• DRUGI MIESIĄC - DRUGA WYCIECZKA UCZNIÓW Z HUTY MIŃSKIEJ.
          • DRUGI MIESIĄC - DRUGA WYCIECZKA UCZNIÓW Z HUTY MIŃSKIEJ.

          • Na ten rok szkolny zaplanowaliśmy wycieczkę do Pacanowa i Sandomierza, jednak nasi uczniowie, pamiętając wyjazdy do Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji GWAREK w Pięknej Górze, wręcz wymusili kolejny już 4 wyjazd na Mazury. W sercu Mazur, w lesie nad jeziorem Tajty znajduje się nowoczesny ośrodek, który przyciąga młodych i starszych do aktywnego wypoczynku i nauki. Gwarek oferuje zajęcia grupowe i kadrę animatorów na bardzo wysokim poziomie oraz niezmiernie ciekawe, nowoczesne i pomysłowe zajęcia na każdą chwilę. Tu nawet jak pada deszcz to dzieci się nie nudzą. Opiekunowie - Pani Hanna Jackiewicz i Pani Hanna Biedruna-Kudź oraz kierownik wycieczki - Pani Hanna Jędrasik za każdym razem wybierają inne zajęcia i nawet jeżeli niektóre z nich się pokrywają, to i tak animatorzy prowadzą je inaczej. Ta wycieczka odbyła się 10 i 11 października 2019 roku dzięki naszym uczniom i hojności rodziców, którzy puścili swoje pociechy na podbój Mazur trzy tygodnie po pierwszej wycieczce.

            Jak zawsze zbiórka skoro świt. Pod szkołą podstawową w Hucie Mińskiej zebrali się uczniowie, rodzice i nauczyciele oczekując na swojego kierowcę Pana Mariusza Parola. Ruszyliśmy w deszczu i tak też upływała nam podróż, ale nie traciliśmy ducha, bo od lat już wiemy, że tam pogoda jest zawsze na plus. W tym roku przybyliśmy do ośrodka statkiem, opływając Giżycko jeziorami: Niegocin, Kisajno i Tajty oraz kanałami, które łączą te jeziora. Na statku Pani przewodnik, która była nauczycielem, przywitała nas gorącą herbatą, za co uczniowie byli jej bardzo wdzięczni. Pani opowiedziała historię Giżycka oraz zapoznała uczniów z bezpiecznym zachowaniem się na statkach podczas pływania po jeziorach mazurskich. Najmłodsi uczniowie przetrenowali zakładanie kapoków i kamizelek ratunkowych. Plaża i pomost w Gwarku przywitały nas słonecznie. Zostaliśmy zakwaterowani w bardzo ładnych i czystych pokojach, a następnie zeszliśmy na przepyszny obiad w restauracji ośrodka. Śniadania i kolacje są tu zawsze podawane na zasadzie szwedzkiego stołu, czyli każdy sam decyduje ile i co nałoży sobie na talerz. Dozwolone są też dokładki.
            Planowane zajęcia pierwszego dnia odbyły się w 2 grupach. Uczniowie brali udział w zajęciach szalonego laboranta, które pokazały tajemnice otaczającego świata, ciekawe eksperymenty i zajęciach kucharskich, na których w grupkach piekli własne pizze. Chętnych do łączenia i wygniatania ciasta było wielu. Radości i pomysłów strojenia i doprawiania było jeszcze więcej. Wytwory swoich własnych pomysłów uczniowie mogli zjeść ze smakiem lub poczęstować kadrę i obsługę hotelu. Na wieczór nasza grupa miała zaplanowane podchody na terenie ośrodka, więc prowadzący podzielili ją na 4 grupy, a odpowiedzialnymi za każdą grupę zrobili uczniów z klasy 8, którzy spisali się doskonale. W dwóch grupach byli też nauczyciele, którzy szczególną opieką otoczyli najmłodszych uczestników. Zadań do rozwiązania każda grupa miała 5, udało się rozwiązać prawie wszystkie i każda z grup ukończyła podchody. Na koniec odtańczyliśmy taniec zwycięstwa i w dobrych nastrojach udaliśmy się do pokoi, by się umyć i położyć. Jednak emocje tak mocno odbiły się na naszych uczestnikach, że jednym trudno było usnąć, a inni "padli" ze zmęczenia. Tej nocy telefony także nie przeszkadzały właścicielom odpoczywać, bo spokojnie złożone w koszyku kierownika wycieczki, czekały na dzień następny.

