Nawigacja

 • REKRUTACJA 2020/2021
  17.02.2020

  Moduł REKRUTACJA 2020/2021 został zmodyfikowany

 • Wyjazd dla zwycięzców konkursów papieskich

  Wyjazd dla zwycięzców konkursów papieskich

  W dniu 5 lutego 2020 roku,  trzech uczniów naszej szkoły – Konrad Miąsek, Kacper Pustoła i Kacper Romanyszyn z kl. 8 pod opieką p. Doroty Kameli i p. Ireny Nowak,  wraz z 38 uczniami ze szkół powiatu mińskiego, udali się na wycieczkę do Warszawy. Została ona zorganizowana jako dodatkowa nagroda dla laureatów konkursów Powiatowego Dnia Papieskiego z 2018 i 2019 roku. Trzy szkoły –  Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej, Szkoły Salezjańskie z Mińska Mazowieckiego i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Mińska Mazowieckiego, organizatorzy dni papieskich, od wielu lat współpracują z Muzeum  Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. W ramach tej współpracy, a także z okazji tegorocznych wydarzeń, tzn. 100-nej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II i beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia,  zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej i  Muzeum  Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego znajdującego się w Świątyni Opatrzności na warszawskim Wilanowie. W Domu Arcybiskupów mieliśmy zaszczyt spotkać się z Kardynałem Kazimierzem Nyczem, który zapoznał nas z historią pałacu. Ksiądz kardynał nawiązał też do prymasa Wyszyńskiego i ks. Karola Wojtyły, do tego, jak, gdzie i kiedy skrzyżowały się ich drogi. Na koniec audiencji dostaliśmy od ks. kardynała pamiątkowe obrazki i cukierki oraz zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

  Następnie udaliśmy się do Świątyni Opatrzności Bożej. Zafascynowała nas ogromna kubatura budynku i ilość zgromadzonych relikwii. Przed muzeum przywitał nas zastępca dyrektora ds. muzealnych, Pan Piotr Dmitrowicz, historyk, który poinformował nas, że ekspozycja główna Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego znajduje się w pierścieniu okalającym kopułę Świątyni Opatrzności Bożej na wysokości 26 metrów. Zajmuje ona około 2000 m² powierzchni. Ramy czasowe obejmują okres od 1901 roku (rok urodzin Stefana Wyszyńskiego) do 2005 roku (śmierć Jana Pawła II).  Naszymi przewodnikami po wystawie byli:  dr Edgar Sukiennik, historyk, pracownik działu merytorycznego, dr Justyna Majewska, historyk, pracownik działu merytorycznego,  mgr Anna Jasińska, psycholog, pracownik działu edukacji i mgr Julian Adamczyk, socjolog, pracownik działu edukacji – opiekun i koordynator naszego wyjazdu. Pracownicy muzeum w ciekawy sposób i z wielką pasją opowiadali o historii życia i dokonaniach dwóch wielkich Polaków – ludzi Kościoła, Karola Wojtyły i Stefana Wyszyńskiego na tle  wydarzeń  historyczno-politycznych.  Dowiedzieliśmy się jaki wpływ na losy Kościoła, zachowanie wiary i obalenie komunizmu w  Polsce mieli patroni muzeum.  Ekspozycja muzealna wywarła na nas ogromne wrażenie, ponieważ połączone zostały różne formy wystawowe i multimedialne, prawdziwie na miarę XXI wieku.

  Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom muzeum, szczególnie Panu  Dawidowi Machajowi  - Zastępcy Kierownika Działu Organizacyjno-Prawnego Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego i Julianowi Adamczykowi - pracownikowi działu edukacji, dzięki którym nasz wyjazd doszedł do skutku.

   Irena Nowak -organizator

 • Ferie 2020 z RC Mazovia

  Ferie 2020 z RC Mazovia

  Klub Sportowy RC Mazovia zaprasza w drugim tygodniu ferii (od 17.02 do 20.02.2020) na zajęcia Rugby. Treningi odbywać się będą na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej,  w poniedziałek od 9:00 do 10:30, wtorek od 9:00 do 10:30, środę od 9:00 do 10:30. W czwartek planowany jest wyjazd na turniej Rugby Tag do Janowa. Zapraszamy.

