• OPIEKA STOMATOLOGICZNA
          • OPIEKA STOMATOLOGICZNA

          • Szanowni Państwo!

             

            Informuję, że w  oparciu o "Porozumienie współpracy" w zakresie opieki stomatologicznej zawarte pomiędzy Gminą Mińsk Mazowiecki a SPZOZ w Mińsku Mazowieckim od dnia 03.03.2020 uczniowie szkoły podstawowej i oddziałów przedszkolnych w Hucie Mińskiej zostali objęci opieką stomatologiczną w  gabinecie stomatologicznym w Szkole Podstawowej w Starej Niedziałce, w każdy wtorek od 9.00 do 11.00.

            W imieniu Kierownika Poradni Stomatologicznej Pani lek. med. Dorota Zawadka - Zielińska, zapraszam do korzystania z usług gabinetu. 

            W miesiącu marzec 2020 zapisy  na wizyty dentystyczne dokonywane są w sekretariacie szkoły w Hucie Mińskiej do każdego piątku.  Dalej zapisy będą prowadzone w gabinecie.

             

            Piotr Matzanke

        • KOMUNIKAT DYREKTORA
          • KOMUNIKAT DYREKTORA

          • Szanowni Państwo.

            W związku ze zwiększonym ryzykiem zachorowań spowodowanych nowym koronawirusem (SARS-CoV-2) informuję, że na bieżąco monitorujemy wszystkie informacje o zagrożeniu. Regularnie sprawdzamy komunikaty na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Stosujemy się do aktualnych zaleceń przekazywanych przez Ministerstwo Oświaty.

            W szkole została opracowana procedura postępowania dla pracowników szkoły w przypadku pozyskania informacji o zachorowaniu na chorobę zakaźną. Procedura i sposób reakcji nauczycieli na zagrożenie choroba zakaźną zostały „sprawdzone w boju”. (W czerwcu 2019 roku Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mińsku Mazowieckim potwierdził przypadek zakażenia Meningokokami u dziecka w naszym przedszkolu.) Całość działań podejmowanych w tym czasie przez nauczycieli i pracowników szkoły zyskała pozytywną opinię przedstawicieli Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mińsku Mazowieckim.

            W ostatnim tygodniu do dnia dzisiejszego podjęto dodatkowe kroki:

            • Zdezynfekowano pomieszczenia korytarza i sal oddziałów przedszkolnych.

            • Zakupiono dodatkową ilość środków higienicznych i rozdysponowano do użytku.

            • Wydrukowano i wywieszono dodatkowe instrukcje dotyczące sposobu mycia rąk.

            • Nauczyciele klas młodszych przekazują dzieciom zasady zachowania higieny, (dzieci ćwiczą mycie rąk, kichanie w rękaw itp.)

            • Nauczyciele klas starszych przypominają te same zasady uczniom klas 4-8.

            • Sprzątanie pomieszczeń szkolnych odbywa się na bieżąco w ramach dostępnych sił i środków.

            Podkreślam, że działania, które aktualnie są w tej sprawie podejmowane, mają charakter profilaktyczny.

            Jeśli zajdzie taka potrzeba dalsze informacje będziemy przekazywać na bieżąco na stronie szkoły www.sphuta.edu.pl, poprzez wiadomości w dzienniku elektronicznym lub telefonicznie. Jedynymi osobami upoważnionymi do przekazywania komunikatów  w tej sprawie jest dyrektor szkoły i wychowawcy klas oraz oddziałów przedszkolnych.