            Nowy dzień skąpany w słońcu obudził nas raniutko. Wypoczęci, częściowo spakowani udaliśmy się na śniadanie, a potem na zajęcia. Jedna z grup zmagała się na parku linowym, gdy druga uczestniczyła w zajęciach pierwszej pomocy. Potem była zmiana. Ci, którzy nie mieli tyle odwagi i możliwości na parku linowym, wygrzewali się w słońcu, na leżakach przy pomoście. Po obiedzie pozostawiliśmy ten przyjazny Ośrodek Gwarek i ruszyliśmy do Giżycka do Twierdzy BOYEN - największego zabytku Mazur. Ten strategiczny obiekt wojskowy w przesmyku między jeziorami: Niegocin i Kisajno liczył około 3000 żołnierzy i stanowił ważny punkt strategiczny. Tam też znajduje się zabytkowy most obrotowy Giżycko z XIX wieku, a dokładnie na kanale Łuczańskim i jest jednym z dwóch takich w Europie. Ma 20 m długości, 8 m szerokości i ruchome przęsło. Jego innowacyjność polegała na sposobie zwodzenia w bok, a nie do góry. Waży 100 ton, a może go obrócić jeden człowiek. Żeby przepłynąć tym kanałem trzeba zatrzymać ruch na moście. Jest on otwierany zgodnie z rozkładem.

            W Giżycku weszliśmy jeszcze na Wieżę Ciśnień i przespacerowaliśmy się po najdłuższym molo w Polsce. Jeszcze w słońcu opuściliśmy Giżycko i udaliśmy się na pyszną obiadokolację do Łomży. Do Huty szczęśliwie dotarliśmy o 21.10. Kolejny wyjazd udał się, było super. Brawo dzieciaki. 

            Opracowała HBK.

        • WYCIECZKA INTEGRACYJNA PACANÓW - SANDOMIERZ.
          • WYCIECZKA INTEGRACYJNA PACANÓW - SANDOMIERZ.

          • TAKIEJ WYCIECZKI JESZCZE NIE BYŁO ?!!??

            Wyruszyliśmy jak zawsze skoro świt spod naszej szkoły - SP w Hucie Mińskiej. Wszystkie dzieci razem z rodzicami były punktualnie i nie musieliśmy na nikogo czekać. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas: 4, 5, 6b, 7, 8 oraz uczniowie klasy integracyjnej 6a. Na tej wycieczce byli uczniowie ze specjalnymi potrzebami, którzy pod opieką wykwalifikowanej kadry i pedagoga szkoły po raz pierwszy mogli uczestniczyć w wycieczce z noclegiem. Uczniowie klasy 6a wraz z wychowawcą Panią Hanną Biedruna-Kudź, Panią Dorotą Kamela już kilkakrotnie uczestniczyli w takich wyjazdach, ale dla niektórych uczniów to był pierwszy taki wyjazd. Ponadto opiekę sprawowała jeszcze Pani Hanna Jędrasik - wychowawca klasy 4 i Pani Hanna Jackiewicz - wychowawca klasy 5, Pan Mariusz Parol i wieloletni przewodnik Pan Jan Gardecki. Nasz przewodnik jechał z nami od Huty Mińskiej, bawił nas opowieściami i ciekawymi historiami regionów, które mijaliśmy oraz rozpalił w nas chęć śpiewania. Sam śpiewał chętnie i ochoczo, zainspirowało to naszych uczniów i cała podróż upłynęła w radosnej atmosferze wspólnych śpiewów. Chętnych do karaoke nie było końca. Wszystkich uczestników wycieczki było 51, w tym 45 uczniów i 6 opiekunów. Pierwszym punktem programu było Interaktywne Centrum Nauki Leonardo da Vinci, ale po drodze zatrzymaliśmy się przy Dębie BARTEK, jednym z najstarszych i najbardziej znanych drzew w Polsce. Centrum Leonarda da Vinci przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Uczniowie mogli uczestniczyć we wszystkich atrakcjach tego centrum nauki, doświadczyć i skorzystać z każdego punktu i eksponatu. Nauka ogarnęła nie tylko uczniów, ale też i dorosłych. Dzieci mogły "dotknąć" świata i tajemnic przyrody. Następnie udaliśmy się do Chęcin, by zwiedzić zamek królowej Bony i przechadzać się po korytarzach, którymi podążali kiedyś królowie. Zamek Królewski w Chęcinach stanowił jeden z dwóch ważnych elementów historycznych naszej wycieczki. Ostatnim punktem dnia było zwiedzanie Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Tam uczestniczyliśmy w pokazie znanych bajek, zaprzyjaźniliśmy się z Koziołkiem Matołkiem, który zaprosił uczniów na przepiękne i artystyczne zdjęcia.