  RC Mazovia

 • Etap diecezjalny konkursu „Cud nad Wisłą – dzieło Bożej Opatrzności”

  Etap diecezjalny konkursu „Cud nad Wisłą – dzieło Bożej Opatrzności”

  Dnia 16 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 2, im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej  w Słupnie k. Radzymina odbył się etap diecezjalny konkursu „Cud nad Wisłą – dzieło Bożej Opatrzności”, w którym brali udział nasi uczniowie z klasy 8 – Kacper Romanyszyn i Konrad Miąsek. Mimo, że medali nie przywieźliśmy, to, jak powiedział ks. bp Marek Solarczyk, wszyscy uczestnicy (a było ich 97) są zwycięzcami, bo zmierzyli się z szerokim zakresem materiału, własnym stresem oraz zdobyli nowe doświadczenia i wiedzę. Dziękujemy chłopcy za reprezentowanie naszej szkoły na forum diecezji.

  Irena Nowak

 • Jasełka w kościele MBNP w Hucie Mińskiej

  Jasełka w kościele MBNP w Hucie Mińskiej

  W niedzielę 12 stycznia 2020 roku klasa 5, pod kierunkiem p. Ireny Nowak, wystawiła jasełka bożonarodzeniowe w kościel parafialnym w Hucie Mińskiej. Mimo, że nie było dekoracji i scenariusz został "okrojony", to wierni uczestniczący w Eucharystii i oglądający przedstawienie byli zachwyceni, wręcz wzruszeni występem uczniów. Kochani uczniowie klasy 5 dziękuję za Wasze zaangażowanie i występ zarówno w szkole, jak i w kościele - Irena Nowak

 • AUTOBUS SZKOLNY

  AUTOBUS SZKOLNY

  Informuję, że od 02.01.2020 w dni nauki szkolnej będzie kursował autobus dowożący uczniów z miejscowości Wólka Iłowiecka, Grabina do Szkoły w Hucie Mińskiej. Przewozy dzieci organizuje firma "USŁUGI TRANSPORTOWE PRZEWÓZ OSÓB - Bogdan Raniszewski; 07-200 Wyszków; ul. Janusza Korczaka 12". Autobus kursował będzie zgodnie z powyższym rozkładem. Przejazd odbywać się na podstawie ważnego biletu miesięcznego. Dzieci - uczniowie, którym Gmina Mińsk Mazowiecki zgodnie Ustawą Prawo Oświatowe jest zobowiązana zapewnić bezpłatny dowóz otrzymają bilety w sekretariacie szkoły, w pierwszych dniach stycznia.

   

  Trasa_dowozu_MAPA.pdf

 • Mikołajki w Siedlcach.

  W dniu 3 grudnia 2019 roku 47 uczniów klas 4-8 z naszej szkoły wraz z opiekunami świętowali mikołajki w kręgielni FACTORY i kinie Helios w Siedlcach. Do kina dotarliśmy o godzinie 9:00 i w dwóch grupach oglądaliśmy dwa filmy: "Był sobie pies 2" i "Kraina Lodu" w 3D. Uczniowie mogli wybrać seans filmowy. Następnie o 11:30 dotarliśmy do kręgielni, by tam uczestniczyć w warsztatach kulinarnych - Święto pizzy". Część uczniów bawiła się w kręgielni, a druga połowa brała udział w warsztatach. Potem była zamiana grup. Każdy uczestnik sam wałkował ciasto, układał na podkładzie składniki wedle uznania, doprawiał i ozdabiał. Następnie podpisane pizze trafiły do pieca by w wysokiej temperaturze (ponad 300 stopni) upiekły się i trafiły na stół. Uczniowie doskonale sobie poradzili z wyzwaniem, pizze były pyszne, piękne, jedyne w swoim rodzaju.

  Jako wychowawcy i nauczyciele SP w Hucie Mińskiej jesteśmy dumne, że nasi uczniowie po raz kolejny zostali pochwaleni przez obsługę lokalu za posłuszeństwo wobec opiekunów, kulturę osobistą i kulturę spożywania posiłków.

  Ja osobiście dziękuję naszym uczniom i koleżankom z pracy za postawę koleżeńską wobec siebie i miło spędzony czas.

  Opracowała HBK

 • Warsztaty rękodzieła - SZOPKI BOŻONARODZENIOWE.

