• POSIŁKI PODCZAS DYŻURU WAKACYJNEGO

• Posiłki dla dzieci przedszkolnych dostarcza catering Chatka Puchatka.

Zamówień posiłków dokonujemy poprzez portal zamowposilek.pl

Rodzice dzieci z innych placówek muszą założyć nowe konta wybierając miejsce dostaw Szkołę Podstawową w Hucie Mińskiej oraz przypisując dziecko do odpowiedniej grupy (wg wieku dziecka).

Aby zamówić posiłki należy wcześniej wpłacić pieniądze do wirtualnego portfela. Proszę wziąć pod uwagę  kilkudniowy czas księgowania płatności w przypadku wyboru metody ”przelew tradycyjny”.

Śniadanie można zamówić lub odwołać do 15:00 dnia poprzedniego. Obiad i podwieczorek można zamówić lub odwołać do godziny 08:00 bieżącego dnia.

• Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024

• 21 czerwca 2024 roku miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole. Wydarzenie to zgromadziło całą szkolną społeczność, która z niecierpliwością oczekiwała na oficjalne zakończenie roku szkolnego oraz wręczenie świadectw.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie odbyło się przekazanie sztandaru następcom, co jest zawsze wyjątkowym momentem, podkreślającym ciągłość i tradycję naszej szkoły.

Pani dyrektor Anna Mroczek wygłosiła przemówienie, w którym podsumowała mijający rok szkolny. Szczególne słowa skierowała do Pani Ireny Nowak, która po 21 latach pracy w naszej szkole odchodzi na zasłużoną emeryturę. Jej oddanie i zaangażowanie na zawsze pozostaną w pamięci całej społeczności szkolnej.

Podczas przemówienia, Pani dyrektor podziękowała również nauczycielom i dzieciom za ich ciężką pracę oraz osiągnięcia w minionym roku. Specjalne słowa uznania skierowała do absolwentów - ósmoklasistów, życząc im sukcesów na dalszych etapach edukacji.

Kolejnym punktem programu było wręczenie książek dla wszystkich dzieci z klas 1-3 oraz dla uczniów z klas 4-7, którzy ukończyli rok szkolny z wyróżnieniem. Następnie ósmoklasiści odebrali swoje świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

Wręczono również nagrody za udział w różnych konkursach, co było dodatkowym uhonorowaniem uczniów za ich zaangażowanie i osiągnięcia.

Pani dyrektor wyraziła także wdzięczność wobec rodziców, którzy aktywnie angażowali się w życie szkoły, ze szczególnym podziękowaniem dla Pani Anny Koszel, przewodniczącej Rady Rodziców. Pani Koszel przekazała szkole prezent niespodziankę - przenośny sprzęt nagłośnieniowy, który z pewnością będzie często wykorzystywany podczas przyszłych wydarzeń.

Część artystyczną uroczystości rozpoczął program przygotowany przez uczniów klasy 7, a następnie ósmoklasiści pożegnali się ze szkołą w humorystyczny sposób, prezentując parodie nauczycieli i scenki z lekcji.

Symboliczne pożegnanie uczniów klasy 8, podczas którego Pani dyrektor odcinała bukieciki, było niezwykle wzruszającym momentem. Na zakończenie uroczystości głos zabrał Radny Gminy, pan Andrzej Jaworski, wyrażając swoje uznanie dla osiągnięć uczniów i pracy nauczycieli.

Uroczystość zakończyła Pani dyrektor, składając wszystkim życzenia bezpiecznych i radosnych wakacji.

Był to dzień pełen emocji, wzruszeń i radości, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Życzymy wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

• CALINECZKA

• Dzień Dziecka to bardzo ważne święto dla każdego z nas. Z tej okazji grupa rodziców i nauczycieli z naszej szkoły przygotowała przedstawienie- niespodziankę. Próby trwały od dłuższego czasu, w tajemnicy przed dziećmi powstawały piękne dekoracje i szyte były kostiumy. „Calineczka” na podstawie baśni Hansa Chrystiana Andersena swoją premierę miała we wtorek 4 czerwca.

Zaproszeni byli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stojadłach. Dla dzieci to było wielkie zaskoczenie, gdy na scenie mogli podziwiać swoich rodziców i nauczycieli w roli aktorów.  Występ wzbudził wiele emocji i radości. Szczególnie pięknie prezentowały się mamy przebrane za motylki, tańczące wokół wielkiego kwiatka. Wieść o naszym przedstawieniu dotarła do mieszkańców naszej gminy, mieli oni okazję zobaczyć występ w zeszły czwartek. Miłą niespodzianką dla organizatorów okazała się wysoka frekwencja.

Opisywany spektakl wywarł wrażenie chyba na wszystkich widzach i wielu z nich wyraziło nadzieję na to, że nasza ,,szkolna grupa teatralna” wróci do nas za rok z nowym równie magicznym przedstawieniem, które na długo pozostanie w naszej w pamięci.

Wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do sukcesu naszej bajki, serdecznie dziękujemy.

W rolach głównych wystąpili :

Dobra Wróżka – Ewa Olszewska

Calineczka- Wioleta Sikorska

Książę Elfów- Jacek Piotrowski

Matka- Anna Koszel

Wiedźma- Pani Dyrektor Anna Mroczek

Kret- Kamil Szostak

Myszka- Irena Nowak

Motyl- Paulina Czajka

Jaskółka- Justyna Szyszka

Żaba- Magdalena Mydło

Żabiątko- Przemysław Cichoń

Motylki:

- Marta Kołodziejczyk

-Agata Kulińska

- Anna Piotrowska

- Anna Bieńkowska

- Anna Kaczmarczyk

-Jolanta Zawadzka

- Marta Szostak

- Małgorzata Żeberek

Za nagłośnienie i muzykę odpowiedzialny był Grzegorz Mydło.

Dekoracje przygotowali: Magdalena i Grzegorz Mydło i Ewa Olszewska.

• Aktywny weekend 08.06.2024

• W ramach programu Aktywna szkoła, w sobotę 08.06.2024 otwieramy dla wszystkich chętnych nasze nowe mini miasteczko ruchu drogowego. Zaczynamy o godzinie 8:30. Zapraszamy serdecznie rowerzystów i rowerzystki, użytkowników hulajnóg, do sprawdzenia swoich umiejętności poruszania się w ruch drogowym. Bawimy się do 13:30.