            Około godziny 18.00 dojechaliśmy do punktu zakwaterowania w Hotelu Wiśniewski w Kraśniowie. Kolację zjedliśmy w hotelowej restauracji i tam uczniowie zaprezentowali umiejętność spożywania posiłków w miejscach publicznych. Tam uczniowie w większości dostali pokoje dwuosobowe. Wrażenia tak bardzo odbiły się na naszych najmłodszych uczestnikach, że o 22.00 uczniowie praktycznie spali.

            Wypoczynek to ważna sprawa i dlatego, żeby uczniowie mieli komfort snu i nikt im nie przeszkadzał, ich telefony nocą odpoczywają u opiekunów wycieczki. Rano wracają do właścicieli. Na szczególną pochwałę zasługuje integracja całej klasy 8, która na wieczór oraz podróż autokarem zaplanowała wspólne gry i zabawy integracyjne: mafia, UNO, inteligencja. To klasa, która potrafi zająć się sama sobą i nie przeszkadzać, ale i zaopiekować się młodszymi kolegami.

            Kolejny dzień zaczęliśmy od pysznego śniadania, wykwaterowania z bardzo przyjemnego hotelu i ruszyliśmy dalej. Kolejny punkt na mapie historycznej Polski naszych szkolnych wycieczek to Zamek Krzyżtopór i jego ruiny. W latach świetności była to jedna z najpiękniejszych i najbardziej okazałych budowli w ówczesnej Polsce, najbardziej okazały zamek w Europie dopóki nie powstał WERSAL. Od 2018 r. uznany jako pomnik historii. Ostatnim punktem wycieczki był Sandomierz - przepiękne miasto. Zwiedzaliśmy to miasto Podziemną Trasą Turystyczną, oglądając piwnice, winiarnie i składy oraz Ratusz, wieżę, Rynek. Weszliśmy do podziemi przy Rynku, a wyszliśmy w budynku Ratusza. Obejrzeliśmy Muzeum Ojca Mateusza, byliśmy na planie filmowym: w kuchni u Natalii, w areszcie u Mietka, na posterunku, w kaplicy i na plebani. Powitały nas prawie jak żywe woskowe postacie filmowe. Kupiliśmy pamiątki z Sandomierza, zjedliśmy obiad w ekskluzywnej restauracji "Pod ciżemką" i ruszyliśmy z powrotem do Huty Mińskiej. Postawa naszych uczniów w restauracji została zauważona przez obsługę i wszyscy nasi uczniowie, a szczególnie czwartoklasiści, zostali pochwaleni za kulturę spożywania posiłków oraz oczekiwanie, aż wszyscy przy stoliku dostaną talerze. Wycieczka się udała. Było super.  Wróciliśmy punktualnie o 20.00 i na pochwałę zasługują rodzice i opiekunowie, którzy na czas odebrali swoje pociechy. Brawo rodzice. Mamy super dzieciaki.

