Nawigacja

 • Komunikat Dyrektora Szkoły w sprawie ubezpieczenia

  Komunikat Dyrektora Szkoły w sprawie ubezpieczenia
 • Gala rozdania nagród w ogólnopolskim konkursie „40. Rocznica Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski – czy wiesz? Czy pamiętasz?”

  W minionym roku szkolnym dwaj nasi uczniowie: Konrad Miąsek i Jerzy Wnuk pod opieką p. Anny Woźniak, reprezentowali naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie „40. Rocznica Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski – czy wiesz? Czy pamiętasz?”, zorganizowanym przez Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Chłopcy w swojej kategorii otrzymali wyróżnienie. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 16.09.2019 r. w Sali Tronowej Domu Arcybiskupów w Warszawie przy ul. Miodowej. Uroczystość uświetnił swą obecnością kard. Kazimierz Nycz – arcybiskup metropolita warszawski, który na początku przywitał się z każdym przybyłym na galę, następnie wspólnie z przedstawicielami organizatora konkursu wręczył nagrody, po czym przybliżył zgromadzonym historię i przesłanie pierwszej pielgrzymki Papieża – Polaka do Ojczyzny. Na koniec jego eminencja zaprosił wszystkich na poczęstunek. Można też było pospacerować po ogrodach pałacowych.

  Katecheta, Irena Nowak

 • Dzień Adaptacyjny dla trzylatków
  27.08.2019 Zapraszamy dzieci z grupy trzylatków wspólnie z rodzicami w piątek 30 sierpnia w godzinach 16:00 - 18:00
 • SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI GRUP PRZEDSZKOLNYCH
  27.08.2019 Zapraszamy na spotkanie z wychowawcami grup. 29 sierpnia (czwartek) godzina 17:00.
 • Wprawka dla Przedszkolaka
  22.08.2019 Dla rodziców dzieci 3 i 4 letnich prezentujemy listę rzeczy, które należy przygotować:
 • Wyprawka do klasy pierwszej 2019/2020

  Piórnik: 
  • 2 ołówki 
  • temperówka 
  • gumka do mazania 
  • kredki ołówkowe 
  • nożyczki (bezpiecznie zakończone)
  • klej w sztyfcie
  • linijka
  • pisaki - 4 kolory
  • patyczki do liczenia


  Zeszyty:
  • 16 kartkowy w 3 kolorowe linie do edukacji polonistycznej
  • 16 kartkowy w kratkę (do edukacji matematycznej)
  • 16 kartkowy w kratkę - z danymi dziecka , jako dzienniczek


  Materiały plastyczne:
  • farby plakatowe
  • pędzle w dwóch rozmiarach-gruby i cienki 
  • pojemnik na wodę
  • kredki świecowe - Bambino
  • pastele 
  • plastelina
  • papier kolorowy
  • blok kolorowy zwykły - A-4
  • blok techniczny A-4 – kolorowy i biały
  • 2 tekturowe teczki
  Materiały plastyczne pozostają w klasie – proszę o ich podpisanie
   
  Strój na wych. fiz. - spodenki i koszulka, dres na chłodniejsze dni. 


  Obuwie na zmianę – o jasnej, bezpiecznej podeszwie, sznurowane lub na rzepę 


  Strój galowy: dziewczynki: biała bluzka, granatowa lub czarna spódnica, chłopcy: biała koszula, czarne lub granatowe spodnie .


  Środki czystości: chusteczki higieniczne


  Dodatkowe informacje:
  • Dzieci otrzymają podręczniki wypożyczone ze szkolnej biblioteki
  • Ćwiczenia do podręczników zostaną zakupione przez szkołę
  • Zeszyty prosimy obłożyć i podpisać na zewnątrz,
  • Dzieci nie przynoszą do szkoły niebezpiecznych zabawek oraz wartościowych rzeczy.


   

   

   

 • Wizyta uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Schronisku na Paluchu w Warszawie

  Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami Panią Dorotą Kamela i Panią Elżbietą Raszkowską odwiedzili Schronisko dla Zwierząt na Paluchu w Warszawie, zostawiając dla podopiecznych schroniska worki z karmą.  Wolontariusze wysłuchali  również pogadanki na temat "Jak nalezy zajmować się zwierzętami".