             

            Piotr Matzanke

            PROCEDURA CHOROBY ZAKAZNE.pdf

             

             

             

        • Wyjazd dla zwycięzców konkursów papieskich
          • Wyjazd dla zwycięzców konkursów papieskich

          • W dniu 5 lutego 2020 roku,  trzech uczniów naszej szkoły – Konrad Miąsek, Kacper Pustoła i Kacper Romanyszyn z kl. 8 pod opieką p. Doroty Kameli i p. Ireny Nowak,  wraz z 38 uczniami ze szkół powiatu mińskiego, udali się na wycieczkę do Warszawy. Została ona zorganizowana jako dodatkowa nagroda dla laureatów konkursów Powiatowego Dnia Papieskiego z 2018 i 2019 roku. Trzy szkoły –  Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej, Szkoły Salezjańskie z Mińska Mazowieckiego i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Mińska Mazowieckiego, organizatorzy dni papieskich, od wielu lat współpracują z Muzeum  Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. W ramach tej współpracy, a także z okazji tegorocznych wydarzeń, tzn. 100-nej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II i beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia,  zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej i  Muzeum  Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego znajdującego się w Świątyni Opatrzności na warszawskim Wilanowie. W Domu Arcybiskupów mieliśmy zaszczyt spotkać się z Kardynałem Kazimierzem Nyczem, który zapoznał nas z historią pałacu. Ksiądz kardynał nawiązał też do prymasa Wyszyńskiego i ks. Karola Wojtyły, do tego, jak, gdzie i kiedy skrzyżowały się ich drogi. Na koniec audiencji dostaliśmy od ks. kardynała pamiątkowe obrazki i cukierki oraz zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

            Następnie udaliśmy się do Świątyni Opatrzności Bożej. Zafascynowała nas ogromna kubatura budynku i ilość zgromadzonych relikwii. Przed muzeum przywitał nas zastępca dyrektora ds. muzealnych, Pan Piotr Dmitrowicz, historyk, który poinformował nas, że ekspozycja główna Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego znajduje się w pierścieniu okalającym kopułę Świątyni Opatrzności Bożej na wysokości 26 metrów. Zajmuje ona około 2000 m² powierzchni. Ramy czasowe obejmują okres od 1901 roku (rok urodzin Stefana Wyszyńskiego) do 2005 roku (śmierć Jana Pawła II).  Naszymi przewodnikami po wystawie byli:  dr Edgar Sukiennik, historyk, pracownik działu merytorycznego, dr Justyna Majewska, historyk, pracownik działu merytorycznego,  mgr Anna Jasińska, psycholog, pracownik działu edukacji i mgr Julian Adamczyk, socjolog, pracownik działu edukacji – opiekun i koordynator naszego wyjazdu. Pracownicy muzeum w ciekawy sposób i z wielką pasją opowiadali o historii życia i dokonaniach dwóch wielkich Polaków – ludzi Kościoła, Karola Wojtyły i Stefana Wyszyńskiego na tle  wydarzeń  historyczno-politycznych.  Dowiedzieliśmy się jaki wpływ na losy Kościoła, zachowanie wiary i obalenie komunizmu w  Polsce mieli patroni muzeum.  Ekspozycja muzealna wywarła na nas ogromne wrażenie, ponieważ połączone zostały różne formy wystawowe i multimedialne, prawdziwie na miarę XXI wieku.

            Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom muzeum, szczególnie Panu  Dawidowi Machajowi  - Zastępcy Kierownika Działu Organizacyjno-Prawnego Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego i Julianowi Adamczykowi - pracownikowi działu edukacji, dzięki którym nasz wyjazd doszedł do skutku.

             Irena Nowak -organizator

        • Ferie 2020 z RC Mazovia
          • Ferie 2020 z RC Mazovia

          • Klub Sportowy RC Mazovia zaprasza w drugim tygodniu ferii (od 17.02 do 20.02.2020) na zajęcia Rugby. Treningi odbywać się będą na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej,  w poniedziałek od 9:00 do 10:30, wtorek od 9:00 do 10:30, środę od 9:00 do 10:30. W czwartek planowany jest wyjazd na turniej Rugby Tag do Janowa. Zapraszamy.