            Opracowała HBK

        • Kultura włączania
          • Kultura włączania

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kultura włączania.

            Kultura włączania” to projekt realizowany przez miasto Mińsk Mazowiecki i Mazowiecki Instytut Kultury. Ma on na celu budowanie wśród społeczeństwa świadomości o potrzebach ludzi niepełnosprawnych, ich obecnościwśród nas i barierach z jakimi się spotykają. W ramach projektu, dnia 12 września 2019r. odbyła się impreza pod hasłem „Rugby dla wszystkich,” której byliśmy współorganizatorami. Głównym punktem imprezy był mecz warszawskiej drużyny rugby na wózkach „4 KINGS.” Również nasza szkolna drużyna rugby, prowadzona przez Pana Dyrektora Piotra Matzanke, rozegrała mecz z zaprzyjaźnioną drużyną ze szkół salezjańskich. Dzięki tej imprezie mogliśmy pokazać w jaki sposób możemy włączać dzieci i młodzież do wspólnej działalności z osobami niepełnosprawnymi. Na koniec imprezy panowie na wózkach dzielili się z uczniami swoimi przeżyciami i doświadczeniami oraz chętnie odpowiadali na zadawane im pytania. Całe spotkanie przebiegało w atmosferze przyjaźni.

        • Zaproszenie do udziału w bezpłatnym projekcie
          • Zaproszenie do udziału w bezpłatnym projekcie

          • Szanowni Państwo,

            Mając na uwadze coraz bardziej powszechny problem otyłości wśród najmłodszych dzieci, SPZOZ w Mińsku Mazowieckim przystąpił ro realizacji projektu dedykowanego dzieciom zmagającym się z problemem otyłości.

          • Gala rozdania nagród w ogólnopolskim konkursie „40. Rocznica Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski – czy wiesz? Czy pamiętasz?”

          • W minionym roku szkolnym dwaj nasi uczniowie: Konrad Miąsek i Jerzy Wnuk pod opieką p. Anny Woźniak, reprezentowali naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie „40. Rocznica Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski – czy wiesz? Czy pamiętasz?”, zorganizowanym przez Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Chłopcy w swojej kategorii otrzymali wyróżnienie. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 16.09.2019 r. w Sali Tronowej Domu Arcybiskupów w Warszawie przy ul. Miodowej. Uroczystość uświetnił swą obecnością kard. Kazimierz Nycz – arcybiskup metropolita warszawski, który na początku przywitał się z każdym przybyłym na galę, następnie wspólnie z przedstawicielami organizatora konkursu wręczył nagrody, po czym przybliżył zgromadzonym historię i przesłanie pierwszej pielgrzymki Papieża – Polaka do Ojczyzny. Na koniec jego eminencja zaprosił wszystkich na poczęstunek. Można też było pospacerować po ogrodach pałacowych.

            Katecheta, Irena Nowak

          • Wyprawka do klasy pierwszej 2019/2020

          • Piórnik: 
            • 2 ołówki 
            • temperówka 
            • gumka do mazania 
            • kredki ołówkowe 
            • nożyczki (bezpiecznie zakończone)
            • klej w sztyfcie
            • linijka
            • pisaki - 4 kolory
            • patyczki do liczenia


            Zeszyty:
            • 16 kartkowy w 3 kolorowe linie do edukacji polonistycznej
            • 16 kartkowy w kratkę (do edukacji matematycznej)
            • 16 kartkowy w kratkę - z danymi dziecka , jako dzienniczek


            Materiały plastyczne:
            • farby plakatowe
            • pędzle w dwóch rozmiarach-gruby i cienki 
            • pojemnik na wodę
            • kredki świecowe - Bambino
            • pastele 
            • plastelina
            • papier kolorowy
            • blok kolorowy zwykły - A-4
            • blok techniczny A-4 – kolorowy i biały
            • 2 tekturowe teczki
            Materiały plastyczne pozostają w klasie – proszę o ich podpisanie
             
            Strój na wych. fiz. - spodenki i koszulka, dres na chłodniejsze dni. 


