• Klasa 7

• Zadanie domowe: Napisz skrypt w języku Scratch rysujący robota takiego, jak na rysunku. Wskazówka: Stwórz nowy blok z  parametrami bok1 i bok2, rysujacy prostokąt o dowolnych długościach boków. Stwórz nowy blok z parametrami  x i y  przesuwający duszka o x kroków w prawo i y kroków do góry. Wykorzystaj te bloki w skrypcie rysującym robota. (Osoby, który zrobiły to na lekcji i wysłały mi swoje prace nie muszą tego robić).

Zadanie domowe:  (osoby, który zrobiły to na lekcji i wysłały mi swoje prace nie muszą tego robić).

Stwórz w języky Scratch skrypty stosując moduły z parametrem, rysujące:

1. kwadrat  o dowolnej długości boku

2. trójkąt równoboczny o dowolnej długości boku

3. wielokąt foremny o dowolnej liczbie boków i dowolnej długości boku

Lekcje online z informatyki dla klasy 7A będą odbywały się w piątki w godzinach 11:45-12:30  za pomocą SKYPE.  Nazwa grupy na SKYPE, na której prowadzone będą lekcje to:  Klasa 7A Informatyka Huta Mińska.

3 kwietnia (piątek) w godzinach 10:50-11:35  zgodnie ze szkolnym planem lekcji odbędzie się lekcja online z informatyki dla klasy 7 za pomocą komunikatora SKYPE. Nazwa mojego konta na SKYPE to: SP 6 Leszek Pietrzykowski. Zapraszam uczniów do udziału w lekcji.

W przypadku trudności z wykonywanie zadań domowych zapraszam do kontaktu na Skype  (postaram się pomóc)  codzienie od poniedziałku do czwartku w godz. 17:00-18:00.  Moje dane na Skype:  nazwa użytkownika  Skype:  live:leszekpt   SP 6 Leszek Pietrzykowski

W piątek 27 marca w godzinach 12:00-13:00 odbędzie się lekcja informatyki dla klasy 7 w formie wideokonferencji. Link do lekcji przesłałem uczniom i rodzicom w wiadomości przez dziennik Vulcan.  Należy go wpisać w przeglądarce internetowej a następnie zarejestrować się podając swoje imię, nazwisko i adres e-mail i kliknąć przycisk zapisz się. Dobrze byłoby, gdyby komputer wyposażony był w głośniki, mikrofon i kamerkę (przynajmniej głośniki, aby słyszeć nauczyciela i w mikrofon aby mówić do nauczyciela).

Proszę uczniów klas 7  o rozwiązanie zadań:

Zadanie 1. Napisz skrypt  w języku Scratch  obliczający średnią arytmetyczną  3 liczb podanych z klawiatury

Zadanie 2. Napisz skrypt  w języku  Scratch  obliczający  obwód prostokąta o bokach długości  a  i  b

Proszę o przesłanie plików ze skryptami do  25 marca  na adres:    prace.domowe@op.pl   w  jednej  wiadomości e-mail. W tytule wiadomości proszę wpisać imię, nazwisko i klasę ucznia.  Przypominam, że aby zapisać skrypt napisany w języku Scratch na swoim komputerze, klikamy "Plik" a nastepnie "Zapisz na swoim komputerze".  Zapisany plik będzie znajdował się w folderze "Pobrane".