            RC Mazovia

        • Etap diecezjalny konkursu „Cud nad Wisłą – dzieło Bożej Opatrzności”
          • Etap diecezjalny konkursu „Cud nad Wisłą – dzieło Bożej Opatrzności”

          • Dnia 16 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 2, im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej  w Słupnie k. Radzymina odbył się etap diecezjalny konkursu „Cud nad Wisłą – dzieło Bożej Opatrzności”, w którym brali udział nasi uczniowie z klasy 8 – Kacper Romanyszyn i Konrad Miąsek. Mimo, że medali nie przywieźliśmy, to, jak powiedział ks. bp Marek Solarczyk, wszyscy uczestnicy (a było ich 97) są zwycięzcami, bo zmierzyli się z szerokim zakresem materiału, własnym stresem oraz zdobyli nowe doświadczenia i wiedzę. Dziękujemy chłopcy za reprezentowanie naszej szkoły na forum diecezji.

            Irena Nowak

        • Jasełka w kościele MBNP w Hucie Mińskiej
          • Jasełka w kościele MBNP w Hucie Mińskiej

          • W niedzielę 12 stycznia 2020 roku klasa 5, pod kierunkiem p. Ireny Nowak, wystawiła jasełka bożonarodzeniowe w kościel parafialnym w Hucie Mińskiej. Mimo, że nie było dekoracji i scenariusz został "okrojony", to wierni uczestniczący w Eucharystii i oglądający przedstawienie byli zachwyceni, wręcz wzruszeni występem uczniów. Kochani uczniowie klasy 5 dziękuję za Wasze zaangażowanie i występ zarówno w szkole, jak i w kościele - Irena Nowak

        • AUTOBUS SZKOLNY
          • AUTOBUS SZKOLNY

          • Informuję, że od 02.01.2020 w dni nauki szkolnej będzie kursował autobus dowożący uczniów z miejscowości Wólka Iłowiecka, Grabina do Szkoły w Hucie Mińskiej. Przewozy dzieci organizuje firma "USŁUGI TRANSPORTOWE PRZEWÓZ OSÓB - Bogdan Raniszewski; 07-200 Wyszków; ul. Janusza Korczaka 12". Autobus kursował będzie zgodnie z powyższym rozkładem. Przejazd odbywać się na podstawie ważnego biletu miesięcznego. Dzieci - uczniowie, którym Gmina Mińsk Mazowiecki zgodnie Ustawą Prawo Oświatowe jest zobowiązana zapewnić bezpłatny dowóz otrzymają bilety w sekretariacie szkoły, w pierwszych dniach stycznia.

             

            Trasa_dowozu_MAPA.pdf

          • Mikołajki w Siedlcach.

          • W dniu 3 grudnia 2019 roku 47 uczniów klas 4-8 z naszej szkoły wraz z opiekunami świętowali mikołajki w kręgielni FACTORY i kinie Helios w Siedlcach. Do kina dotarliśmy o godzinie 9:00 i w dwóch grupach oglądaliśmy dwa filmy: "Był sobie pies 2" i "Kraina Lodu" w 3D. Uczniowie mogli wybrać seans filmowy. Następnie o 11:30 dotarliśmy do kręgielni, by tam uczestniczyć w warsztatach kulinarnych - Święto pizzy". Część uczniów bawiła się w kręgielni, a druga połowa brała udział w warsztatach. Potem była zamiana grup. Każdy uczestnik sam wałkował ciasto, układał na podkładzie składniki wedle uznania, doprawiał i ozdabiał. Następnie podpisane pizze trafiły do pieca by w wysokiej temperaturze (ponad 300 stopni) upiekły się i trafiły na stół. Uczniowie doskonale sobie poradzili z wyzwaniem, pizze były pyszne, piękne, jedyne w swoim rodzaju.

            Jako wychowawcy i nauczyciele SP w Hucie Mińskiej jesteśmy dumne, że nasi uczniowie po raz kolejny zostali pochwaleni przez obsługę lokalu za posłuszeństwo wobec opiekunów, kulturę osobistą i kulturę spożywania posiłków.

            Ja osobiście dziękuję naszym uczniom i koleżankom z pracy za postawę koleżeńską wobec siebie i miło spędzony czas.