  02.12.2019

  W dniu 2 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Hucie Mińskiej pojawiły się dwie niesamowite kobiety, które tchnęły w naszych uczniów i nauczycieli ducha świąt i całą masę folkloru z naszego regionu. Chętni uczniowie z klas 4-8 mogli uczestniczyć w procesie tworzenia szopki od podstaw. Pod wnikliwym okiem autorek spotkania każdy uczeń, i duży i mały budował swoje arcydzieło. Niby szopki były jednakowe, a każda inna i niepowtarzalna. Swoje dzieła uczestnicy zabrali do domu, by udekorować stół biesiadny lub pokój podczas świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty zorganizowała i sprawnie przeprowadziła Pani Hanna Jędrasik. Dyrekcja i opiekunowie klas otrzymali szopkę jako podziękowanie za pomoc i opiekę nad uczniami.

  Opracowała HBK

 • STUDNIA DLA MADAGASKARU

  Drodzy Rodzice, kochane Dzieci,

  Jak pamiętacie, przez kilka lat prowadziliśmy zbiórki pieniężne na misje, konkretnie na pomoc „adoptowanym bliźniętom na Madagaskarze”. Brat Daniel Kloch – misjonarz, który trzykrotnie odwiedził naszą szkołę, zajmował się, m.in. pomocą dzieciom porzuconym, głównie bliźniętom. Obecnie nasze bliźniaki usamodzielniły się, więc przesyłane ostatnio przez nas  kwoty były przeznaczone, np. na operację oczu Fanji. Od pewnego czasu br. Daniel posługuje na wschodnim wybrzeżu Madagaskaru w diecezji Toamasina (Tamatave). To bardzo trudny teren pracy misyjnej, duszpasterskiej, duchowej i intelektualnej, ponieważ mieszka tam bardzo biedna ludność w większości nie potrafiąca czytać i pisać, będąca często pod wpływem szamanów. Ponadto ogromnym problemem jest tam dostęp do wody pitnej. Walcząc o przeżycie, mieszkańcy korzystają z wody zanieczyszczonej, która przenosi różne choroby. Rozwiązaniem jest budowa studni głębinowych. Technologia, która u nas jest powszechnie dostępna, tam bywa luksusem ratującym życie. Obecnie br. Daniel, za pośrednictwem Prokury Misyjnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej zbiera pieniądze na budowę studni głębinowej, która dostarczy wodę kilkuset osobom. Solidaryzując się z bliźnimi w potrzebie, będziemy prowadzić zbiórki w naszej szkole na ten cel.

  Jeśli ktoś zechciałby indywidualnie wesprzeć to dzieło, to pieniądze można wpłacać na adres: Prokura Misyjna Misjonarzy Oblatów M.N., 60-102 Poznań, ul. Ostatnia 14, konto: PKO BP SA nr: 18 1020 4027 0000 1202 0031 7198 z dopiskiem w tytule przelewu „Studnia dla Madagaskaru”.

  Katechetka, mgr Irena Nowak

   

   

 • URODZINY BABY JAGI

  URODZINY BABY JAGI

  W dniu 18 listopada uczniowie naszej szkoły z klas: 4, 5 i 6a wraz z opiekunami Panią H. Jędrasik, Panią H. Jackiewicz, Panią H. Biedruna-Kudź i Panią D. Kamela zostali zaproszeni na niesamowite i niepowtarzalne Urodziny Baby Jagi - czyli spektakl słowno - muzyczny. Aktorzy Łódzkiego Teatru Powszechnego oraz pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Mińsku Mazowieckim przygotowali taką super imprezkę. Przedstawienie zawierało elementy znanych wierszy i piosenek zaprezentowanych najmłodszej publiczności w sposób śmieszny i humorystyczny, który bawił zarówno małych jak i dużych. Dialogi zawierały mądre i ciekawe myśli i morały, które powiedziane i wyśpiewane dotarły do publiczności. Wszyscy bawili się bardzo dobrze. Oczekujemy więcej takich imprez.

  Opracowała HBK

 • Wizyta uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu w schronisku dla zwierząt i na Zamku Królewskim

  Wolontariusze z naszej Szkoły wraz z opiekunami p. Dorotą Kamelą, Elżbietą Raszkowską i Katarzyną Janiec odwiedzili Schronisko dla zwierząt na Paluchu w Warszawie. Uczniowie przekazali karmę oraz akcesoria niezbędne dla zwierząt. Następnie grupa zwiedziła Zamek Królewski, o którym w bardzo interesujący sposób opowiedziała p. Ela Raszkowska.

 • DENTOBUS

  DENTOBUS

  W dniach 21-22 listopada odbędzie się bezpłatny przegląd stanu uzębienia naszych uczniów. Do wykonania świadczenia potrzebne jest podpisane oświadczenie przez rodzica/ opiekuna prawnego. Druki dostępne u wychowawców. Chętne osoby prosimy o dostarczenie podpisanych oświadczeń do 19 listopada (wtorek).