            Obuwie na zmianę – o jasnej, bezpiecznej podeszwie, sznurowane lub na rzepę 


            Strój galowy: dziewczynki: biała bluzka, granatowa lub czarna spódnica, chłopcy: biała koszula, czarne lub granatowe spodnie .


            Środki czystości: chusteczki higieniczne


            Dodatkowe informacje:
            • Dzieci otrzymają podręczniki wypożyczone ze szkolnej biblioteki
            • Ćwiczenia do podręczników zostaną zakupione przez szkołę
            • Zeszyty prosimy obłożyć i podpisać na zewnątrz,
            • Dzieci nie przynoszą do szkoły niebezpiecznych zabawek oraz wartościowych rzeczy.


             

             

             

          • 10 czerwca 2019 - wycieczka klasy IV do Siedlec

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 10 czerwca 2019 - wycieczka klasy IV do Siedlec .

            Klasa IV wybrała się na wycieczkę do parku trampolin - Jumpout oraz do Trickolandii, które znajdują się na terenie Siedlec. Na trampolinach dzieci spędziły aż dwie godziny! To naprawdę wyczyn, biorąc pod uwagę obecnie panujący upał. Zabawa była przednia ale męcząca więc drugim punktem wycieczki była dużo spokojniejsza Trickolandia - gabinet iluzji. Dzieci odwiedzały różne pomieszczenia, w których mogły zrobić sobie ciekawe zdjęcia, jak również doznać złudzeń optycznych. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale cali i zdrowi, jak również bogatsi w nowe doświadczenia.

        • Pierwszy Turniej Rugby Tag o Puchar RC Mazovia
          • Pierwszy Turniej Rugby Tag o Puchar RC Mazovia

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pierwszy Turniej Rugby Tag o Puchar RC Mazovia.

            11.05.2019 na „Orliku” w Hucie Mińskiej odbył się pierwszy - historyczny turniej dzieci w RUGBY TAG. Organizatorem turnieju była Nasza szkoła i Klub Rugby RC Mazovia Mińsk Mazowiecki. W turnieju wzięły udział drużyny z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im świętego Dominika Savio w Mińsku Mazowieckim, Szkoły Podstawowej im. księdza Antoniego Tyszki w Janowie, Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej oraz „dzika” drużyna składającą się z dzieci trenujących Rugby w klubie RC Mazovia. O tym jak zacięta była rywalizacja świadczy fakt, że o zwycięstwie zadecydowało jedno przyłożenie, dzięki któremu główne trofeum – puchar trafił do Naszej szkoły. Drugie miejsce przypadło drużynie z Janowa a trzecie Szkole Salezjańskiej z Mińska Mazowieckiego.  Czwarte miejsce zajęła „dzika” drużyna wspierana przez wypożyczonych zawodników z Huty Mińskiej (Kacpra, Macka i Radka), którzy zgodzili się rozgrywać mecze dla swojej drużyny i swoich młodszych kolegów.  Obecni na meczu zawodnicy drużyny RC Mazovia podkreślali zaangażowanie zawodników, postawę Fair Play a zgromadzeni kibice żywo reagowali na emocjonujące akcje indywidualne i zespołowe oraz efektowne przyłożenia. Wszystkim reprezentantom szkoły gratuluję walki i wyniku.

            Skład drużyny: Anna Bielecka, Kacper Łyczkowski, Maciek Książek, Łukasz Piekarski, Karol Podobas, Daniel Kubicki, Kuba Koszewski, Szymon Niewczas, Radek Patoleta, Paweł Ziędalski, Roksana Barańska.

            Link do wszystkich zdjęć z turnieju:

            https://drive.google.com/folderview?id=14b-HYriPA54wK7BJ2wUiPEVE2KyEW1EU

          • Integracyjna szkolna wycieczka "Szlakiem Piastowskim" w dniach 24-26.04.2019r..