            Opracowała HBK

          • Warsztaty rękodzieła - SZOPKI BOŻONARODZENIOWE.

          • W dniu 2 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Hucie Mińskiej pojawiły się dwie niesamowite kobiety, które tchnęły w naszych uczniów i nauczycieli ducha świąt i całą masę folkloru z naszego regionu. Chętni uczniowie z klas 4-8 mogli uczestniczyć w procesie tworzenia szopki od podstaw. Pod wnikliwym okiem autorek spotkania każdy uczeń, i duży i mały budował swoje arcydzieło. Niby szopki były jednakowe, a każda inna i niepowtarzalna. Swoje dzieła uczestnicy zabrali do domu, by udekorować stół biesiadny lub pokój podczas świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty zorganizowała i sprawnie przeprowadziła Pani Hanna Jędrasik. Dyrekcja i opiekunowie klas otrzymali szopkę jako podziękowanie za pomoc i opiekę nad uczniami.

            Opracowała HBK

          • STUDNIA DLA MADAGASKARU

          • Drodzy Rodzice, kochane Dzieci,

            Jak pamiętacie, przez kilka lat prowadziliśmy zbiórki pieniężne na misje, konkretnie na pomoc „adoptowanym bliźniętom na Madagaskarze”. Brat Daniel Kloch – misjonarz, który trzykrotnie odwiedził naszą szkołę, zajmował się, m.in. pomocą dzieciom porzuconym, głównie bliźniętom. Obecnie nasze bliźniaki usamodzielniły się, więc przesyłane ostatnio przez nas  kwoty były przeznaczone, np. na operację oczu Fanji. Od pewnego czasu br. Daniel posługuje na wschodnim wybrzeżu Madagaskaru w diecezji Toamasina (Tamatave). To bardzo trudny teren pracy misyjnej, duszpasterskiej, duchowej i intelektualnej, ponieważ mieszka tam bardzo biedna ludność w większości nie potrafiąca czytać i pisać, będąca często pod wpływem szamanów. Ponadto ogromnym problemem jest tam dostęp do wody pitnej. Walcząc o przeżycie, mieszkańcy korzystają z wody zanieczyszczonej, która przenosi różne choroby. Rozwiązaniem jest budowa studni głębinowych. Technologia, która u nas jest powszechnie dostępna, tam bywa luksusem ratującym życie. Obecnie br. Daniel, za pośrednictwem Prokury Misyjnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej zbiera pieniądze na budowę studni głębinowej, która dostarczy wodę kilkuset osobom. Solidaryzując się z bliźnimi w potrzebie, będziemy prowadzić zbiórki w naszej szkole na ten cel.

            Jeśli ktoś zechciałby indywidualnie wesprzeć to dzieło, to pieniądze można wpłacać na adres: Prokura Misyjna Misjonarzy Oblatów M.N., 60-102 Poznań, ul. Ostatnia 14, konto: PKO BP SA nr: 18 1020 4027 0000 1202 0031 7198 z dopiskiem w tytule przelewu „Studnia dla Madagaskaru”.

            Katechetka, mgr Irena Nowak

             

             

        • URODZINY BABY JAGI
          • URODZINY BABY JAGI

          • W dniu 18 listopada uczniowie naszej szkoły z klas: 4, 5 i 6a wraz z opiekunami Panią H. Jędrasik, Panią H. Jackiewicz, Panią H. Biedruna-Kudź i Panią D. Kamela zostali zaproszeni na niesamowite i niepowtarzalne Urodziny Baby Jagi - czyli spektakl słowno - muzyczny. Aktorzy Łódzkiego Teatru Powszechnego oraz pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Mińsku Mazowieckim przygotowali taką super imprezkę. Przedstawienie zawierało elementy znanych wierszy i piosenek zaprezentowanych najmłodszej publiczności w sposób śmieszny i humorystyczny, który bawił zarówno małych jak i dużych. Dialogi zawierały mądre i ciekawe myśli i morały, które powiedziane i wyśpiewane dotarły do publiczności. Wszyscy bawili się bardzo dobrze. Oczekujemy więcej takich imprez.