 • Konkurs "Jan Paweł II - człowiek odwagi"

  Konkurs kuratoryjny dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej z województwa mazowieckiego

  „Jan Paweł II – człowiek odwagi” w roku szkolnym 2019/2020

   

  1. Organizatorem konkursu jest Centrum Myśli Jana Pawła II we współpracy z Mazowieckim Kuratorem Oświaty.
  2. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny. Treści lektur, których znajomość będzie wymagana w poszczególnych etapach konkursu, zostały dobrane tak, aby nawiązywały do wiadomości z programów nauczania takich przedmiotów jak: historia, język polski, geografia, wiedza o społeczeństwie czy religia.

   

  Celem Konkursu to:

  1. Przypomnienie życiorysu i głównych wątków dziedzictwa Karola Wojtyły – Jana Pawła II ze szczególnym uwzględnieniem okresu biskupstwa oraz pontyfikatu.

  2. Przedstawienie nauczania Jana Pawła II na temat wierności prawdzie, odwadze postępowania zgodnie ze swoim sumieniem, obrony wartości, ze szczególnym uwzględnieniem słów adresowanych do młodzieży.

  3. Wskazanie Jana Pawła II jako wzorca osobowego i autorytetu dla młodzieży

   

   

  Tematyka ogólna konkursu:

  Konkurs obejmie znajomość wybranych fragmentów nauczania papieskiego dotyczącego tematyki wierności prawdzie i obrony wartości, w szczególności fakty dotyczące biografii Karola Wojtyły – Jana Pawła II: dzieciństwa i młodości, okresu wojny, kapłaństwa, wyboru na papieża i pontyfikatu (najważniejsze wydarzenia); wpływ Karola Wojtyły – Jana Pawła II na przemiany społeczno-polityczne na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem przemian w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, podróże w różne rejony świata i spotkania z bardzo różnymi grupami ludzi oraz mężne przeżywanie choroby przez ostatnie lata życia.

   

   

   I etap (szkolny)

  1. Etap szkolny odbywa się 9 grudnia 2019 r. (poniedziałek) o godz. 12.00.

  2. Dyrektor szkoły powołuje Szkolną Komisję Konkursową.

  3. 9 grudnia 2019 r. do godz. 10.00 zgłoszone szkoły otrzymają drogą elektroniczną zestawy konkursowe (na adres mailowy podany w zgłoszeniu). Szkolna Komisja Konkursowa drukuje po jednym egzemplarzu testu dla każdego ucznia zgłoszonego do Konkursu.

  4. Weryfikacji poprawności wykonanych zadań w teście dokonuje Szkolna Komisja Konkursowa na podstawie otrzymanego od Wojewódzkiej Komisji Konkursowej klucza rozwiązań. Do następnego etapu przechodzą uczniowie, którzy uzyskali 70% punktów możliwych do zdobycia.

  5. Wyniki etapu szkolnego należy przesłać do 13 grudnia 2019 r. do Wojewódzkiej Komisji Konkursowej za pośrednictwem elektronicznego formularza dostępnego na stronie internetowej www.centrumjp2.pl/konkurs2019 (wzór formularza stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu), załączając do niego skan wypełnionego i podpisanego Protokołu z posiedzenia Szkolnej Komisji Konkursowej (załącznik nr 3 do Regulaminu). Potwierdzeniem otrzymania wyników I etapu Konkursu będzie mail zwrotny od Organizatora, przesłany za pośrednictwem adresu mailowego konkurs@centrumjp2.pl.

  6. Dyrektor szkoły przechowuje dokumentację etapu szkolnego Konkursu do 30 czerwca 2020 r.

   II etap (rejonowy) odbędzie się 29 stycznia 2020 r. (środa) o godz. 12.00.

 • Diecezjalny konkurs wiedzy

  Regulamin konkursu diecezjalnego

  dla dzieci szkół podstawowych kl. VI–VIII

  Organizatorzy:

  Wydział Nauki Katolickiej Kurii Warszawsko – Praskiej

  Cele konkursu:

  • zaangażowanie uczniów szkół podstawowych w różne formy pracy pozalekcyjnej.
  • korelacje międzyprzedmiotowa (język polski, historia)
  • zaangażowanie uczniów szkół podstawowych w przeżywanie na terenie całej Polski obchodów 100-nej rocznicy Bitwy Warszawskiej,
  • rozwijanie kreatywnego myślenia, wrażliwości estetycznej oraz talentów plastycznych
  • zaznajomienie dzieci z historią Bitwy Warszawskiej oraz postacią Św. Jana Pawła II,…

   

  Konkurs wiedzowy pt. „Cud nad Wisłą – dzieło Bożej Opatrzności” z okazji 100-nej rocznicy Bitwy Warszawskiej dla uczniów klas VI – VIII klas Konkurs w roku szkolnym 2019/2020 przeprowadzony zostanie w dwóch etapach: szkolnym (I stopień) i diecezjalnym (II stopień).

