• klasa IV

• Witam.

ZADANIE 7. Zadanie do wykonania do  27 maja 2020r. Z czerwonej kartkiA4 wytnij wazę o dowolnym kształcie (przykład wazy w podręczniku na str.50) i naklej ją na białą kartkę.( Jeśli nie masz czerwonej kartki narysuj wazę czerwoną kredką.) Następnie narysuj na tej wazie czarnym flamastrem dowolną scenę z życia ludzi w starożytności. Możesz również zobaczyć takie wazy w internecie wpisując hasło waza czarnofigurowa. Praca powinna zajmować prawie całą kartkę.

Wyślij e-mail z wykonanym zadaniem na adres e.olszewska@sphuta.edu.pl

Życzę miłej pracy. Ewa Olszewska

ZADANIE 6. Zadanie do wykonania do  14 maja 2020r. Namaluj pastelą (jeśli nie masz pasteli mogą być np. kredki bambino ) pracę plastyczną na kartce technicznej A4  pt.:"Maska wenecka " (szczegóły w ćw.2 na str.48 w podręczniku do plastyki). Możesz również zobaczyć takie maski w internecie wpisując hasło maska wenecka. Praca powinna zajmować prawie całą kartkę.  Wyślij e-mail z wykonanym zadaniem na adres e.olszewska@sphuta.edu.pl                                                                                                                     ZADANIE 5. Zadanie do wykonania do  30 kwietnia 2020r. Namaluj pastelą (jeśli nie masz pasteli mogą być farby plakatowe) pracę plastyczną na kartce technicznej A4  pt.:"Łąka " (szczegóły w ćw.1 na str.48 w podręczniku do plastyki). Wyślij e-mail z wykonanym zadaniem na adres e.olszewska@sphuta.edu.pl

ZADANIE 4. Zadanie do wykonania do  23 kwietnia 2020r. W zeszycie przedmiotowym zapisz temat: ”Techniki malarskie.” Przeczytaj wiadomości z podręcznika od str. 40 do str. 43. Następnie zapisz w zeszycie przedmiotowym i uzupełnij zdania:

Technika  malarska to……………………………………………………………………………………………………………………….

Wyróżnia się  farby:

1. akwarelowe,
          2. ……………………..,
          3. ……………………..,
          4. ……………………..,
          5. ……………………..,
          6. ………………………,
          7. ……………………….

Wyślij e-mail z wykonanym zadaniem na adres e.olszewska@sphuta.edu.pl

ZADANIE 3. Zadanie do wykonania do  15 kwietnia 2020r. Namaluj farbą plakatową pracę plastyczną na kartce technicznej A4  pt.:"Drzewo w czterech porach roku " (szczegóły w ćw.1 na str.45 w podręczniku do plastyki). Wyślij e-mail z wykonanym zadaniem na adres e.olszewska@sphuta.edu.pl  Wykonaną pracę umieść w teczce (aby się nie zniszczyła) i przynieś do oceny po powrocie do szkoły.

ZADANIE 2.Zadanie do wykonania do  02 kwietnia 2020r. Namaluj farbą plakatową pracę plastyczną na kartce technicznej A4  pt.:"Park wiosną. " Wyślij e-mail z wykonanym zadaniem na adres e.olszewska@sphuta.edu.pl  Wykonaną pracę umieść w teczce (aby się nie zniszczyła) i przynieś do oceny po powrocie do szkoły.

Zadanie1. Do wykonania do dnia 23 marca 2020r. Narysuj pracę plastyczną na kartce technicznej A4  pt.:"Wnętrze baśniowej jaskini" - wykorzystaj w swojej pracy różne techniki rysunkowe (poznaliśmy je na ostatniej lekcji plastyki). Wyślij e-mail z  wykonanym zadaniem na adres e.olszewska@sphuta.edu.pl                                                    Wykonaną pracę umieść w teczce (aby się nie zniszczyła) i przynieś do oceny po powrocie do szkoły.