            Opracowała HBK

        • DENTOBUS
          • DENTOBUS

          • W dniach 21-22 listopada odbędzie się bezpłatny przegląd stanu uzębienia naszych uczniów. Do wykonania świadczenia potrzebne jest podpisane oświadczenie przez rodzica/ opiekuna prawnego. Druki dostępne u wychowawców. Chętne osoby prosimy o dostarczenie podpisanych oświadczeń do 19 listopada (wtorek).

          • Konkurs "Jan Paweł II - człowiek odwagi"

          • Konkurs kuratoryjny dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej z województwa mazowieckiego

            „Jan Paweł II – człowiek odwagi” w roku szkolnym 2019/2020

             

            1. Organizatorem konkursu jest Centrum Myśli Jana Pawła II we współpracy z Mazowieckim Kuratorem Oświaty.
            2. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny. Treści lektur, których znajomość będzie wymagana w poszczególnych etapach konkursu, zostały dobrane tak, aby nawiązywały do wiadomości z programów nauczania takich przedmiotów jak: historia, język polski, geografia, wiedza o społeczeństwie czy religia.

             

            Celem Konkursu to:

            1. Przypomnienie życiorysu i głównych wątków dziedzictwa Karola Wojtyły – Jana Pawła II ze szczególnym uwzględnieniem okresu biskupstwa oraz pontyfikatu.

            2. Przedstawienie nauczania Jana Pawła II na temat wierności prawdzie, odwadze postępowania zgodnie ze swoim sumieniem, obrony wartości, ze szczególnym uwzględnieniem słów adresowanych do młodzieży.

            3. Wskazanie Jana Pawła II jako wzorca osobowego i autorytetu dla młodzieży

             

             

            Tematyka ogólna konkursu:

            Konkurs obejmie znajomość wybranych fragmentów nauczania papieskiego dotyczącego tematyki wierności prawdzie i obrony wartości, w szczególności fakty dotyczące biografii Karola Wojtyły – Jana Pawła II: dzieciństwa i młodości, okresu wojny, kapłaństwa, wyboru na papieża i pontyfikatu (najważniejsze wydarzenia); wpływ Karola Wojtyły – Jana Pawła II na przemiany społeczno-polityczne na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem przemian w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, podróże w różne rejony świata i spotkania z bardzo różnymi grupami ludzi oraz mężne przeżywanie choroby przez ostatnie lata życia.

             

             

             I etap (szkolny)

            1. Etap szkolny odbywa się 9 grudnia 2019 r. (poniedziałek) o godz. 12.00.

            2. Dyrektor szkoły powołuje Szkolną Komisję Konkursową.

            3. 9 grudnia 2019 r. do godz. 10.00 zgłoszone szkoły otrzymają drogą elektroniczną zestawy konkursowe (na adres mailowy podany w zgłoszeniu). Szkolna Komisja Konkursowa drukuje po jednym egzemplarzu testu dla każdego ucznia zgłoszonego do Konkursu.

            4. Weryfikacji poprawności wykonanych zadań w teście dokonuje Szkolna Komisja Konkursowa na podstawie otrzymanego od Wojewódzkiej Komisji Konkursowej klucza rozwiązań. Do następnego etapu przechodzą uczniowie, którzy uzyskali 70% punktów możliwych do zdobycia.

            5. Wyniki etapu szkolnego należy przesłać do 13 grudnia 2019 r. do Wojewódzkiej Komisji Konkursowej za pośrednictwem elektronicznego formularza dostępnego na stronie internetowej www.centrumjp2.pl/konkurs2019 (wzór formularza stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu), załączając do niego skan wypełnionego i podpisanego Protokołu z posiedzenia Szkolnej Komisji Konkursowej (załącznik nr 3 do Regulaminu). Potwierdzeniem otrzymania wyników I etapu Konkursu będzie mail zwrotny od Organizatora, przesłany za pośrednictwem adresu mailowego konkurs@centrumjp2.pl.