   

   

  1. Zawody I stopnia przeprowadza się na terenie szkoły, zgodnie z wytycznymi Komitetu Diecezjalnego. Odbędą się one dnia                 21 listopada 2019 roku.
  2. Do etapu II zostają zakwalifikowane osoby, które w danej szkole zajęły dwa pierwsze miejsca i uzyskały co najmniej 50% maksymalnej liczby punktów przewidzianych w I etapie konkursu.
  3. Komitet Diecezjalny przeprowadza zawody II stopnia w wyznaczonym przez siebie miejscu na terenie diecezji. Zawody II stopnia odbędą się dnia 16 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupnie, ul. Szkolna 3, 05-250 Radzymin. Godzina zostanie podana w późniejszym terminie.
  4. Tematy zawodów I i II stopnia opracowuje Komitet diecezjalny.
  5. Pytania do zawodów I stopnia wraz z kluczem odpowiedzi Przewodniczący komitetu diecezjalnego rozsyła pocztą elektroniczną na adres Komitetów szkolnych najpóźniej 2 dni przed datą zawodów I stopnia. Z zawodów I stopnia Komitety Szkolne sporządzają protokół według wzoru ustalonego przez Komitet diecezjalny. Protokoły przechowuje się przez 1 rok w archiwum Komitetu diecezjalnego.
 • Diecezjalny konkurs plastyczny!!!

  Regulamin konkursu diecezjalnego

  dla dzieci szkół podstawowych kl. O–V

  Organizatorzy:

  Wydział Nauki Katolickiej Kurii Warszawsko – Praskiej

   

  Adresaci:

  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych kl. 0-V terenu Diecezji Warszawsko – Praskiej uczęszczających na lekcje religii.

   

  Konkurs „Święty Papież – patron mojej rodziny”

  z okazji 100-nej Rocznicy urodzin naszego rodaka, w roku szkolnym 2019/2020 przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach wiekowych:

  • Pierwsza - dla uczniów klas O-III szkoły podstawowej
  • Druga - dla uczniów klas IV-V szkoły podstawowej

  Warunki uczestnictwa:

  • Zadaniem dzieci jest narysowanie komiksu inspirowanego słowami wielkiego świętego skierowanymi do dzieci:

   

  „Pragnę powierzyć waszej modlitwie, drodzy mali przyjaciele, nie tylko sprawy waszej rodziny, ale także wszystkich rodzin na świecie. I nie tylko to. Mam jeszcze wiele innych spraw, które chcę wam polecić. Papież liczy bardzo na wasze modlitwy. Musimy się razem wiele modlić, ażeby ludzkość, a żyje na ziemi wiele miliardów ludzi, stawała się coraz bardziej rodziną Bożą, ażeby mogła żyć w pokoju”.             Św. Jan Paweł II

   

  • Fabuła komiksu związana z postacią świętego Jana Pawła II może być oparta o różne zagadnienia, np. modlitwa, wspólnota domowego kościoła, rodzina ludzka, pokój na świecie, itp.
  • Prace należy wykonać samodzielnie, w dowolnej technice plastycznej płaskiej na formacie A-2 w orientacji poziomej lub pionowej (kredka, ołówek, farby, flamastry, markery, itp.)
  • Etap szkolny organizują nauczyciele religii we współpracy z Księdzem Proboszczem i Dyrektorem Szkoły.
  • Prace należy złożyć do p. Ireny Nowak do końca stycznia 2020 r.
  • Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych.
  • Zwycięskie prace należy złożyć w Wydziale Katechetycznym do dnia  21 marca 2020 r.
  • Ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi do 12 maja 2019 r. na stronie internetowej www.katecheza.floriańska3.pl
  • Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 22 maja 2020 r. w kaplicy kurialnej o godz. 11.00 (ul. Floriańska 3)
 • Wizyta uczniów na cmentarzu

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta uczniów na cmentarzu.