 • 10 czerwca 2019 - wycieczka klasy IV do Siedlec

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 10 czerwca 2019 - wycieczka klasy IV do Siedlec .

  Klasa IV wybrała się na wycieczkę do parku trampolin - Jumpout oraz do Trickolandii, które znajdują się na terenie Siedlec. Na trampolinach dzieci spędziły aż dwie godziny! To naprawdę wyczyn, biorąc pod uwagę obecnie panujący upał. Zabawa była przednia ale męcząca więc drugim punktem wycieczki była dużo spokojniejsza Trickolandia - gabinet iluzji. Dzieci odwiedzały różne pomieszczenia, w których mogły zrobić sobie ciekawe zdjęcia, jak również doznać złudzeń optycznych. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale cali i zdrowi, jak również bogatsi w nowe doświadczenia.

 • Pierwszy Turniej Rugby Tag o Puchar RC Mazovia

  Pierwszy Turniej Rugby Tag o Puchar RC Mazovia

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pierwszy Turniej Rugby Tag o Puchar RC Mazovia.

  11.05.2019 na „Orliku” w Hucie Mińskiej odbył się pierwszy - historyczny turniej dzieci w RUGBY TAG. Organizatorem turnieju była Nasza szkoła i Klub Rugby RC Mazovia Mińsk Mazowiecki. W turnieju wzięły udział drużyny z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im świętego Dominika Savio w Mińsku Mazowieckim, Szkoły Podstawowej im. księdza Antoniego Tyszki w Janowie, Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej oraz „dzika” drużyna składającą się z dzieci trenujących Rugby w klubie RC Mazovia. O tym jak zacięta była rywalizacja świadczy fakt, że o zwycięstwie zadecydowało jedno przyłożenie, dzięki któremu główne trofeum – puchar trafił do Naszej szkoły. Drugie miejsce przypadło drużynie z Janowa a trzecie Szkole Salezjańskiej z Mińska Mazowieckiego.  Czwarte miejsce zajęła „dzika” drużyna wspierana przez wypożyczonych zawodników z Huty Mińskiej (Kacpra, Macka i Radka), którzy zgodzili się rozgrywać mecze dla swojej drużyny i swoich młodszych kolegów.  Obecni na meczu zawodnicy drużyny RC Mazovia podkreślali zaangażowanie zawodników, postawę Fair Play a zgromadzeni kibice żywo reagowali na emocjonujące akcje indywidualne i zespołowe oraz efektowne przyłożenia. Wszystkim reprezentantom szkoły gratuluję walki i wyniku.

  Skład drużyny: Anna Bielecka, Kacper Łyczkowski, Maciek Książek, Łukasz Piekarski, Karol Podobas, Daniel Kubicki, Kuba Koszewski, Szymon Niewczas, Radek Patoleta, Paweł Ziędalski, Roksana Barańska.

  Link do wszystkich zdjęć z turnieju:

  https://drive.google.com/folderview?id=14b-HYriPA54wK7BJ2wUiPEVE2KyEW1EU

 • Konkurs zorganizowany w ramach kampanii "Nasz Wspólny Świat"
  04.05.2019

  Szkoła Specjalna w Ignacowie zorganizowała konkurs w ramach kampanii społecznej "Nasz Wspólny Świat". Celem konkursu było przygotowanie projektu koszulki. Klasa Va wzięła udział w konkursie i zdobyła wyróżnienie. Klasę reprezentowała Oliwia Wójcik. Serdecznie gratulujemy!

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs zorganizowany w ramach kampanii "Nasz Wspólny Świat" .

  Dorota Kamela

 • Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r..

  24.04.2019

  24 kwietnia o 500 spod szkoły w Hucie Mińskiej odjechał autokar z uczniami klas 4-8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum w stronę Gniezna. Rozpoczęła się trzydniowa, historyczna wycieczka do początków Państwa Polskiego. Wzięło w niej udział 43 uczniów i 5 opiekunów. Jechał z nami sprawdzony od lat i bardzo lubiany przez dzieci kierowca Pan Mariusz Parol. Zapowiadały się piękne dni, wręcz wymarzone na podóżowanie, zwiedzanie i poznawanie historycznych miesjc Polski.

  Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 1   Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 2      Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 3

  Do Gniezna dojechaliśmy ok. godziny 1030 i tam na wzgórzu Lecha u wrót Katedry Bolesława Chrobrego czekał już na nas nasz przewodnik Pan Przemysław Kujawski, który przez kolejne dni dzielił się z nami wiedzą historyczną, przyrodniczą i życiową. Zwiedziliśmy katedrę i jej podziemia oraz przepiękny skarbiec. Zatrzymaliśmy się na dłużej przy zabytkowych i niepowtarzalnych Drzwiach Gnieźnieńskich.

  Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 4  Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 5

  Wszyscy wdrapaliśmy się na taras widokowy, by podziwiać Gniezno i okolice. Następnie udaliśmy się do muzeum Początków Państwa Polskiego i tam pośród wystaw i eksponatów oglądaliśmy 3 filmy edukacyjne, opisujące historię tego rejonu. Dowiedzieliśmy się, że Chrzest Polski mógł odbyć się w Gnieźnie, ale też w Poznaniu i Ostrowie Lednickim. Przewodnik pokazał nam fakty przemawiające za każdym z tych miejsc, które zwiedzaliśmy. Ostatnim punktem programu, nieco zmieniającym klimat historyczny, było obejrzenie największej w Polsce parowozowni, znajdującej się w Gnieźnie. Uczniowie nasi mieli możliwość obejrzenia ogromnego kompleksu kolejowego - unikatu na skalę europejską.

  Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 6 Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 7 Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 8

  Na obiadokolację i punkt noclegowy dotarliśmy o godzinie 1800 do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gozdawie. Po pysznym posiłku rozpakowaliśmy się w pokojach i kto miał ochotę mógł skorzystać z sali sportowej. Zajęcia poprowadziła Pani Dorota Kamela. Inni uczniowie skorzystali z pięknej pogody i wokół ośrodka porozkładali koce i na nich odpoczywali.

  25 kwietnia dzień rozpoczął się od pobudki i pysznego śniedania. Pierwszym punktem był dojazd i zwiedzanie Ostrowa Lednickiego. Zobaczyliśmy miejsce możliwego Chrztu Polski, a następnie przepłyneliśmy promem na wyspę z Palatium Mieszka I, zobaczyliśmy ruiny babtysterium i wielką rybę - symbol zlotów młodzieży w Lednicy.

  Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 9 Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 10 Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 11 Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 12

  Następnie pojechaliśmy do Poznania, by zobaczyć trykające Koziołki na Ratuszu, przepiękną starówkę i sukiennice Poznania. Miło spędziliśmy czas, kupiliśmy pamiątki i pyszne rogale marcińskie. Kto miał chwilę to szukał króli poznańskich, ukrytych na rynku.

  Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 13 Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 14 Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 15

  Ostatnim punktem była wizyta w palmiarni, w której oglądaliśmy motyle z ostatniego wylęgu, palmy i ezotyczne rośliny oraz wystawy tematyczne: motyli, chrabąszczy, skorpionów i pająków. W jednym z pawilonów oglądaliśmy ryby tropikalne Azji, Afryki oraz Ameryki Północnej i Południowej.

  Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 16   Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 17  Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 18

  Późnym popołudniem dotarliśmy na pyszny posiłek. Uczniowie odpoczywali na terenie ośrodka lub korzytali z zajęć sportowych.

  Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 19

  26 kwietnia dzień rozpoczął się bardzo wcześnie. Pobudka o 600, potem śniadanie i wyjazd 730, by dojechać do Biskupina. Zwiedzaliśmy różne osady: najwcześniejszą - neolityczną, potem łużycką. Obejrzeliśmy chaty, obejścia i sprzęty codziennego użytku. Poznaliśmy historię plemion żyjązych w tych miejscach i podziwialiśmy dotąd zachowane zabytki kultury polskiej.

  Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 20 Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 21 Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r.. - Obrazek 22

  Potem pojechaliśmy do Kruszwicy, by wejść na Mysią Wieżę by podziwiać widoki i jezioro Gopło, które wyglada jak szeroka rzeka.Tutaj też zjedliśmy pyszny obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Huty Mińskiej. Do szkoły dotarliśmy o odzinie 2000.