            6. Dyrektor szkoły przechowuje dokumentację etapu szkolnego Konkursu do 30 czerwca 2020 r.

             II etap (rejonowy) odbędzie się 29 stycznia 2020 r. (środa) o godz. 12.00.

          • Diecezjalny konkurs wiedzy

          • Regulamin konkursu diecezjalnego

            dla dzieci szkół podstawowych kl. VI–VIII

            Organizatorzy:

            Wydział Nauki Katolickiej Kurii Warszawsko – Praskiej

            Cele konkursu:

            • zaangażowanie uczniów szkół podstawowych w różne formy pracy pozalekcyjnej.
            • korelacje międzyprzedmiotowa (język polski, historia)
            • zaangażowanie uczniów szkół podstawowych w przeżywanie na terenie całej Polski obchodów 100-nej rocznicy Bitwy Warszawskiej,
            • rozwijanie kreatywnego myślenia, wrażliwości estetycznej oraz talentów plastycznych
            • zaznajomienie dzieci z historią Bitwy Warszawskiej oraz postacią Św. Jana Pawła II,…

             

            Konkurs wiedzowy pt. „Cud nad Wisłą – dzieło Bożej Opatrzności” z okazji 100-nej rocznicy Bitwy Warszawskiej dla uczniów klas VI – VIII klas Konkurs w roku szkolnym 2019/2020 przeprowadzony zostanie w dwóch etapach: szkolnym (I stopień) i diecezjalnym (II stopień).

             

             

            1. Zawody I stopnia przeprowadza się na terenie szkoły, zgodnie z wytycznymi Komitetu Diecezjalnego. Odbędą się one dnia                 21 listopada 2019 roku.
            2. Do etapu II zostają zakwalifikowane osoby, które w danej szkole zajęły dwa pierwsze miejsca i uzyskały co najmniej 50% maksymalnej liczby punktów przewidzianych w I etapie konkursu.
            3. Komitet Diecezjalny przeprowadza zawody II stopnia w wyznaczonym przez siebie miejscu na terenie diecezji. Zawody II stopnia odbędą się dnia 16 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupnie, ul. Szkolna 3, 05-250 Radzymin. Godzina zostanie podana w późniejszym terminie.
            4. Tematy zawodów I i II stopnia opracowuje Komitet diecezjalny.
            5. Pytania do zawodów I stopnia wraz z kluczem odpowiedzi Przewodniczący komitetu diecezjalnego rozsyła pocztą elektroniczną na adres Komitetów szkolnych najpóźniej 2 dni przed datą zawodów I stopnia. Z zawodów I stopnia Komitety Szkolne sporządzają protokół według wzoru ustalonego przez Komitet diecezjalny. Protokoły przechowuje się przez 1 rok w archiwum Komitetu diecezjalnego.
          • Diecezjalny konkurs plastyczny!!!

          • Regulamin konkursu diecezjalnego

            dla dzieci szkół podstawowych kl. O–V

            Organizatorzy:

            Wydział Nauki Katolickiej Kurii Warszawsko – Praskiej

             

            Adresaci:

            Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych kl. 0-V terenu Diecezji Warszawsko – Praskiej uczęszczających na lekcje religii.