  W dniu poprzedzającym Wszystkich Świętych uczniowie z naszej Szkoły pod opieką p. Elżbiety Raszkowskiej i Doroty Kameli odwiedzili wojskowe groby na cmentarzu miejskim w Mińsku Mazowieckim. Dzieci zapaliły znicze i złożyły wiązankę.

 • 24 października 2019 r. - Gala podsumowująca XII Powiatowy Dzień Papieski

  Foto. Przemysław Piątkowski

  24 października 2019 r. - Gala podsumowująca XII Powiatowy Dzień Papieski

  Jak co roku trzy „papieskie szkoły” – Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim oraz Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim zaprosiły uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu mińskiego do uczczenia kolejnego dnia papieskiego. W tym roku zaproponowaliśmy konkurs na  Lapbooka – „Papieskie pielgrzymowanie” oraz przegląd teatralny – „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”. Na konkurs lapbookowy spłynęło 55 prac z 15 szkół podstawowych  powiatu mińskiego. Naszą szkołę reprezentowały prace Weroniki Czyż, Karola Podobasa i Zuzanny Walczak. Jury w składzie: ks. Wojciech Pancewicz – proboszcz Parafii MBNP w Hucie Mińskiej, Pani Joanna Wilczak – dyr. MDK w Mińsku Maz. i pani Ewa Rafałowska – wicedyrektor SP im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej miało bardzo trudne zadanie, bo wszystkie prace były na wysokim poziomie plastycznym i merytorycznym. Zdecydowano przyznać wyróżnienia:                                                                 

   - w kategorii kl. 1-4 dla:  Wiktorii Szostak ze szkoły w Wielgolesie, Karoliny Rosochackiej ze szkoły w Stojadłach, Zuzanny Mazur ze szkoły w Jakubowie, Amelii Wygas ze szkoły w Sulejówku, Rafała Płoszaja ze szkoły w Chobocie i Urszuli Tenderendy ze szkoły w Kałuszynie;                                              

    -  w kategorii kl. 5-8 dla:  Pauliny Kujawskiej ze szkoły w Jakubowie, Hanny Bodo ze szkoły salezjańskiej, Kariny Kolińskiej ze szkoły w Brzózem, Marii Berskiej ze szkoły w Kałuszynie i Karoliny Kudlak z SP 2 Mińsku Maz.

  Natomiast,  do przeglądu teatralnego zgłosiło się osiem zespołów, które oceniali – pan Maurycy Wolf - aktor, pan Maciej Omylak i pani Urszula Brzost. Jury przyznało:                                                                        

      I miejsce dla dwóch spektakli przygotowanych przez młodzież z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego: “Lustro” i monodram “Człowiek” w reżyserii pani Diany Gajc-Piątkowskiej.                

    II miejsce dla: podopiecznych pani Iwony Kowalczyk i pani Beaty Szczepańskiej z Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie ze spektaklem “Siła przyjaźni” oraz dla uczniów SP nr 3 im. Jana Pawła II z Mińska Maz. pod kierunkiem pani Izabeli Saganowskiej z przedstawieniem p.t. “MłoDOŚĆ” .               

  Jury postanowiło także wyróżnić za kreacje aktorskie – Klaudię Karpińską, Urszulę Podlasek i Klarę Sosnowską. 

  Podczas gali podsumowującej XII Powiatowy Dzień Papieski prowadzonej, jak zwykle, przez dyrektorów szkół-organizatorów: ks. Ryszarda Woźniaka, Grzegorza Wyszogrodzkiego i Piotra Matzanke, poznaliśmy werdykty w obu konkursach. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy, a laureaci także dodatkowe nagrody zakupione dzięki m.in. wsparciu finansowemu samorządu miasta, powiatu i gminy Mińsk Mazowiecki.

  Swą obecnością na gali zaszczyciło nas wielu gości, wśród nich: pani Aneta Buczyńska z Instytutu Jana Pawła II w Warszawie, pan Piotr Dmitrowicz z Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, pan Antoni Tarczyński (starosta miński), pan Przemysław Ogonowski (z Mazowieckiego Kuratorium Oświaty), pani Bożena Macheta i pani Katarzyna Łaziuk (przedstawicielki pana burmistrza Marcina Jakubowskiego), pani Izabella Rombel (przewodnicząca Rady Seniorów), przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy bibliotek, poradni i, oczywiście nauczyciele i uczestnicy tegorocznych konkursów.