          • 24 kwietnia o 500 spod szkoły w Hucie Mińskiej odjechał autokar z uczniami klas 4-8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum w stronę Gniezna. Rozpoczęła się trzydniowa, historyczna wycieczka do początków Państwa Polskiego. Wzięło w niej udział 43 uczniów i 5 opiekunów. Jechał z nami sprawdzony od lat i bardzo lubiany przez dzieci kierowca Pan Mariusz Parol. Zapowiadały się piękne dni, wręcz wymarzone na podóżowanie, zwiedzanie i poznawanie historycznych miesjc Polski.

                   

            Do Gniezna dojechaliśmy ok. godziny 1030 i tam na wzgórzu Lecha u wrót Katedry Bolesława Chrobrego czekał już na nas nasz przewodnik Pan Przemysław Kujawski, który przez kolejne dni dzielił się z nami wiedzą historyczną, przyrodniczą i życiową. Zwiedziliśmy katedrę i jej podziemia oraz przepiękny skarbiec. Zatrzymaliśmy się na dłużej przy zabytkowych i niepowtarzalnych Drzwiach Gnieźnieńskich.

             

            Wszyscy wdrapaliśmy się na taras widokowy, by podziwiać Gniezno i okolice. Następnie udaliśmy się do muzeum Początków Państwa Polskiego i tam pośród wystaw i eksponatów oglądaliśmy 3 filmy edukacyjne, opisujące historię tego rejonu. Dowiedzieliśmy się, że Chrzest Polski mógł odbyć się w Gnieźnie, ale też w Poznaniu i Ostrowie Lednickim. Przewodnik pokazał nam fakty przemawiające za każdym z tych miejsc, które zwiedzaliśmy. Ostatnim punktem programu, nieco zmieniającym klimat historyczny, było obejrzenie największej w Polsce parowozowni, znajdującej się w Gnieźnie. Uczniowie nasi mieli możliwość obejrzenia ogromnego kompleksu kolejowego - unikatu na skalę europejską.

            Na obiadokolację i punkt noclegowy dotarliśmy o godzinie 1800 do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gozdawie. Po pysznym posiłku rozpakowaliśmy się w pokojach i kto miał ochotę mógł skorzystać z sali sportowej. Zajęcia poprowadziła Pani Dorota Kamela. Inni uczniowie skorzystali z pięknej pogody i wokół ośrodka porozkładali koce i na nich odpoczywali.

            25 kwietnia dzień rozpoczął się od pobudki i pysznego śniedania. Pierwszym punktem był dojazd i zwiedzanie Ostrowa Lednickiego. Zobaczyliśmy miejsce możliwego Chrztu Polski, a następnie przepłyneliśmy promem na wyspę z Palatium Mieszka I, zobaczyliśmy ruiny babtysterium i wielką rybę - symbol zlotów młodzieży w Lednicy.

            Następnie pojechaliśmy do Poznania, by zobaczyć trykające Koziołki na Ratuszu, przepiękną starówkę i sukiennice Poznania. Miło spędziliśmy czas, kupiliśmy pamiątki i pyszne rogale marcińskie. Kto miał chwilę to szukał króli poznańskich, ukrytych na rynku.

            Ostatnim punktem była wizyta w palmiarni, w której oglądaliśmy motyle z ostatniego wylęgu, palmy i ezotyczne rośliny oraz wystawy tematyczne: motyli, chrabąszczy, skorpionów i pająków. W jednym z pawilonów oglądaliśmy ryby tropikalne Azji, Afryki oraz Ameryki Północnej i Południowej.

               

            Późnym popołudniem dotarliśmy na pyszny posiłek. Uczniowie odpoczywali na terenie ośrodka lub korzytali z zajęć sportowych.

            26 kwietnia dzień rozpoczął się bardzo wcześnie. Pobudka o 600, potem śniadanie i wyjazd 730, by dojechać do Biskupina. Zwiedzaliśmy różne osady: najwcześniejszą - neolityczną, potem łużycką. Obejrzeliśmy chaty, obejścia i sprzęty codziennego użytku. Poznaliśmy historię plemion żyjązych w tych miejscach i podziwialiśmy dotąd zachowane zabytki kultury polskiej.

