Szanowni Państwo,
Po ustaleniach z Wójtem Gminy Mińsk Mazowiecki zajęcia w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z siedzibą w Cielechowiżnie zostają zawieszone do 24.05.2020.
Dyrektor
Piotr Matzanke
Szanowni Państwo,
Po ustaleniach z Wójtem Gminy Mińsk Mazowiecki zajęcia w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z siedzibą w Cielechowiżnie zostają zawieszone do 24.05.2020.
Dyrektor
Piotr Matzanke
Szanowni Państwo
po dokonaniu oceny ryzyka zagrożenia zakażeniem koronawirusem SARS –CoV-2 na podstawie komunikatów PSSE w Mińsku Mazowieckim,
po wnikliwej analizie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30.04.2020 dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,
po dokładnym oszacowaniu dostępnych sił i środków,
za zgodą Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki zawiesiłem zajęcia w oddziałach przedszkolnych do dnia 08.05.2020.
Otwarcie oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z/s w Cielechowiźnie dla dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz rodziców, których charakter pracy i wykonywanie obowiązków zawodowych wymaga przebywania poza miejscem zamieszkania, planowane jest w następującym trybie:
06.05.2020 - opracowanie i udostepnienie do wiadomości rodziców procedur organizacyjnych i higienicznych, według których odbywać się będzie praca oddziałów przedszkolnych
07.05.2020 - określenie i udostępnienie do wiadomości rodziców warunków przygotowania, dostarczania i ceny posiłków dla dzieci oddziałów przedszkolnych
08.05.2020 - zebranie od rodziców zapotrzebowania na zapewnienie opieki dzieciom
11.05.2020 - otwarcie jednego oddziału przedszkolnego dla dzieci wyżej wymienionych rodziców.
Piotr Matzanke
W związku z pandemią koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19, w przedszkolu w Hucie Mińskiej i innych przedszkolach Gminy Mińsk Mazowiecki kontynuowane będzie zawieszenie zajęć. W Szkole w Hucie Mińskiej trwają prace przygotowawcze i organizacyjne do otwarcia przedszkola. O postępach prac będziecie Państwo infomowani na bieżąco.
Dyrektor Szkoły Piotr Matzanke
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święta majowe oczami naszych uczniów i nauczycieli.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święta majowe oczami naszych uczniów i nauczycieli.
W związku z decyzją Rządu dotyczącą otwarcia przedszkoli od dnia 06.05.2020 informuję, że w porozumieniu z organem prowadzącym trwa analiza możliwości otwarcia przedszkola w Hucie Mińskiej, w podwyższonym “reżimie sanitarnym”, zgodnie z wytycznymi PSSE.
Decyzja w tej sprawie zapadnie w poniedziałek 04.05.2020.
Instrukcja pierwszego logowania:
INSTRUKCJA_PIERWSZEGO_LOGOWANIA_NA_PLATFORMIE_DLA_UCZNIA_.pdf
Szanowni Państwo
Systematycznie realizujemy wyznaczone cele. Wszyscy nauczyciele prowadzą zajęcia online. Do końca tygodnia potwierdzimy, czy udało się osiągnąć założony poziom od 40% do 50% czasu tygodniowo, poświęcanego na lekcje online z wykorzystaniem połączeń wideo, połączeń głosowych, grupowych czatów.
Zdecydowaliśmy, że docelową platformą, na której będą realizowane zajęcia online zostanie Office 365. W ramach usługi firmy Microsoft nauczyciele i uczniowie uzyskają po zalogowaniu dostęp do aplikacji Teams ułatwiającej zdalne nauczanie.
Jutro do godziny 14:00 poprzez dziennik elektroniczny zostaną przekazane instrukcje ułatwiające pierwsze logowanie na platformie. Dzieciom młodszym niezbędna będzie pomoc rodziców.
W kolejnym tygodniu systematycznie będziemy przenosić zajęcia na platformę Teams. Od 27.04.2020 niektóre klasy już rozpoczną zajęcia z wykorzystaniem tego narzędzia.
Od 04.05.2020 chcemy przenieść zdalne nauczanie do aplikacji Teams.
Do czasu uruchomienia pełnej funkcjonalności Teams do komunikacji będzie używany Skype.
Strona internetowa pozostanie miejscem zamieszczania komunikatów ogólnych, aktualności, ogłoszeń itp.
Piotr Matzanke
Moduł REKRUTACJA 2020/2021 został zmodyfikowany
Moduł REKRUTACJA 2020/2021 został zmodyfikowany
Drodzy Uczniowie! Drogie Przedszkolaki!