  Scenariusz przebiegu gali został tak przygotowany, by wszyscy obecni mogli obejrzeć trzy nagrodzone przedstawienia oraz wystawę wszystkich prac plastycznych - lapbooków. Jak co roku złożyliśmy serdeczne podziękowania wraz z małym upominkiem wszystkim instytucjom i osobom, które wspierają organizację Powiatowego Dnia Papieskiego, czyli przedstawicielom Instytutu Jana Pawła II w Warszawie, Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, a także samorządowcom – staroście mińskiemu panu Janowi Antoniemu Tarczyńskiemu, wójtowi gminy Mińsk Mazowiecki Januszowi Antoniemu Piechoskiemu i burmistrzowi miasta Mińsk Mazowiecki Marcinowi Jakubowskiemu oraz jurorom w obu konkursach. Patronat medialny nad wydarzeniem objął tygodnik “Idziemy”. Końcowym punktem uroczystości był słodki poczęstunek, na którym królowały przepyszne kremówki ufundowane przez pana Rafała Majewskiego - właściciela  Zakładu Cukierniczego w Mrozach.

  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, uczestnikom i gościom przybyłym na galę i zapraszamy za rok. 

  Mgr Irena Nowak – katecheta SP im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej

 • WPŁATY NA RADĘ RODZICÓW

  WPŁATY NA RADĘ RODZICÓW

  Decyzją Rady Rodziców ustanawia się na rok szkolny 2019/2020 stałą kwotę wpłaty na rzecz Rady Rodziców w wysokości 100 zł. za jednego ucznia.Wpłat dokonujemy na konto: 93 1240 2702 1111 0010 9348 6874 jednorazowo lub w dwóch ratach po 50zł. I rata płatna do 30 listopada 2019. II rata płatna do 29 lutego 2020. W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka, za które dokonuje się wpłaty.

 • Casting Do Musicalu

  Casting Do Musicalu

  Casting w szkole odbędzie się 28 października 2019r. o godz. 10.00 w sali nr 1 (świetlica).

  Formularz_castingowy_do_musicalu.pdf

  Zgoda_na_udzial_w_castingu.pdf

  Casting do najnowszej produkcji musicalowej tworzonej przez Fundację Musicalowa Akademia Talentów. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci wwieku szkolnym, które chciałyby występować na scenie, rozwijać się tanecznie i wokalnie. Projekt jest tworzony przy współpracy z Polską Akcją Humanitarną oraz pod patronatem Pana burmistrza Marcina Jakubowskiego. 

  Poniżej filmik z naszego ostatniego musicalu:https://youtu.be/SSiIiV2RkwM

  Nasza strona na FB:https://www.facebook.com/akademiamat/?ref=bookmarks

 • DRUGI MIESIĄC - DRUGA WYCIECZKA UCZNIÓW Z HUTY MIŃSKIEJ.

  DRUGI MIESIĄC - DRUGA WYCIECZKA UCZNIÓW Z HUTY MIŃSKIEJ.

  Na ten rok szkolny zaplanowaliśmy wycieczkę do Pacanowa i Sandomierza, jednak nasi uczniowie, pamiętając wyjazdy do Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji GWAREK w Pięknej Górze, wręcz wymusili kolejny już 4 wyjazd na Mazury. W sercu Mazur, w lesie nad jeziorem Tajty znajduje się nowoczesny ośrodek, który przyciąga młodych i starszych do aktywnego wypoczynku i nauki. Gwarek oferuje zajęcia grupowe i kadrę animatorów na bardzo wysokim poziomie oraz niezmiernie ciekawe, nowoczesne i pomysłowe zajęcia na każdą chwilę. Tu nawet jak pada deszcz to dzieci się nie nudzą. Opiekunowie - Pani Hanna Jackiewicz i Pani Hanna Biedruna-Kudź oraz kierownik wycieczki - Pani Hanna Jędrasik za każdym razem wybierają inne zajęcia i nawet jeżeli niektóre z nich się pokrywają, to i tak animatorzy prowadzą je inaczej. Ta wycieczka odbyła się 10 i 11 października 2019 roku dzięki naszym uczniom i hojności rodziców, którzy puścili swoje pociechy na podbój Mazur trzy tygodnie po pierwszej wycieczce.