             

            Konkurs „Święty Papież – patron mojej rodziny”

            z okazji 100-nej Rocznicy urodzin naszego rodaka, w roku szkolnym 2019/2020 przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach wiekowych:

            • Pierwsza - dla uczniów klas O-III szkoły podstawowej
            • Druga - dla uczniów klas IV-V szkoły podstawowej

            Warunki uczestnictwa:

            • Zadaniem dzieci jest narysowanie komiksu inspirowanego słowami wielkiego świętego skierowanymi do dzieci:

             

            „Pragnę powierzyć waszej modlitwie, drodzy mali przyjaciele, nie tylko sprawy waszej rodziny, ale także wszystkich rodzin na świecie. I nie tylko to. Mam jeszcze wiele innych spraw, które chcę wam polecić. Papież liczy bardzo na wasze modlitwy. Musimy się razem wiele modlić, ażeby ludzkość, a żyje na ziemi wiele miliardów ludzi, stawała się coraz bardziej rodziną Bożą, ażeby mogła żyć w pokoju”.             Św. Jan Paweł II

             

            • Fabuła komiksu związana z postacią świętego Jana Pawła II może być oparta o różne zagadnienia, np. modlitwa, wspólnota domowego kościoła, rodzina ludzka, pokój na świecie, itp.
            • Prace należy wykonać samodzielnie, w dowolnej technice plastycznej płaskiej na formacie A-2 w orientacji poziomej lub pionowej (kredka, ołówek, farby, flamastry, markery, itp.)
            • Etap szkolny organizują nauczyciele religii we współpracy z Księdzem Proboszczem i Dyrektorem Szkoły.
            • Prace należy złożyć do p. Ireny Nowak do końca stycznia 2020 r.
            • Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych.
            • Zwycięskie prace należy złożyć w Wydziale Katechetycznym do dnia  21 marca 2020 r.
            • Ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi do 12 maja 2019 r. na stronie internetowej www.katecheza.floriańska3.pl
            • Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 22 maja 2020 r. w kaplicy kurialnej o godz. 11.00 (ul. Floriańska 3)
          • Wizyta uczniów na cmentarzu

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta uczniów na cmentarzu.

            W dniu poprzedzającym Wszystkich Świętych uczniowie z naszej Szkoły pod opieką p. Elżbiety Raszkowskiej i Doroty Kameli odwiedzili wojskowe groby na cmentarzu miejskim w Mińsku Mazowieckim. Dzieci zapaliły znicze i złożyły wiązankę.

          • 24 października 2019 r. - Gala podsumowująca XII Powiatowy Dzień Papieski

          • Foto. Przemysław Piątkowski

            24 października 2019 r. - Gala podsumowująca XII Powiatowy Dzień Papieski

            Jak co roku trzy „papieskie szkoły” – Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim oraz Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim zaprosiły uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu mińskiego do uczczenia kolejnego dnia papieskiego. W tym roku zaproponowaliśmy konkurs na  Lapbooka – „Papieskie pielgrzymowanie” oraz przegląd teatralny – „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”. Na konkurs lapbookowy spłynęło 55 prac z 15 szkół podstawowych  powiatu mińskiego. Naszą szkołę reprezentowały prace Weroniki Czyż, Karola Podobasa i Zuzanny Walczak. Jury w składzie: ks. Wojciech Pancewicz – proboszcz Parafii MBNP w Hucie Mińskiej, Pani Joanna Wilczak – dyr. MDK w Mińsku Maz. i pani Ewa Rafałowska – wicedyrektor SP im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej miało bardzo trudne zadanie, bo wszystkie prace były na wysokim poziomie plastycznym i merytorycznym. Zdecydowano przyznać wyróżnienia:                                                                 

             - w kategorii kl. 1-4 dla:  Wiktorii Szostak ze szkoły w Wielgolesie, Karoliny Rosochackiej ze szkoły w Stojadłach, Zuzanny Mazur ze szkoły w Jakubowie, Amelii Wygas ze szkoły w Sulejówku, Rafała Płoszaja ze szkoły w Chobocie i Urszuli Tenderendy ze szkoły w Kałuszynie;                                              

              -  w kategorii kl. 5-8 dla:  Pauliny Kujawskiej ze szkoły w Jakubowie, Hanny Bodo ze szkoły salezjańskiej, Kariny Kolińskiej ze szkoły w Brzózem, Marii Berskiej ze szkoły w Kałuszynie i Karoliny Kudlak z SP 2 Mińsku Maz.

