podczas publicznego śpiewania lub słuchania hymnu narodowego musimy odpowiednio się zachować. Stoimy wtedy najczęściej na baczność, zachowujemy się grzecznie. Wysłuchajcie Hymnu, a jeśli pamiętacie słowa, możecie go również zaśpiewać.

               

               A teraz zabawa z rytmami. Wytnijcie elementy z karty poniżej, możecie poprosić o pomoc mamę lub tatę. Rodzice podają przykłady, dzieci kontynuują podane sekwencje.

                   

                flaga_i_godlo_Polski_rytmy.docx

                Na koniec mamy dla Was zagadki o Polsce i naszych symbolach narodowych oraz film od Pani Moni, który utrwala wszystkie poznane w tym tygodniu wiadomości.

               https://www.facebook.com/blogpanimonia/videos/vb.2072391282986063/2272144343082560/?type=2&theater

          Zagadka o Polsce:

          Pytanie nietrudne
          – to każdy przyzna:
          jak się nazywa
          twoja Ojczyzna?

          Zagadka o orle:

          Wzbija się wysoko w górę,
          mówi, że jest ptaków królem.
          Białopióry ptak,
          naszej Polski znak.

          Zagadka o fladze:

          W oczach się mieni
          biel przy czerwieni
          powiewa w święto
          na polskiej ziemi.

          Zagadka o warszawskiej syrence:

          Ogoniasta panienka
          miecz i tarczę ma w rękach.
          Chociaż nie jest rycerzem,
          to stolicy nam strzeże.

          Zagadka o Wiśle:

          W górach ma swe źródło,
          skąd właśnie wytrysła,
          a płynie do morza,
          nasza rzeka … .

          Zagadka o Warszawie:

          Co to za miasto,
          w którym chmury
          zawadzają
          o Pałac Kultury?

          Zagadka o hymnie:

          Na baczność stoimy, kiedy go słuchamy. O ciszę i powagę wtedy dbamy

           

          Dla chętnych zadania z kart pracy pozostałe z tematu "Moja Ojczyzna" znajdują się na stronach 12-15 oraz 24-27. Nie zapomnijcie o Dniu Flagi!smiley

          Pozdrawiamy Was cieplutko! Pani Beatka i pani Anetka!