• Klasa 6

• Zadanie domowe dla klasy 6A i  6B grupa 1:  W programie Gimp wykonaj fotomontaż: Wyszukaj w Internecie zdjęcie tła i wstaw do tego zdjęcia 6 zdjęć z życia Twojej klasy (możesz je znaleźć np. na szkolnej stronie Internetowej). Odpowiednio zmniejsz wstawione zdjęcia. Możesz je również poobracać o pewien kąt. Wstaw do tego zdjęcia napis z nazwą Twojej klasy. Zapisz pracę na swoim komputerze i prześlij  ją do sprawdzenia.

Zadanie domowe: Wyszukaj w Internecie 4 zdjęć: lasu i 3 postaci z filmu Smurfy (np. Smerfetki, Papy Smerfa, Smerfa Marudy). Stwórz w programie GIMP pracę - plakat: do zdjęcia lasu dodaj 3 postacie smerfów oraz wstaw tekst "SMURFY". (Osoby, które zrobiły to na lekcji i wysłały mi swoje prace nie muszą tego robić).

Zadanie domowe: (osoby, który zrobiły to na lekcji i wysłały mi swoje prace nie muszą tego robić).

Wyszukaj w Internecie zdjęcie, na którym jest kilka kwiatów oraz zdjęcie motyla. W programie GIMP zmień zdjęcie kwiatów tak, aby tylko jeden kwiat był ostry, a pozostały obszar zdjęcia był rozmyty. Stwórż w programie GIMP fotomontaż - do zdjęcia kwiatów wstaw zdjęcie motyla (tylko motyla - bez tła).

Lekcje online z informatyki dla klasy 6A będą odbywały się w czwartki w godzinach 13:40-14:25  za pomocą SKYPE.  Nazwa grupy na SKYPE, na której prowadzone będą lekcje to:  Klasa 6A Informatyka Huta Mińska.

Lekcje online z informatyki dla klasy 6B grupa 1 będą odbywały się w piątki w godzinach 13:40-14:25  za pomocą SKYPE.  Nazwa grupy na SKYPE, na której prowadzone będą lekcje to:  Klasa 6B Informatyka Huta Mińska.

Lekcje online z informatyki dla klasy 6B grupa 2 będą odbywały się w czwartki w godzinach 15:30-16:15  za pomocą SKYPE.  Nazwa grupy na SKYPE, na której prowadzone będą lekcje to:  Klasa 6B Informatyka Huta Mińska.

2 kwietnia (czwartek)  w godzinach 13:40-14:45  (klasa 6A)

2 kwietnia (czwartek) w godzinach 15:30-16:15  {klasa 6B grupa 1)

3 kwietnia (piątek)  w godzinach 13:40-14:25 (klasa 6B grupa 2)

zgodnie ze szkolnym planem lekcji odbędzie się lekcja online z informatyki dla klas 6  za pomocą komunikatora SKYPE. Nazwa mojego konta na SKYPE to: SP 6 Leszek Pietrzykowski. Zapraszam uczniów do udziału w lekcji.

W przypadku trudności z wykonywanie zadań domowych zapraszam do kontaktu na Skype  (postaram się pomóc)  codzienie od poniedziałku do czwartku w godz. 17:00-18:00.  Moje dane na Skype:  nazwa użytkownika  Skype:  live:leszekpt   SP 6 Leszek Pietrzykowski

W piątek 27 marca w godzinach 10:00-11:00 odbędzie się lekcja informatyki dla klasy 6A w formie wideokonferencji. Link do lekcji przesłałem uczniom i rodzicom w wiadomości przez dziennik Vulcan oraz na konta e-mail uczniów.  Należy go wpisać w przeglądarce internetowej a następnie zarejestrować się podając swoje imię, nazwisko i adres e-mail i kliknąć przycisk zapisz się. Dobrze byłoby, gdyby komputer wyposażony był w głośniki, mikrofon i kamerkę (przynajmniej głośniki, aby słyszeć nauczyciela i w mikrofon aby mówić do nauczyciela).

W piątek 27 marca w godzinach 14:00-15:00 odbędzie się lekcja informatyki dla klasy 6B w formie wideokonferencji. Link do lekcji przesłałem uczniom i rodzicom w wiadomości przez dziennik Vulcan oraz na konta e-mail uczniów.  Należy go wpisać w przeglądarce internetowej a następnie zarejestrować się podając swoje imię, nazwisko i adres e-mail i kliknąć przycisk zapisz się. Dobrze byłoby, gdyby komputer wyposażony był w głośniki, mikrofon i kamerkę (przynajmniej głośniki, aby słyszeć nauczyciela i w mikrofon aby mówić do nauczyciela).

Proszę uczniów klas 6  o rozwiązanie do 25 marca zadania:

Zadanie. Wykonaj w programie GIMP grafikę przedstawiającą model Układu Słonecznego. Poszczególne planety oraz ich orbity powinny znaleźć się na oddzielnych warstwach.

Program GIMP można za darmo pobrać z Internetu i zainstalować na swoim komputerze. Jeśli byłyby kłopoty z pobieraniem, proszę o wiadomość poprzez dziennik elektroniczny i podanie adresu e-mail, na który prześlę plik instalacyjny GIMP-a.