  Opracowała: Hanna Biedruna-Kudź. Zdjęcia Dorota Kamela.

 • Strajk - zbliża się wznowienie zajęć.

  Strajk - zbliża się wznowienie zajęć.
  25.04.2019

  Szanowni Państwo po przeanalizowaniu sytuacji stwierdzam, że jutro - to jest  26.04.2019 (w piątek) trwa strajk nauczycieli. Jutro nie ma możliwości zorganizowania jakichkolwiek zajęć w szkole podstawowej i oddziałach przedszkolnych. Pod względem formalnym to będzie ostatni dzień kiedy prowadzenie akcji strajkowej jest możliwe.

  W związku z tym rozpoczęcie zajęć w szkole podstawowej i przedszkolu z całą pewnością nastąpi  w poniedziałek 29.04.2019.

  Zgodnie z poprzednimi ustaleniami do przekazywania informacji rodzicom na temat przerwania lub zakończenia akcji strajkowej, upoważnieni są wyłącznie dyrektor szkoły i wychowawcy klas.

  Jednocześnie potwierdzam, że w dniu dzisiejszym to jest 25.04.2019 o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców zainteresowanych obecną sytuacją.

  Dyrektor Szkoły w Hucie Mińskiej Piotr Matzanke

 • Strajk kolejny dzień

  Strajk kolejny dzień
  23.04.2019

  Szanowni Państwo do godziny 21.00 nie udało się uzyskać żadnych informacji, które dawałyby nadzieję na rozpoczęcie zajęć od dnia jutrzejszego. Wciąż nie ma możliwości organizowania jakichkolwiek zajęć dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych w szkole podstawowej i oddziałach przedszkolnych.

  Zgodnie z poprzednimi ustaleniami do przekazywania informacji rodzicom na temat przerwania lub zakończenia akcji strajkowej, upoważnieni są wyłącznie dyrektor szkoły i wychowawcy klas. Kolejne informacje przekazywane będą w sposób ustalony we wcześniejszych komunikatach.

  W przypadku zmiany sytuacji będziecie Państwo o tym natychmiast informowani.

  Jednocześnie zapraszam zainteresowanych sytuacją rodziców na spotkanie w dniu 25.04.2019 na godzinę 18:00.

  Dyrektor Szkoły w Hucie Mińskiej Piotr Matzanke

 • Strajk nauczycieli

  Strajk nauczycieli
  12.04.2019

  Informuję, że zaplanowane egzaminy na koniec gimnazjum odbyły się w wyznaczonych terminach. Potwierdzam, że zaplanowane egzaminy na koniec szkoły podstawowej odbędą się również zgodnie z harmonogramem.

  Przypominam, że

  • w czasie trwania egzaminów na koniec szkoły podstawowej tj. od 15-17.04.2019 wszyscy uczniowie mają dni wolne od zajęć lekcyjnych,
  • od dnia 18.04 do 23.04.2019 w szkole trwać będzie  przerwa świąteczna.

  Jednocześnie informuję, że w związku trwającą akcją strajkową, nie ma możliwości organizowania jakichkolwiek zajęć dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych w szkole podstawowej i oddziałach przedszkolnych. Żadne informacje nie pozwalają mi określić przypuszczalnej daty zakończenia strajku.

  Zgodnie z poprzednimi ustaleniami do przekazywania informacji rodzicom na temat przerwania lub zakończenia akcji strajkowej, upoważnieni są wyłącznie dyrektor szkoły i wychowawcy klas. Kolejne informacje przekazywane będą w sposób ustalony we wcześniejszych komunikatach.

  Dyrektor Szkoły w Hucie Mińskiej Piotr Matzanke

 • Strajk nauczycieli - dzień 1

  Strajk nauczycieli - dzień 1
  08.04.2019

  Zgodnie z przewidywaniami w dniu dzisiejszym nauczyciele Szkoły w Hucie Mińskiej przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. W związku z powyższym w szkole podstawowej i oddziałach przedszkolnych nie ma możliwości organizowania jakichkolwiek zajęć dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych.