Podziękujmy wszystkim tym, którzy każdego dnia dzielnie i wytrwale, pomimo zagrożenia, pomagają pacjentom Szpitala Powiatowego w Mińsku Mazowieckim.
Pamiętajmy, że ciepłe słowa wsparcia kierujemy do WSZYSTKICH, którzy zatrudnieni są w służbie zdrowia, a są to:
(kolejność w porządku alfabetycznym- nie wyróżniamy nikogo)
- kierowcy
- lekarze
- ochrona
- personel sprzątający
- pielęgniarki i pielęgniarze
- pracownicy pralni
- pracownicy techniczni
- pracownicy transportu wewnętrznego
- ratownicy medyczni
- rejestratorki
- salowe
Jeśli ktoś z Was zna grupę zawodową, która nie została przez nas wymieniona, zadedykuj swoją pracę właśnie jej!
Co?: Akcja "Huciaki dla szpitala"
O co w niej chodzi?: Wykonaj laurkę lub napisz list (samodzielnie / z rodziną) z podziękowaniem i ciepłymi słowami dla pracowników Szpitala Powiatowego w Mińsku Mazowieckim.
W ten symboliczny sposób podziękujmy pracownikom szpitali w całej Polsce za poświęcenie, odwagę i troskę o nasze zdrowie!
Co dalej?: Skany lub zdjęcia swoich prac wyślijcie do:
pani Aleksandry Kitowskiej a.kitowska@sphuta.edu.pl - Uczniowie SP
pani Anety Kokoszki a.kokoszka@sphuta.edu.pl - Przedszkolaki
Do kiedy? Czekamy na Wasze prace do 30.04.2020r.
Nadesłane skany lub zdjęcia prac planujemy przekazać do naszego Szpitala!
Ustalenia przekazane we wcześniejszym komunikacie dyrektora szkoły pozostają bez zmian.
1. Będziemy zamieszczać materiały na stronie szkoły, w swoich zakładkach w rytmie wyznaczonym przez ustalony na II semestr plan lekcji, dla każdej z klas i każdego nauczyciela. Materiały zamieszczać będziemy do godziny 10:00 w dniu, w którym realizowane są zajęcia.
Przy zamieszczaniu materiałów uwzględnimy ich objętość, stopień trudności, zróżnicujemy rodzaj pracy tak, by nie dominowała praca przed ekranem, pamiętać będziemy, że to nie jedyne lekcje w tym dniu dla dziecka.
2. Po zamieszczeniu materiałów:
Pozostaniemy online, do dyspozycji uczniów, rodziców, którzy mogą nam zadawać pytania, zgłaszać problemy.
W miarę możliwości czasowych, sprzętowych, sieciowych będziemy odpowiadać na te problemy za pomocą poczty, rozmów na skypie.
3. Ocenianie odbywać się będzie tyko w granicach obowiązujących w szkole zasad oceniania i z uwzględnieniem warunków, w jakich obecnie realizowane są zajęcia.
W nadchodzących tygodniach będziemy zwiększać ilość czasu poświęcanego na lekcje online z wykorzystaniem połączeń wideo, połączeń głosowych, grupowych czatów. Chcę by tego typu praca zajmowała od 40% do 50% czasu zdalnego nauczania tygodniowo.
Głównym miejscem zamieszczania materiałów do zajęć pozostaje strona internetowa szkoły, a głównym narzędziem do komunikacji i pracy online pozostaje Skype.
Wybór docelowej platformy, na której będą realizowane zajęcia online nie został dokonany. Wiemy, że nie będziemy rozwijać swojej działalności na platformie epodreczniki.pl. Platforma nie spełniła naszych oczekiwań. Testujemy inne rozwiązania oferowane przez firmę Google i planujemy uzyskać pełen dostęp do narzędzi oferowanych przez firmę Microsoft, która rozpoczęła współpracę z firmą Vulcan obsługującą dziennik elektroniczny.
Oczekujemy na zakupy sprzętu, który trafi do uczniów o utrudnionym dostępie do Internetu i nieposiadających urządzeń pozwalających na zdalną naukę. Zakupy realizuje Urząd Gminy.
Rodzicom planującym uzupełnienie sprzętu elektronicznego sugerujemy dodatkowy zakup słuchawek z mikrofonem. Znacznie poprawiają, jakość komunikacji grupowej.
