• klasa 5

• 23.06.2020 r. Temat: Z Panem Jezusem na wakacje.

22.06.2020 r. Temat: Nauczyciel - przewodnik w drodze.  (nr 62)

15.06.2020 r. Temat: Nieugięty przewodnik narodu - Kardynał Stefan Wyszyński.  (nr61)

09.06.2020 r. Temat: Troskliwa królowa - Św. Jadwiga.   nr 60.  Katecheza o 9.00.

08.06.2020 r. Temat: Św. Teresa z Lisieux - mała siostra od wielkich spraw. Uroczystość Bożego Ciała.  Katecheza o 8.30.

02.06.2020 r. Temat: Św. Brat Albert - być jak bochen chleba. (nr 52)   Katecheza o 9.00

01.06.2020 r. Temat: Św. Teresa z Kalkuty - służyć Jezusowi przebranemu za żebraka. Dary i owoce Ducha Św. (nr 51). Katecheza na Teams o 8.30.

26.05.2020 r. Temat: Duch Święty - Przewodnik, Pocieszyciel i Obrońca. (nr 54)

25.05.2020 r. Temat: Pierwszy pośród Dwunastu - Św. Piotr.  Teams 8.30.

19.05.2020 r. Z Ewangelią do pogan - św. Paweł. Katecheza na Teams o 9.00.

18.05.2020 r. Temat: Polak dla całego świata - Jan Paweł II (nr 57). 100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II.  Katecheza na Teams o 8.30.

12.05.2020r. Temat: Ten, który głosił naszym przodkom wiarę - św. Wojciech.   (nr 58)

11.05.2020 r. Temat: "Dobry pasterz" - św. Stanisław ze Szczepanowa.  (nr 59)

05.05.20202 r.  Temat: Św. Bernadetta - wybrana przez Maryję.  Proszę przeczytajcie treści z tematu nr 50  - życiorys Bernadetty, zwróćcie uwagę na to, co mówiła Maryja do Bernadetty, resztę powiemy sobie na katechezie na Teamsie o godz. 9.00.

04.05.2020 r. Temat: Apostołowie - to znaczy posłani. Przeczytajcie temat nr 39 napiszcie w zeszycie i ZAPAMIĘTAJCIE, co znaczy słowo "apostoł" oraz wypiszcie imiona dwunastu apostołów (podręcznik str. 88), następnie wypełnijcie polecenia w ćwiczeniu. Spotykamy się o 8.30 na Teamsie.

28.04.2020 r. Temat: Szymon Piotr - złowiony rybak.  Proszę, przeczytajcie temat w podręczniku nr 38, zwracając szczególną uwagę na fragment Ewangelii wg Św. Łukasza, zastanówcie się, co znaczy określenie "rybak ludzi", wypełnijcie polecenia w ćwiczeniu. Spotykamy się o 9.00 na Skypie.

27.04.2020 r. Dzień dobry. Temat: Jan Apostoł - wierny przyjaciel Jezusa. Kochani, przeczytajcie treść tematu nr 48 zwracając uwagę, w jakich sytuacjach obecny z Jezusem był Jan. W zeszycie zapiszcie: Świety Jan był najmłodszym Apostołem, napisał Ewangelię, trzy listy i Apokalipsę. Jako jedyny z apostołów umarł śmiercią naturalną, mając prawie 100 lat. Nastepnie wykonajcie polecenia w ćwiczeniu i przysyłajcie mi. Życzę Wam cierpliwości, wytrwałości i systematyczności. Do zobaczenia we wtorek o 9.00 oneline.

21.04.2020 r. Temat: Tomasz - lekcja wiary.   Proszę, przeczytajcie treść tematu nr 47 zwracając szczególną uwagę na fragment Ewangelii Św. Jana i wykonajcie polecenia w ćwiczeniu. W zeszycie zapiszcie wielkimi literami słowa Tomasza: "PAN MÓJ I BÓG MÓJ". Do zobaczenia na katechezie online.

20.04.2020 r. Temat: Św. Faustyna - apostołka Bożego Miłosierdzia.                                                                               Kochani, proszę przeczytajcie treści z tematu nr 49, następnie zapiszcie w zeszycie: Miłosierdzie Boże to bezgraniczna miłość Boga do człowieka połączona z przebaczeniem grzechów. Święto Miłosierdzia Bożego ustanowił Św. Jan Paweł II w 2000 roku na prośbę Pana Jezusa przekazaną w objawieniach św. s. Faustynie.  Proszę też, byście wykonali polecenia w ćwiczeniu.

07.04.2020 r. Temat:Jan Chrzciciel - dla królestwa niebieskiego.

Proszę, przeczytajcie treści tematu w podręczniku (str. 84-85), zwróćcie szczególną uwagę na fragmenty ewangeliczne i na sekcję "Zapamiętaj", następnie wykonajcie polecenia do tego tematu w ćwiczeniu.

Kochani, życzę Wam i Waszym najbliższym zdrowych, spokojnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech radość wielkanocnego poranka towarzyszy Wam każdego dnia, mimo obecnej sytuacji na świecie.

06.04.2020 r. Temat: Nikodem - nocne rozmowy.

Moi drodzy, jak zawsze, proszę, przeczytajcie najpierw cały temat w podręczniku (str. 96-97). Następnie wykonajcie w ćwiczeniu polecenia do tego tematu i napiszcie w zeszycie odpowiedż na pytanie:

1. Czym jest modlitwa?

2. Co pomaga ci się modlić?

................................................................................................................................................................................................

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Drodzy uczniowie, bardzo proszę, jak już pisałam 12 marca informację do rodziców  przez dziennik elektroniczny, bście przeczytali w podręczniku tematy nr: 43, 44 i na podstawie tych informacji zrobili w ćwiczeniach polecenia do powyższych tematów.

Dnia 24 marca będziemy pracaować z tematem nr 45 i 46, tzn: "Szymon z Cyreny..." i  "Wizerunek Mistrza ..." (podręcznik i ćwiczenie). W razie pytań, niejasności, proszę o kontakt: i.nowak@sphuta.edu.pl

Przypominam, że jesteśmy też w kontakcie na Messengerze i Skypie.

30.03.2020 r. Temat: Cierpiąca kobieta - dotyk wiary.

Kochani, proszę najpierw przeczytajcie temat nr 40 (str 92-93), następnie w myślach odpowiedz sobie na pytania z sekcji "Zastanów się", przypomnij sobie z poprzednich tematów, czym jest wiara? (świadome, dobrowolne i dokonujace się z pomocą łaski Bożej, uznanie za prawdę....) Proszę w zeszycie napiszcie: Wiara to całkowite i dobrowolne oddanie się Bogu, zaufanie Jego słowom.    Zróbcie polecenia w ćwiczeniu do tego tematu.

31.03.2020 r.  Temat: Jair - i po co płakać?

Drodzy uczniowie, przeczytajcie cały temat nr 41 (str 94, 95), następnie napiszcie w zeszycie, na podstawie sekcji "Zapamiętaj" czym jest cud i o czym świadczy uczyniony przez Jezusa cud wskrzeszenia córki Jaira?  Następnie wypełnijcie polecenia w ćwiczeniu i przysyłajcie mi do sprawdzania. Przypominam, kontaktujemy się też na Skypie.

Pozdrawiam.