            Potem pojechaliśmy do Kruszwicy, by wejść na Mysią Wieżę by podziwiać widoki i jezioro Gopło, które wyglada jak szeroka rzeka.Tutaj też zjedliśmy pyszny obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Huty Mińskiej. Do szkoły dotarliśmy o odzinie 2000.

            Opracowała: Hanna Biedruna-Kudź. Zdjęcia Dorota Kamela.

        • Strajk - zbliża się wznowienie zajęć.
          • Strajk - zbliża się wznowienie zajęć.

          • Szanowni Państwo po przeanalizowaniu sytuacji stwierdzam, że jutro - to jest  26.04.2019 (w piątek) trwa strajk nauczycieli. Jutro nie ma możliwości zorganizowania jakichkolwiek zajęć w szkole podstawowej i oddziałach przedszkolnych. Pod względem formalnym to będzie ostatni dzień kiedy prowadzenie akcji strajkowej jest możliwe.

            W związku z tym rozpoczęcie zajęć w szkole podstawowej i przedszkolu z całą pewnością nastąpi  w poniedziałek 29.04.2019.

            Zgodnie z poprzednimi ustaleniami do przekazywania informacji rodzicom na temat przerwania lub zakończenia akcji strajkowej, upoważnieni są wyłącznie dyrektor szkoły i wychowawcy klas.

            Jednocześnie potwierdzam, że w dniu dzisiejszym to jest 25.04.2019 o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców zainteresowanych obecną sytuacją.

            Dyrektor Szkoły w Hucie Mińskiej Piotr Matzanke

        • Strajk kolejny dzień
          • Strajk kolejny dzień

          • Szanowni Państwo do godziny 21.00 nie udało się uzyskać żadnych informacji, które dawałyby nadzieję na rozpoczęcie zajęć od dnia jutrzejszego. Wciąż nie ma możliwości organizowania jakichkolwiek zajęć dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych w szkole podstawowej i oddziałach przedszkolnych.

            Zgodnie z poprzednimi ustaleniami do przekazywania informacji rodzicom na temat przerwania lub zakończenia akcji strajkowej, upoważnieni są wyłącznie dyrektor szkoły i wychowawcy klas. Kolejne informacje przekazywane będą w sposób ustalony we wcześniejszych komunikatach.

            W przypadku zmiany sytuacji będziecie Państwo o tym natychmiast informowani.

            Jednocześnie zapraszam zainteresowanych sytuacją rodziców na spotkanie w dniu 25.04.2019 na godzinę 18:00.

            Dyrektor Szkoły w Hucie Mińskiej Piotr Matzanke

        • Strajk nauczycieli
          • Strajk nauczycieli

          • Informuję, że zaplanowane egzaminy na koniec gimnazjum odbyły się w wyznaczonych terminach. Potwierdzam, że zaplanowane egzaminy na koniec szkoły podstawowej odbędą się również zgodnie z harmonogramem.

            Przypominam, że

            • w czasie trwania egzaminów na koniec szkoły podstawowej tj. od 15-17.04.2019 wszyscy uczniowie mają dni wolne od zajęć lekcyjnych,
            • od dnia 18.04 do 23.04.2019 w szkole trwać będzie  przerwa świąteczna.

            Jednocześnie informuję, że w związku trwającą akcją strajkową, nie ma możliwości organizowania jakichkolwiek zajęć dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych w szkole podstawowej i oddziałach przedszkolnych. Żadne informacje nie pozwalają mi określić przypuszczalnej daty zakończenia strajku.

            Zgodnie z poprzednimi ustaleniami do przekazywania informacji rodzicom na temat przerwania lub zakończenia akcji strajkowej, upoważnieni są wyłącznie dyrektor szkoły i wychowawcy klas. Kolejne informacje przekazywane będą w sposób ustalony we wcześniejszych komunikatach.

            Dyrektor Szkoły w Hucie Mińskiej Piotr Matzanke