  Potwierdzam, że:

  Rekolekcje zaplanowane na 11 i 12 zostały ostatecznie przełożone na godziny popołudniowe.

  Ponadto oświadczam ponownie, że:

  Egzaminy na koniec szkoły podstawowej i gimnazjum odbędą się w wyznaczonych terminach i zgodnie z przyjętym harmonogramem.  

  Kolejne informacje przekazywane będą w sposób ustalony we wcześniejszych komunikatach.

   

  Dyrektor Szkoły w Hucie Mińskiej Piotr Matzanke

 • Strajk nauczycieli

  Strajk nauczycieli
  05.04.2019

  Po analizie dostępnych na godzinę 16:00 informacji zawiadamiam, że:

  1. W związku rozpoczynającą się od dnia 08.04.2019 akcją strajkową, w czasie jej trwania nie będzie możliwości zorganizowania jakichkolwiek zajęć dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych w szkole podstawowej i oddziałach przedszkolnych, dlatego zwracam się do wszystkich rodziców z prośbą o zabezpieczenie dzieciom opieki w okresie od 08.04.2019 do zakończenia protestu.
  2. Potwierdzam, że zaplanowane egzaminy na koniec szkoły podstawowej i gimnazjum odbędą się w wyznaczonych terminach.
  3. Uprzedzam, że zwróciłem się do Proboszcza Parafii MBNP w Hucie Mińskiej księdza Wojciecha Pancewicza o przełożenie zaplanowanych na 11 i 12 kwietnia rekolekcji na godziny popołudniowe - niezależnie od rozwoju sytuacji strajkowej.
  4. Zgodnie z poprzednimi ustaleniami do przekazywania informacji rodzicom na temat rozpoczęcia, przerwania lub zakończenia akcji strajkowej, upoważnieni są wyłącznie dyrektor szkoły i wychowawcy klas. Kolejne informacje przekazywane będą w sposób ustalony we wcześniejszych komunikatach.

  Dyrektor Szkoły w Hucie Mińskiej Piotr Matzanke

 • PODSUMOWANIE I SEMESTRU

  PODSUMOWANIE I SEMESTRU
  13.02.2019

  Czas płynie szybko i nawet się nie spostrzegliśmy, kiedy minął I semestr. Nadszedł więc czas podsumowań. W tym roku szkolnym mamy się czym chwalić, gdyż nasi uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby ich wyniki były jak najwyższe. Aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce najlepszych uczniów w szkole, trzeba było uzyskać średnią z ocen aż 5,14 lub wyżej, a więc poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Nasza najlepsza dziesiątka to: Kacper Romanyszyn (kl. VII), Klaudia Dziuszko (kl. Vb), Julia Niziuk (kl. III gimnazjum), Wiktoria Kowalska (kl. IV), Karol Podobas (kl. IV), Patrycja Tylkowska (kl. IV), Wiktoria Gajowniczek (kl. Vb), Zuzanna Walczak (kl. Vb), Oliwia Wójcik (kl. Va) oraz Natalia Stosio (kl. III). Najlepszą klasą w szkole pod względem wyników w nauce okazała się klasa IV ze średnią 4,50, zaraz za nimi uplasowała się klasa VII ze średnią 4,49, zaś trzecie miejsce zajęła klasa Vb, która uzyskała średnią 4,33. Pod względem zachowania najlepsi okazali się uczniowie kl. Vb, zaraz za nimi kl. IV oraz kl. Va. Najwyższą frekwencję osiągnęła klasa VI, na drugim miejscu znalazła się klasa IV, zaś na trzecim klasa 2. Wszystkim najlepszym gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów. Jesteśmy dumni z naszych prymusów! 

 • PODSUMOWANIE I SEMESTRU
  08.03.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PODSUMOWANIE I SEMESTRU.

 • PODSUMOWANIE I SEMESTRU
  08.03.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PODSUMOWANIE I SEMESTRU.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z/s w Cielechowiźnie
  Cielechowizna 1a, 05-300 Mińsk Mazowiecki
 • 25 758 49 78

Galeria zdjęć