Prosimy o stworzenie w miarę możliwości warunków do samodzielnej pracy uczniom w domu. Ważne jest wspieranie dzieci w samodzielnej pracy, mobilizowanie do systematycznego pobierania materiałów, stawiania się na zajęcia, odsyłania prac nauczycielom. Motywowanie do pracy.
W przypadku trudności prosimy o zgłaszanie ich wychowawcom klas. Warto skorzystać z porad specjalistów. Zachęcam do takich kontaktów. Szczegóły na stronie szkoły w zakładkach pedagog, psycholog.
Wszyscy nauczyciele czekają na Państwa informacje zwrotne na temat organizacji zdalnego nauczania w naszej szkole. Prosimy o kontaktowanie się w pierwszej kolejności bezpośrednio z nauczycielami przedmiotów, następnie z wychowawcami.
Ze mną najłatwiej jest skontaktować się na adres służbowy dyrektor@sphuta.edu.pl
Piotr Matzanke
Szanowni Państwo!
Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji Narodowej do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w szkołach. Stosowne rozporządzenie podpisano 09.04.2020 roku.
Dzisiaj 10.04.2020 roku Minister Edukacji Narodowej podpisał kolejne rozporządzenie. Na jego mocy Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, w uzgodnieniu z ministrem właściwym do spraw oświaty i wychowania, na 21 dni przed nowym terminem egzaminu, ogłosi komunikat w sprawie zmiany harmonogramu przeprowadzania egzaminów w roku szkolnym 2019/2020, w tym egzaminu ósmoklasisty w terminie głównym lub dodatkowym.
Ponadto Minister Edukacji ustalił, że postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych będzie przeprowadzane w nowych terminach określonych przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania. Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego, a także terminy składania dokumentów będą podawane do publicznej wiadomości na stronie internetowej men.gov.pl.
W związku z powyższym ustalenia przekazane we wcześniejszym komunikacie dyrektora szkoły pozostają bez zmian.
Piotr Matzanke
Moduł REKRUTACJA 2020/2021 został zmodyfikowany
Moduł REKRUTACJA 2020/2021 został zmodyfikowany
Szanowni Państwo,
W tym szczególnym czasie pragniemy złożyć Państwu oraz dzieciom najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Aby najbliższe dni dały Wam wytchnienie oraz przepełniły Was miłością i radością. Przesyłamy moc ciepłych myśli w Waszą stronę Drodzy Rodzice i Drogie Dzieci. WESOŁYCH ŚWIĄT!
Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z siedzibą w Cielechowiźnie.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.
Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.
Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.
Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!
Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.
Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.
Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.
Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.
Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!
Unikajcie miejsc publicznych!
Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!
Alternatywny link do pobierania arkuszy:
https://okemagazyn.blob.core.windows.net/e8probny/e8arkusze.html
Szanowni Państwo,
W dniach od 30 marca do 1 kwietnia odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty.
Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:
·30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 –język polski
·31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 –matematyka
·1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 –języki obce nowożytne
Wskazane jest, aby uczniowie –po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE –rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.
Szanowni Państwo,
Równolegle ze stroną szkolną ruszmy z działalnością na platformie ePodręczniki. W najbliższym czasie dostaniecie Państwo za pośrednictwem dziennika elektronicznego wiadomość zawierającą login i hasło do pierwszego logowania dla ucznia. Prosimy aby uczniowie zalogowali się zgodnie z poniższą instrukcją.
Szanowni Państwo!
Po trudnym pierwszym tygodniu porządkujemy swoją pracę w ciągu tygodnia i kolejnych, w następujący sposób.:
1. Będziemy zamieszczać materiały na stronie szkoły, w swoich zakładkach w rytmie wyznaczonym przez ustalony na II semestr plan lekcji, dla każdej z klas i każdego nauczyciela. (Można powiedzieć, że lekcje odbywać się będą zgodnie z planem ale zdalnie.) Materiały zamieszczać będziemy do godziny 10:00 w dniu, w którym realizowane są zajęcia.
2. Po zamieszczeniu materiałów:
3. Ocenianie odbywać się będzie tyko w granicach obowiązujących w szkole zasad oceniania i z uwzględnieniem warunków w jakich obecnie realizowane są zajęcia. W wielu miejscach odstąpimy od wystawiani ocen zastepując je informacją zwrotną.
Taki porządek pozwoli Państwu zaplanować i zorganizować Waszą pracę i naukę dzieci w domach.
Do środy wszyscy nauczyciele przeorganizują swoją pracę zgodnie z powyższymi ustaleniami.
Piotr Matzanke
Powered by aSc EduPage