            Natomiast,  do przeglądu teatralnego zgłosiło się osiem zespołów, które oceniali – pan Maurycy Wolf - aktor, pan Maciej Omylak i pani Urszula Brzost. Jury przyznało:                                                                        

                I miejsce dla dwóch spektakli przygotowanych przez młodzież z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego: “Lustro” i monodram “Człowiek” w reżyserii pani Diany Gajc-Piątkowskiej.                

              II miejsce dla: podopiecznych pani Iwony Kowalczyk i pani Beaty Szczepańskiej z Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie ze spektaklem “Siła przyjaźni” oraz dla uczniów SP nr 3 im. Jana Pawła II z Mińska Maz. pod kierunkiem pani Izabeli Saganowskiej z przedstawieniem p.t. “MłoDOŚĆ” .               

            Jury postanowiło także wyróżnić za kreacje aktorskie – Klaudię Karpińską, Urszulę Podlasek i Klarę Sosnowską. 

            Podczas gali podsumowującej XII Powiatowy Dzień Papieski prowadzonej, jak zwykle, przez dyrektorów szkół-organizatorów: ks. Ryszarda Woźniaka, Grzegorza Wyszogrodzkiego i Piotra Matzanke, poznaliśmy werdykty w obu konkursach. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy, a laureaci także dodatkowe nagrody zakupione dzięki m.in. wsparciu finansowemu samorządu miasta, powiatu i gminy Mińsk Mazowiecki.

            Swą obecnością na gali zaszczyciło nas wielu gości, wśród nich: pani Aneta Buczyńska z Instytutu Jana Pawła II w Warszawie, pan Piotr Dmitrowicz z Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, pan Antoni Tarczyński (starosta miński), pan Przemysław Ogonowski (z Mazowieckiego Kuratorium Oświaty), pani Bożena Macheta i pani Katarzyna Łaziuk (przedstawicielki pana burmistrza Marcina Jakubowskiego), pani Izabella Rombel (przewodnicząca Rady Seniorów), przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy bibliotek, poradni i, oczywiście nauczyciele i uczestnicy tegorocznych konkursów.

            Scenariusz przebiegu gali został tak przygotowany, by wszyscy obecni mogli obejrzeć trzy nagrodzone przedstawienia oraz wystawę wszystkich prac plastycznych - lapbooków. Jak co roku złożyliśmy serdeczne podziękowania wraz z małym upominkiem wszystkim instytucjom i osobom, które wspierają organizację Powiatowego Dnia Papieskiego, czyli przedstawicielom Instytutu Jana Pawła II w Warszawie, Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, a także samorządowcom – staroście mińskiemu panu Janowi Antoniemu Tarczyńskiemu, wójtowi gminy Mińsk Mazowiecki Januszowi Antoniemu Piechoskiemu i burmistrzowi miasta Mińsk Mazowiecki Marcinowi Jakubowskiemu oraz jurorom w obu konkursach. Patronat medialny nad wydarzeniem objął tygodnik “Idziemy”. Końcowym punktem uroczystości był słodki poczęstunek, na którym królowały przepyszne kremówki ufundowane przez pana Rafała Majewskiego - właściciela  Zakładu Cukierniczego w Mrozach.

            Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, uczestnikom i gościom przybyłym na galę i zapraszamy za rok. 

            Mgr Irena Nowak – katecheta SP im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej

        • WPŁATY NA RADĘ RODZICÓW
          • WPŁATY NA RADĘ RODZICÓW

          • Decyzją Rady Rodziców ustanawia się na rok szkolny 2019/2020 stałą kwotę wpłaty na rzecz Rady Rodziców w wysokości 100 zł. za jednego ucznia.Wpłat dokonujemy na konto: 93 1240 2702 1111 0010 9348 6874 jednorazowo lub w dwóch ratach po 50zł. I rata płatna do 30 listopada 2019. II rata płatna do 29 lutego 2020. W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka, za które dokonuje się wpłaty.