  Jak zawsze zbiórka skoro świt. Pod szkołą podstawową w Hucie Mińskiej zebrali się uczniowie, rodzice i nauczyciele oczekując na swojego kierowcę Pana Mariusza Parola. Ruszyliśmy w deszczu i tak też upływała nam podróż, ale nie traciliśmy ducha, bo od lat już wiemy, że tam pogoda jest zawsze na plus. W tym roku przybyliśmy do ośrodka statkiem, opływając Giżycko jeziorami: Niegocin, Kisajno i Tajty oraz kanałami, które łączą te jeziora. Na statku Pani przewodnik, która była nauczycielem, przywitała nas gorącą herbatą, za co uczniowie byli jej bardzo wdzięczni. Pani opowiedziała historię Giżycka oraz zapoznała uczniów z bezpiecznym zachowaniem się na statkach podczas pływania po jeziorach mazurskich. Najmłodsi uczniowie przetrenowali zakładanie kapoków i kamizelek ratunkowych. Plaża i pomost w Gwarku przywitały nas słonecznie. Zostaliśmy zakwaterowani w bardzo ładnych i czystych pokojach, a następnie zeszliśmy na przepyszny obiad w restauracji ośrodka. Śniadania i kolacje są tu zawsze podawane na zasadzie szwedzkiego stołu, czyli każdy sam decyduje ile i co nałoży sobie na talerz. Dozwolone są też dokładki.
  Planowane zajęcia pierwszego dnia odbyły się w 2 grupach. Uczniowie brali udział w zajęciach szalonego laboranta, które pokazały tajemnice otaczającego świata, ciekawe eksperymenty i zajęciach kucharskich, na których w grupkach piekli własne pizze. Chętnych do łączenia i wygniatania ciasta było wielu. Radości i pomysłów strojenia i doprawiania było jeszcze więcej. Wytwory swoich własnych pomysłów uczniowie mogli zjeść ze smakiem lub poczęstować kadrę i obsługę hotelu. Na wieczór nasza grupa miała zaplanowane podchody na terenie ośrodka, więc prowadzący podzielili ją na 4 grupy, a odpowiedzialnymi za każdą grupę zrobili uczniów z klasy 8, którzy spisali się doskonale. W dwóch grupach byli też nauczyciele, którzy szczególną opieką otoczyli najmłodszych uczestników. Zadań do rozwiązania każda grupa miała 5, udało się rozwiązać prawie wszystkie i każda z grup ukończyła podchody. Na koniec odtańczyliśmy taniec zwycięstwa i w dobrych nastrojach udaliśmy się do pokoi, by się umyć i położyć. Jednak emocje tak mocno odbiły się na naszych uczestnikach, że jednym trudno było usnąć, a inni "padli" ze zmęczenia. Tej nocy telefony także nie przeszkadzały właścicielom odpoczywać, bo spokojnie złożone w koszyku kierownika wycieczki, czekały na dzień następny.

  Nowy dzień skąpany w słońcu obudził nas raniutko. Wypoczęci, częściowo spakowani udaliśmy się na śniadanie, a potem na zajęcia. Jedna z grup zmagała się na parku linowym, gdy druga uczestniczyła w zajęciach pierwszej pomocy. Potem była zmiana. Ci, którzy nie mieli tyle odwagi i możliwości na parku linowym, wygrzewali się w słońcu, na leżakach przy pomoście. Po obiedzie pozostawiliśmy ten przyjazny Ośrodek Gwarek i ruszyliśmy do Giżycka do Twierdzy BOYEN - największego zabytku Mazur. Ten strategiczny obiekt wojskowy w przesmyku między jeziorami: Niegocin i Kisajno liczył około 3000 żołnierzy i stanowił ważny punkt strategiczny. Tam też znajduje się zabytkowy most obrotowy Giżycko z XIX wieku, a dokładnie na kanale Łuczańskim i jest jednym z dwóch takich w Europie. Ma 20 m długości, 8 m szerokości i ruchome przęsło. Jego innowacyjność polegała na sposobie zwodzenia w bok, a nie do góry. Waży 100 ton, a może go obrócić jeden człowiek. Żeby przepłynąć tym kanałem trzeba zatrzymać ruch na moście. Jest on otwierany zgodnie z rozkładem.

  W Giżycku weszliśmy jeszcze na Wieżę Ciśnień i przespacerowaliśmy się po najdłuższym molo w Polsce. Jeszcze w słońcu opuściliśmy Giżycko i udaliśmy się na pyszną obiadokolację do Łomży. Do Huty szczęśliwie dotarliśmy o 21.10. Kolejny wyjazd udał się, było super. Brawo dzieciaki. 

  Opracowała HBK.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z/s w Cielechowiźnie
  Cielechowizna 1a, 05-300 Mińsk Mazowiecki
 • 25 758 49 78

Galeria zdjęć